LG Telefonlar için En Güncel Orjinal KDZ Dosyaları Nasıl Bulunur ve İndirilir ?

blue7

Asistan
Merhabalar,

Bu konuda LG Akıllı telefonlar için en güncel ve resmi olan KDZ (yazılım) dosyalarına nereden ve nasıl ulaşabileceğinizi anlatacağım.

Orjinal KDZ dosyalarına cihazımızın yazılımında bir sorun olup bu sorunu bir türlü gideremediğimizde veya cihazımıza orjinal olmayan modifiye edilmiş (custom rom) yükleyip daha sonra tekrar orjinal yazılıma geri dönmek istediğimiz gibi durumlarda ihtiyaç duyulur.

Orjinal resmi KDZ dosyalarına ulaşmak aslında oldukça basittir ancak bilmeyen birisi için oldukça baş ağrıtıcı ve uzun aramalar sonrasında bile ulaşılamayıp hüsranla sonuçlanabilir.

En Güncel Resmi KDZ Dosyalarına Nasıl Ulaşabilirim :

1. Öncelikle cep telefonunuzdan *#06# yi arama ekranına tuşlayarak veya bataryamızı çıkarıp bataryanın altında yer alan telefonumuzun IMEI adresini öğreniyoruz.

2. Aşağıdaki linkin en sonuna IMEI adresimizi yazıp tarayıcıda yeni bir sayfa açıp oraya yapıştırarak açıyoruz ve cihazımıza ait en güncel ve orjinal KDZ dosyanız karşımızda.

Kullanılacak Link (En sonuna IMEI Yazılacak) :
Kod:
http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=

Örnek :
Kod:
http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=346155560826970

KDZ Dosyasını Nasıl Yüklerim : http://forum.shiftdelete.net/lg/394633-lg-g3-d855-android-5-0-lollipop-kurulumu.html
 

turkbey06

Üyecik
konu için teşekkürler ithalat telefon kullananlar için tavsiyem ota hariç hiçbir güncellemeleri yüklememeleri
 

cuteftp

Asistan
Evet arkadaşlar yanlış duymadınız. Araştırmalarım neticesinde kendi telefonunuza ait kullanılabilir ( LG tarafından izin verilen yazılım-Stock firmware) mevcut yazılımınızı indirme yöntemini öğrendim ve sizlerle paylaşmak istedim. Forumda görmedim. Paylaşıldıysa da bilmeyenler olabilir diye paylaşıyorum.

1- Web tarayıcımıza http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=İMEİ
( Yukarıda linkini verdiğim yerin sonundaki İMEİ yazan yeri siliyoruz ve telefonunuza ait imei numarasını yazıyorsunuz, ardından entere basıyoruz.

2- Çıkan sayfamızda resimde gördüğünüz gibi değişik kodlar yazmaktadır.3- İşaretlemiş olduğum SW yazan yerde kullanılabilir sürüm ve linki mevcuttur.
 

ordulum

Üyecik
bu yöntemi kullanıyordum. lg nin kendi sitesinde bazen indirtmeme ve en son telefona hangi güncellemenin geldiği belli olmuyordu. bu yöntem çok başarılı
 

cuteftp

Asistan
Suffix yazan yerde telefonun hangi ülkeye ait olduğu bilgisi de yer almaktadır. ( Paralel ithalat yoluyla alanlar buradan öğrenebilirler).
 

cuteftp

Asistan
<font color="black"><b>A</b></font><font color="red"><b>6</b></font><font color="black"><b>UR</b> ile başlayanlar 16 gb modelidir.<br />
</font><b><font color="black">A</font>TUR</b> ile başlayanlar ise 32 gb temsil eder.<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br/>
 

osman4151

Üyecik
AFRA= 32 gb Fransa oluyor

Sagolasın kardesim acaba fransada 5.0 dagıtılmaya basladı mı birde ben fransa 5.0 aldıgı zaman mı alcagım 5.0 'ı ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Birde kafama takılan bişey var telefonumun ekranı internette yarım saat dolaşmamla ısınıyor bu sizdede var mı ? suan 5.0 V20a yüklü ?
 
Lgmobile.com lg nin resmi sitesi ise oraya imeinizi yazmanızda sıkıntı olmaz ama her yere imeinizi yazmayın. Nokia kullandığım zamanlarda sertifika için çinli sitelere imei veriyordum ama mecburiyettendi.:)
 

blue7

Asistan
Verdiğim site ve link Resmi LG sitesidir (linkidir) bunun dışındaki sitelere imei adresinizi yazmayın lütfen, istenmeyen sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
 
Üst