LG Optimus Black vs. Samsung Galaxy SL ?

Bu konuyu okuyanlar

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
LG OPTIMUS BLACK

LG-Optimus-Black.jpg

SAMSUNG GALAXY SL

Samsung-Galaxy-SL-i9003.jpg

Bu son anket arkadaşlar.Nokia C7 ve Galaxy Ace'den üst sınıfa atladım.Şimdi bu ikisi arasında kaldım.Hangisini tercih edersiniz.Bu iki telefon hakkında bir tecrübeniz, kullanmışlığınız varsa önerileriniz nelerdir.Ya da biraz daha paraya kıyıp Samsung Galaxy S 2 mi alsam?

Teşekkürler şimdiden...

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
Lg optimus black al tavsiyem ben kullaniyorum çok iyi telefon ekrani super ön kamerasi 2mp wifidirect var 4 inç ekrani.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
HD video çekim kalitesi nasıl? Tatmin edici mi?

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Optimus black derim bende hocam bidahaki aya kısmetse alıcam bence çünkü, bu iki telefon arasında kalmıştım bende galaxy s'in sorunlarını görünce 3tuş,wifi,kameradaki pembelik vesaire.. Korktum alamadım o cihazı. Optimus black'in artıları var s'e göre bence nova dipslay olması ön kamerasının 2mp olması android 2.2 froyo değilde 2.3 ile bu ayın sonunda çıkıcak olması, Tasarımda çok farkediyor aralarında S çok büyük ve kaba bence. Optimus black biraz daha zarif ağırlığı kalınlığı tam yerinde yapılmış bi cihaz bence.. 512mb ram var hız konusunda ve oyun konusunda sıkıntı çekmezsin.. Bence S'le karşılaştırmak biraz yanlış olmuş.. İstersen birde alışveriş merkezinde test et su an vatanda promosyon var ve 5m migrosta sanırım almak istiyorsan 818 liraydı sanırım.. Şimdiden hayırlı olsun :)

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
tabi ki optimus black. galaxy'den çok daha üstün. galaxy'nin tek üstün yanı 8gb hafızaya sahip olması, optimus black 2gb dahili hafızaya sahip fakat her ikisi de hafiza kartıyla 32 gb oalrak kullanılabiliyor. bu noktada pek bir üstünlüğü kalmıyor galaxy'nin. galaxy android 2.1 ile piyasadayken optimus black android 2.2 froyo kullanıyor ve 2.3'e yükseltilmesi mümkün. nova display ekran ile maksimum paralaklık, 2mp ön kamera, zarif tasarımı vs. gibi özellikleri ve bu özelliklerine rağmen düşük fiyatı ile optimus black'i tavsiye ederim. bence özellikleri ve fiyatı arasında karşılaştırma yapıldığında en iyi smartphone adayı.

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
kesinlikle optimus black'ten yanayım... hem nova display ekranı hem de 2 mp ön kamerası ile su an benzersiz. fiyat olarakta zaten rakiplerine açık ara bir şekilde fark atıyor. tavsiye ederim kesinlikle

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
aca arkadaş aldı mı optimus black ya da galaxy? merak ettim bilgilendirse iyi olurmuş:)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
HD video çekim kalitesi nasıl? Tatmin edici mi?

evet arkadaşım tatmin edici hd video çekimi... optimus black için kimseden kötü birşey duymadım... aslında ikisinide yanyana alıp karşılaştırma yapsan daha iyi olur senin için.. ama nova displayli, 4" ekranlı,2mp ön kameralı black kesin daha iyi gözükecektir :)

yanlız bu arada konu açılalı bayağı olmuş şimdi fark ettim :)

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
evet arkadaşım tatmin edici hd video çekimi... optimus black için kimseden kötü birşey duymadım... aslında ikisinide yanyana alıp karşılaştırma yapsan daha iyi olur senin için.. ama nova displayli, 4" ekranlı,2mp ön kameralı black kesin daha iyi gözükecektir :)

yanlız bu arada konu açılalı bayağı olmuş şimdi fark ettim :)

ön kameranın ve arka kameranın çekim kalitesi zaten yüklenen resimlerde açıkça görünüyor. video çekim dersen gayet net kesinlikle hareket anında o bilindik akran kayması yada kare kare görüntü olmuyor optimus black'te

samedsymn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
optimus black daha ii tabiki ben galaxy s kullanıuorum galaxy sl inceledim ve hiç hoşuma gitmedi kalın,ekran kalitesi kötü ve daha yavaş gibi geldi bana

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
bir Optimus Black kullanıcısı olarak tabi ki Lg :)

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bir Optimus Black kullanıcısı olarak tabi ki Lg :)

sanırım yakında optimus black kullanıcıları ve diğerleri diye bir grup oluşacak... şaka bir yana ilk başta ön yargılı olup daha sonra optimus black alanlar resmen tutkunu oluyor. kendimden biliyorum da :)))))

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ön yargıları kırmak gerek. en azından uzaktan konuşmak yerine kötülenen galaxy s yada optimus black gibi simartphone'ları gidip yerinde incelemek ve test etmek gerek. durduk yere bu kötü demekle olmuyor. lg'nin tek eksisi adının telefon piyasasında duyulmamış olmasıydı ama son dönemlerde geliştirmiş olduğu smartphone modelleri ile bunu artıya çevirmeyi başardı. kalite ve uygun fiyatı bir arada sunuyorlar.

hltt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Evet LG yavaş yavaş adını duyurmaya başladı ancak umarım daha önceki LG modellerinde olduğu gibi kısa süre sonra rom desteğini kesmez. Bunu eski bir LG kullanıcısı olarak söylüyorum. Haa dersenizki Rom desteği önemli değil o zaman diyecek lafım yok. Yalnız Lg Türkiye teknik servisi telefonları hakkında çok da bilgi sahibi değil. Bu arada yalnış anlaşılmasın kötülemek için değil daha önce başıma gelen eksi yönleri yazdım

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
bu optimus black içinse açıkcası özellikle mail attım ve rom desteğinin eylül ayında çıkacağını belirttiler, ve desteksiz eskiden olduğu gibi kalmıyacağını düşünüyorum ki inşallah yinede :)

teknik servis olarakta açıkcası ben memnun kaldım :) dün uzaktan yardım olayını test edeyim dedim, o dakikada telefonuma bağlanarak istediğim uygulamaları indirttirdim (bu arada ben denemek için uygulama & oyun indiremiyorum dedim :D) :) uzaktan yardımla hemen anında hallettiler :)

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Tasarım olarak zaten optimus black daha iyi, sL biraz kaba telefon ağırlığı olsun kalınlığı olsun.. Optimus black'teki nova display olsun wifi direct olsun ön kamerası olsun sL'e fark atar..

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Tasarım olarak zaten optimus black daha iyi, sL biraz kaba telefon ağırlığı olsun kalınlığı olsun.. Optimus black'teki nova display olsun wifi direct olsun ön kamerası olsun sL'e fark atar..

baktım da optimus black ile SL'in arasında sadece dahili bellekte SL'in iyi olduğunu gördüm... ağırlık,kalınlık ve ön kamera konusunda optimus önde..

bence en iyi smartphone optimus black....
tabi bu benim görüşüm...

playboys

Asistan
Reaksiyon puanı
0
neden sl ile kıyaslıyorsunuz size galaxy s plus öneririm s 2 değil bu ama bazlıarı öyle sanıyo plus ta 1.4 ghz tek çekirdek işlemci android 2.3 5mp kamera 720p 30fps video çekimi 4 inç ve super amolde ekran 1.3 mp ön kamera flash desteği usb girişi bunlar + ları şimdide -leri hdmı girişi yok kameranın yanında flash yok daha en fazla 2 eksiği vardır ama aklıma gelmiyo

Rgctr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence de LG Optimus Black, Samsung Galaxy SL'den daha iyi bir telefon.
Samsung hakkında fazlasıyla şikayet okudum. LG daha prensipli ve güvenilir bence.

JazzLe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben daha almadım ama 1-2 haftaya kdr alıcam çok telefon araştırdım ama optimus u her yerde övütorlar bende artık optimus cu olucam :)

Bu arada uzakdan yardım desteği ne işe yarar.

"technomind" adlı arkadş oyun ve uygulama indirttirmiş nasıl oluo mrk ettim.

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Ben daha almadım ama 1-2 haftaya kdr alıcam çok telefon araştırdım ama optimus u her yerde övütorlar bende artık optimus cu olucam :)

Uzaktan yardım olayı, telefon internete bağlı olması gerek onlar seni arıyorlar ve telefonunda işlem yapıyorlar.. Sorunun neyse sistemsel olarak çözümlüyorlar..

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74

hemen anlatayım , öncelikle uzaktan yardım için telefon açıyorsunuz, teknik servise. sonrasında onlar uzaktan yardımın konusunu sizden öğreniyorlar. ve teamwiewer gibi size bir parola veriyorlar bu parola sayesinde uzaktan yardım sekmesini telefonunuzda aktif ediyorsunuz. daha sonrasında telefonunuza internet aracılığı ile bağlanmış oluyorlar. kesinlikle internet bağlantısı olması lazım.. sonrasındada sorununuzu çözüyorlar .. ben oyun ve uygulama indiremiyorum dedim internet gps ayarlarım yok dedim telefonumda. hemen bağlanarakta işlemi anında hallettiler.

smartphone almak gibi bir niyetin var ise kesinlikle tavsiye ederim arkadaşım, fiyatı bakımındanda gayet uygun bir ürün ;)

JazzLe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
smartphone almak gibi bir niyetin var ise kesinlikle tavsiye ederim arkadaşım, fiyatı bakımındanda gayet uygun bir ürün ;)

Valla öyle yapıcam herkez çok övüyor bencede almaya değer bi telefon bana iphone 4 verseler 1.000tl den yada sgs2 black i tercih ederim çok hoşuma gitti telefon

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Şuanda ben kullanıyorum gayette iyi internet bağlantım sürekli aktif sonrasında oyun vede uygulamaları sürekli kurcalıyorum felan şarjıda android işlemcilere görede normal gidiyor eğerki ciddi anlamda smartphone almak istiyorsan takipte kal fiyatları takip et sitelerden vatanbilgisayar hafta sonlarıda indirim yapabiliyor ;) bilgin olsun

JazzLe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuanda ben kullanıyorum gayette iyi internet bağlantım sürekli aktif sonrasında oyun vede uygulamaları sürekli kurcalıyorum felan şarjıda android işlemcilere görede normal gidiyor eğerki ciddi anlamda smartphone almak istiyorsan takipte kal fiyatları takip et sitelerden vatanbilgisayar hafta sonlarıda indirim yapabiliyor ;) bilgin olsun

Ben teknosa dan taksitle alıcam hem orada 50 tl indirim çekide veriyolar yani Hafıza kartı bedava ya gelio gibi bir şey olucak çek ile kart alırım muhtemelen :)

Birde technomind http://forum.shiftdelete.net/lg/209991-lg-optimus-black-p970-2-gb-cikti-71.html#post1975811 buradan bana rom konusunda yardımcı olursan sevinirim yani en iyi rom olarak ne tavsiye edersin.