LG Optimus Black vs. Samsung Galaxy SL ?

Bu konuyu okuyanlar

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
baktım da optimus black ile SL'in arasında sadece dahili bellekte SL'in iyi olduğunu gördüm... ağırlık,kalınlık ve ön kamera konusunda optimus önde..

bence en iyi smartphone optimus black....
tabi bu benim görüşüm...

En iyi telefon optimus black mi ? Tamam en iyilerden olabilir ama değil.Abartmayın.O zaman wildfire s de bana göre en iyi telefon tövbe yarabbim ya.

JazzLe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En iyi telefon optimus black mi ? Tamam en iyilerden olabilir ama değil.Abartmayın.O zaman wildfire s de bana göre en iyi telefon tövbe yarabbim ya.

Kardeşim niye sinirleniyorsun ki arkadaşımız kendine göre en iyi telefonun optimus black olduğunu söylemiş bana görede öyle sana göre başka telefondur bilemem optimus dan daha iyileride var fakat ben optimus u tercih ediyorum.

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Kardeşim niye sinirleniyorsun ki arkadaşımız kendine göre en iyi telefonun optimus black olduğunu söylemiş bana görede öyle sana göre başka telefondur bilemem optimus dan daha iyileride var fakat ben optimus u tercih ediyorum.

Sinirlenme değil ya :D Severim ben [MENTION=158637]angel75[/MENTION] i :D Sadece biraz fazla abartıyorlar o telefonu tamam müthiş ama mükemmel değil.

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
iphone4 ve galaxy s2 ile karşılaştırma yapılması bir kere fiyatı ve donanımsal özellikleri bakımından saçma. ama kendi sınıfındaki rakip smartphone'lar ile karşılaştırma yapıldığında en iyi smartphone adayı olarak bir adım öne çıkıyor optimus black.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Sinirlenme değil ya :D Severim ben @angel75 i :D Sadece biraz fazla abartıyorlar o telefonu tamam müthiş ama mükemmel değil.

hem seviyorsun hem tepeme çıkıyorsun... ne anladım ben bu işten? :)
şaka bir yana ben açıkca benim görüşüm diye yazdım yazımın sonuna...
optimus black kullanıyorum ve şimdiye kadar hiçbir problemle karşılaşmadım.. bana göre en iyi smartphone bu...
zaten hiçbir şey mükemmel değildir canım arkadaşım [MENTION=60488]ExCeLLeNT[/MENTION] :)

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
[MENTION=158637]angel75[/MENTION] senden önceki mesajda aslında benim yazmak istediğimi yazmış [MENTION=144369]blackmamba07[/MENTION]. Yani şimdi şöyle bir şey var bir çok insan kendi doğru bildiklerini yanlış olduğu halde bu benim görüşüm bana göre böyle gibi derler ya hani.İşte bende bir bakıma aslında düşündüğün gibi değil demek istedim :D

playboys

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya arkdaşlar samsung galaxy s mi daha iyimi lg optimus black mı söylerseniz sevinirim birbirilerine göre +/- leri bide galaxy s 2.3 mü kullanıyor şuan

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22
tabi ki optimus black. galaxy'den çok daha üstün. galaxy'nin tek üstün yanı 8gb hafızaya sahip olması, optimus black 2gb dahili hafızaya sahip fakat her ikisi de hafiza kartıyla 32 gb oalrak kullanılabiliyor. bu noktada pek bir üstünlüğü kalmıyor galaxy'nin. galaxy android 2.1 ile piyasadayken optimus black android 2.2 froyo kullanıyor ve 2.3'e yükseltilmesi mümkün. nova display ekran ile maksimum paralaklık, 2mp ön kamera, zarif tasarımı vs. gibi özellikleri ve bu özelliklerine rağmen düşük fiyatı ile optimus black'i tavsiye ederim. bence özellikleri ve fiyatı arasında karşılaştırma yapıldığında en iyi smartphone adayı.

Yanlış biliyorsunuz. :) Galaxy S var Birde Galaxy SL var.Galaxy SL ile Galaxy S arasında kocaman bir fark var Galaxy S'de 8GB hafıza var SL'de 4 GB.Ayrıca Optimus BLack ve SL'nin donanımları tamamen aynı.Cpu ve Gpu bazında. (bkz. http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3704&idPhone2=3761) Ama Galaxy S yani İ9000 ap ayrı bir chipseti ve Gpusu var o yüzden donanımda yanlış olmasın İ9003 değil İ9000 güçlü. :D

Ama yok ön kamera güzel olsun telefon ucuz olsun diyorsan Black al gitsin.Yoksa Galaxy S'e değil Galaxy SL'ye laf atın :mrgreen:

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Ekleme :
SL de SUPER LCD
S de ise SUPER AMOLED ekran var. Galaxy S ekran olarak da ileride :)

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Yanlış biliyorsunuz. :) Galaxy S var Birde Galaxy SL var.Galaxy SL ile Galaxy S arasında kocaman bir fark var Galaxy S'de 8GB hafıza var SL'de 4 GB.Ayrıca Optimus BLack ve SL'nin donanımları tamamen aynı.Cpu ve Gpu bazında. (bkz. http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3704&idPhone2=3761) Ama Galaxy S yani İ9000 ap ayrı bir chipseti ve Gpusu var o yüzden donanımda yanlış olmasın İ9003 değil İ9000 güçlü. :D

Ama yok ön kamera güzel olsun telefon ucuz olsun diyorsan Black al gitsin.Yoksa Galaxy S'e değil Galaxy SL'ye laf atın :mrgreen:

galaxy s ile sl arasındaki fark ekran tipi, android versiyonu ki burada sl öne çıkıyor 2.2 froyo ile, galaxy s'in az daha yüksek ram değeri ve yine s'in yüksek dahili hafızası. bu mu? samsung ne yapacağını şaşırmış olmalı. galaxy serisindeki cihaz model sayısını geçtim sadece galaxy s üzerinden 3 tane model çıkarttılar. s, sl, s plus. nedir bu. birinin versiyonu yüksek. birinde ram yüksek birinde ekran farklı. aralarındaki fiyat farkları sırf bu sebepler yüzünden 200 lirayı buluyor. yolunacak kaz lazım samsung'a başka birşey değil.

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22
galaxy s ile sl arasındaki fark ekran tipi, android versiyonu ki burada sl öne çıkıyor 2.2 froyo ile, galaxy s'in az daha yüksek ram değeri ve yine s'in yüksek dahili hafızası. bu mu? samsung ne yapacağını şaşırmış olmalı. galaxy serisindeki cihaz model sayısını geçtim sadece galaxy s üzerinden 3 tane model çıkarttılar. s, sl, s plus. nedir bu. birinin versiyonu yüksek. birinde ram yüksek birinde ekran farklı. aralarındaki fiyat farkları sırf bu sebepler yüzünden 200 lirayı buluyor. yolunacak kaz lazım samsung'a başka birşey değil.

Galaxy S'in chipseti ve Gpusu , Galaxy SL'den farklı.Ayrıca iki tık ile Galaxy S'i 2.3.5'e güncelleyebilirsiniz ama SL'yi yapamazsınız.Çünkü donanımları farklı.

Galaxy S'in tek aynı olduğu telefon Nexus S'dir.Donanımları aynıdır.

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Galaxy S'in chipseti ve Gpusu , Galaxy SL'den farklı.Ayrıca iki tık ile Galaxy S'i 2.3.5'e güncelleyebilirsiniz ama SL'yi yapamazsınız.Çünkü donanımları farklı.

Galaxy S'in tek aynı olduğu telefon Nexus S'dir.Donanımları aynıdır.

valla benim için bu s'e 500 tl fazla para vermeyi gerektirmez. dediğim gibi tamamen saçmalık. birinin işlemcisini kıs diğerinin android versiyonunu kıs onu 1000'e sat diğerini 1500'e. siz nasıl düşünüyorsunuz bilemem ama ben kendimi samsung'a yoldurtmam. 300 tane model çıkartıp yersen yapıyor adamlar.

mkarasu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben iphone 4 umu sattım iki hafta önce vatandan optimus aldım çok memnunum. interneti iphoneden hızlı, telefonu wifi modem olarak kullanabiliyorsun, ekran ve kamera konusunda iphoneden farkı yok hafif ve ince. bataryası devamlı kurcalayınca 1 gun gidiyor. herkeze tavsiye ederim

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
ben iphone 4 umu sattım iki hafta önce vatandan optimus aldım çok memnunum. interneti iphoneden hızlı, telefonu wifi modem olarak kullanabiliyorsun, ekran ve kamera konusunda iphoneden farkı yok hafif ve ince. bataryası devamlı kurcalayınca 1 gun gidiyor. herkeze tavsiye ederim

hayırlı olsunda ilk kez optimus black için interneti iphone'dan hızlı diyen birini duyuyorum :) şarjıda belli bir süre sonra daha çok gidiyor haberin olsun...

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3

arkadaşım hayırlı olsun optimus black'in. iphone'u optimus black almak için satmadın herhalde :) iphone'dan sonra optimus black'i bu kadar sevdiğine göre seni oldukça iyi etkilemiş anlaşılan. zaten işletim sistemi haricinde pek farkı olduğu da söylenemez hani :)

mkarasu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone 4 iphone 5 cıkacak die satmıstım sonra vatanda %25 indirm varken optimus gözüme çarptı 813 tl 10 taksit. inceledim 4 inc ekran ince hafif işlemcisi falanda iyi hemen aldım iphone 4 e 1700 verince bu bedava gibi geldi simdi kullanıyorum iphone 4 ü aratmıyor android marketten bir kaç oyun indirdim onlarda bagımlılık yarattı cartoon wars die bi oyun var herkeze tavsiyemdir

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
iphone 4 iphone 5 cıkacak die satmıstım sonra vatanda % indirm varken optimus gözüme çarptı 813 tl 10 taksit. inceledim 4 inc ekran ince hafif işlemcisi falanda iyi hemen aldım iphone 4 e 1700 verince bu bedava gibi geldi simdi kullanıyorum iphone 4 ü aratmıyor android marketten bir kaç oyun indirdim onlarda bagımlılık yarattı cartoon wars die bi oyun var herkeze tavsiyemdir

Hayırlı olsun güle güle kullanman dileğiyle, ayrıca markette contact killer oyunu var zombies. süper bende sana onu tavsiye ederim ;)

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
iphone 4 iphone 5 cıkacak die satmıstım sonra vatanda % indirm varken optimus gözüme çarptı 813 tl 10 taksit. inceledim 4 inc ekran ince hafif işlemcisi falanda iyi hemen aldım iphone 4 e 1700 verince bu bedava gibi geldi simdi kullanıyorum iphone 4 ü aratmıyor android marketten bir kaç oyun indirdim onlarda bagımlılık yarattı cartoon wars die bi oyun var herkeze tavsiyemdir

arkadaşım google markette bulunan ücretsiz oyun ve uygulamaların yanı sıra markette bulunmayan bir sürü hd oyun mevcut piyasada google'da aratırsan bir çok hd oyunla karşılaşabilirsin. optimus black hd oyunlarda kasma falan yapmıyor gayet akıcı bir performans sunuyor.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
arkadaşım google markette bulunan ücretsiz oyun ve uygulamaların yanı sıra markette bulunmayan bir sürü hd oyun mevcut piyasada google'da aratırsan bir çok hd oyunla karşılaşabilirsin. optimus black hd oyunlarda kasma falan yapmıyor gayet akıcı bir performans sunuyor.

şarjı azalırken oyunlarda kasma yapması normal ama dimi? yoksa sorun var black'te diye düşüneceğim...

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
şarjı azalırken oyunlarda kasma yapması normal ama dimi? yoksa sorun var black'te diye düşüneceğim...

android işletim sistemli smartphone kullanıcılarının bazıları şarj azalırken oyun oynandığında oyunlarda biraz kasma olduğunu ve hızının düştüğünü söylüyorlar ama bu küçük bir kesim. biz arkadaşın optimus black'ini test ettik defalarca kez ve bu sorunla bir kaç kez karşılaştık ama sürekli bir donma mevcut değil anlık bir donma oluyor o kadar.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
android işletim sistemli smartphone kullanıcılarının bazıları şarj azalırken oyun oynandığında oyunlarda biraz kasma olduğunu ve hızının düştüğünü söylüyorlar ama bu küçük bir kesim. biz arkadaşın optimus black'ini test ettik defalarca kez ve bu sorunla bir kaç kez karşılaştık ama sürekli bir donma mevcut değil anlık bir donma oluyor o kadar.

teşekkür ederim.. evet dediğiniz gibi anlık bir donma oluyor oyunda...neyse o zaman çok kafama takmamalıyım demek ki...

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
teşekkür ederim.. evet dediğiniz gibi anlık bir donma oluyor oyunda...neyse o zaman çok kafama takmamalıyım demek ki...
bence de fazla kafanıza takmayın optimus black o kadar sıkıntılı bir smartphone değil. ha şüpheleriniz varsa teknik servise başvurmanız en iyi yol olur orası ayrı.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
bence de fazla kafanıza takmayın optimus black o kadar sıkıntılı bir smartphone değil. ha şüpheleriniz varsa teknik servise başvurmanız en iyi yol olur orası ayrı.

yok ben sadece merak ettim sordum... çünkü dikkat ettimde oyun oynarken tam rekora gideceğim sırada kasmadan dolayı yenildim... bir kere daha başıma gelince şarjı fark ettim ve soruyim dedim... sonuçta oyun oynamak içi almadım telefonu.. yoksa genel olarak çok memnunum optimus black'ten..