LG marka PC monitörde dikey siyah çizgi

Bu konuyu okuyanlar

beyaz_dis123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar arkadaşlar. Masaüstü PC bin LG marka monitör ekranında nizami bir dikey siyah çizgi ya da hat oluştu. Ekranın en üst sınırından en alt sınırına kadar yaklaşık 10 santim kalınlığında tam ortada. Ne yaptım ne ettiysem çözemedim. Sorun fiziksel büyük ihtimal. Çünkü klavye tuşlarından ekran resmi aldım ve painte yapıştırdığımda o çizgi görünmüyor. Ayrıca PC ye farklı monitör taktığımda o çizgi yine gelmiyor. İnternetteki bazı çözüm yollarını denedim düzellmedi. Ekrana baskı yaptım düzelmedi. Çözüm arıyorum. Acaba tamire gitmeden ben yapabilir miyim? Aşağıya resim koyuyorum:

Not: bu siyah çizgi PC yi açtıktan bir süre sonra (yaklaşık 40 dakika ile 1 saat arası) kayboluyor. Bazen beyazlaşıyor da.

ApRa~

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Farklı cihazlarda bu yok ise sorun panel kaynaklı. Çözmek için aynı panelden bulup değişimini yapabilirseniz sorunu büyük ihtimal ile çözebilirsiniz. Garantisi devam ediyor ise gönderin yoksa panel değişimi yapan bir yer ile görüşün.

beyaz_dis123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Farklı cihazlarda bu yok ise sorun panel kaynaklı. Çözmek için aynı panelden bulup değişimini yapabilirseniz sorunu büyük ihtimal ile çözebilirsiniz. Garantisi devam ediyor ise gönderin yoksa panel değişimi yapan bir yer ile görüşün.
Garantisi yok. Tamirciye götürebilirim

beyaz_dis123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Konu hala günceldir. Çözüm sunabilecek var mı