LG G6 VS LG V20 sizce hangisi

LG G6 VS LG V20

• LG V20

Kullanılan: 8 80.0%
  • LG G6

Kullanılan: 2 20.0%

• Kullanılan toplam oy
    10

Batuhan Ergul

Öğrenci
5 Haziran 2017
8
0
1
23
Benim için önemli olan hoparlör kalitesi ve kamera iki telefonunda birbirinden üstün özellikleri var ikiside 2700 tl ama v20 nin b&o 3 hifi plus ve 360 cam hediyesi var sadece onlar 2000 tl yapıyor sizce hangisi?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ne konuda v20 aslında hediyeler yüzünden benim aklımda v20 de ama g6 nın kamerası daha iyi ve ekran 18.9 kafam çok karıştı
G6nın kamerası daha iyi değil özellikle ön kamera tarafında düşük ışıtka V20 ciddi anlamda önde.
Arkada geniş açıda bir avantaj oluşabilir ama tekli kamerada V20 daha iyi

_X_

Müdavim
Müdavim
22 Ağustos 2013
3,017
1,545
293
Benim için önemli olan hoparlör kalitesi ve kamera iki telefonunda birbirinden üstün özellikleri var ikiside 2700 tl ama v20 nin b&o 3 hifi plus ve 360 cam hediyesi var sadece onlar 2000 tl yapıyor sizce hangisi?

Bana kalırsa ikisi arasında büyük uçurumlar olmamasıdan ve en güncel olması hasebiyle G6 ;)

_X_

Müdavim
Müdavim
22 Ağustos 2013
3,017
1,545
293
birinin ekrani 18.9 diğerinin 2. Ekranı var 18.9 ileride ne kadar işe yarar yani ne gibi avantajları var

2. Ekranlar bana göre görsellikten öte değildir ve ekstra güç sarfiyatı demektir.
Zira kilitli ekranda olan her telefon güç düğmeleri aracılığıyla ekran ışığı alınca aynı görevi görmekte.

alphabet

Asistan
20 Mart 2017
288
86
28
29
Hoparlör kalitesi arıyorsan ZTE Axon 7 modeline bakmalısın. Dolby atmos stereo hoparlöre sahip ve bayaa güçlü ses konusunda. Kamerası da üzmez yine...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hoparlör kalitesi arıyorsan ZTE Axon 7 modeline bakmalısın. Dolby atmos stereo hoparlöre sahip ve bayaa güçlü ses konusunda. Kamerası da üzmez yine...
Hoparlörü iyi hoşta. G5inde hoparlör sesi gayet iyiydi. E v20nin daha iyi.
Kulaklık tarafındaki üstünlüğünü (32 BİT DAC, 32Bit önemli ama kaliteli bir dac olmasıda önemli)

Kamera tarafında V20nin , Axon 7nin üzerinden geçeceği de bir gerçek. (Axon 7 gayet iyi bir kameraya sahip ama V20den bahsediyoruz.)
Ses kaydı olarak da V20 daha iyi bir cihaz.

alphabet

Asistan
20 Mart 2017
288
86
28
29
Hoparlörü iyi hoşta. G5inde hoparlör sesi gayet iyiydi. E v20nin daha iyi.
Kulaklık tarafındaki üstünlüğünü (32 BİT DAC, 32Bit önemli ama kaliteli bir dac olmasıda önemli)

Kamera tarafında V20nin , Axon 7nin üzerinden geçecek olması gerçeği.
Ses kaydı olarak da V20 daha iyi bir cihaz.

Fiyat farkına ve LG'nin V20'de bootloop sorunu olduğunu kabul etmesine istinaden Axon 7 öneriyorum hocam. V20'nin kamerası daha başarılı evet ama LG sonuçta yani...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Fiyat farkına ve LG'nin V20'de bootloop sorunu olduğunu kabul etmesine istinaden Axon 7 öneriyorum hocam. V20'nin kamerası daha başarılı evet ama LG sonuçta yani...
Ben LG V20 kullanan birinden daha bootlop hakkında şikayet duymadım ona göre konuşuyorum. Öyle bir haber vardı sanırım ama ben olsam risk alırım V20 için

alphabet

Asistan
20 Mart 2017
288
86
28
29
Ben LG V20 kullanan birinden daha bootlop hakkında şikayet duymadım ona göre konuşuyorum. Öyle bir haber vardı sanırım ama ben olsam risk alırım V20 için

Çok yüksek meblaalar olduğu için ben uzak durulması taraftarıyım, LG cihaz almak piyango gibi. Bir süre sonra V20'ler de teklemeye başlayabilir yani. ZTE bile olmasa muhakkak o paraları verdikten sonra alternatif, sicili düzgün bir markanın cihazı bulunabilir. 1200-1500 TL civarlarında Xiaomi gibi cihazlar alırken belki bir nebze riske girilir ama 1500 TL üstünde girilmemeli, yazıktır milli servet bunlar hep :D

F1kan

Müdavim
Müdavim
14 Ekim 2016
3,771
1,882
293
28
Lg v20 de kendi ağzıyla bootloop sorununu kabul etti. Bu baya ciddi bişey. Çünkü her telefonda olabilir tek tük böyle şeyler. Ama marka çıkıpta bizim böyle bir hatamız var kabul ettık diyorsa diğer cihazlara oranla daha yüksek. Fakat benım anlamadığım daha hiç bootloop olan V20 görmedim çevremde. Yurt dışı kaynaklardan bir kaç yerde denk geldi fakat... Mesela g5 te de bootloop sorununu kabul etti. Ben daha bu forumda bootloop olan birini görmedim. Ghosttan %96 nın ağzı yanı orası ayrı tabi ama bootloop sorununu dh bile denk gelmedi. Yani tr nın en büyük forumlarında olmayan bootloop çok minumum miktarda oluyor demektir. Ama ''oluyor''. Ben herzaman risk alan biriyimdir sorun etmem. Fakat bazı arkadaslara önerirken bazı şeyleri net söylemek lazım. Lafımı kimse yanlış anlamaz umarım. Mesela çoğu arkadasımız haklı olarak v20 yi önermiş. Ever çünkü v20, g6 dan çok daha iyi bir cihaz. Ama bu sorunu biliyor veya bilmiyor kim olursa bu sorundada değinip öyle önerirse daha iyi olur. Belli mi olur adam gider yarın v20 alır şansa bootloop olur. Sonra gelir önerenlere laf eder size güvendim vs vs böyle oldu diye. Bazı konularda daha temkinli olmakta fayda var. Söyle sorunlarını içine sinerse alsın arkadas.
Benim kendi şahsi fikrim. Sorunlu bir cıhaz fakat bu sorun çok düşük miktarda olsada var. Ve bende riski sevdiğim için gidip kıçı kırık g6 alacağıma babalar gibi V20 alırım. Ama birde power bank taşımakta fayda var. Arabada veya çantada. Nolur nolmaz. V20 biraz pil konusunda diğer rakiplerine göre çok çok iyi değil

M

Murat Burç

SDN Okuru
Lg v20 de kendi ağzıyla bootloop sorununu kabul etti. Bu baya ciddi bişey. Çünkü her telefonda olabilir tek tük böyle şeyler. Ama marka çıkıpta bizim böyle bir hatamız var kabul ettık diyorsa diğer cihazlara oranla daha yüksek. Fakat benım anlamadığım daha hiç bootloop olan V20 görmedim çevremde. Yurt dışı kaynaklardan bir kaç yerde denk geldi fakat... Mesela g5 te de bootloop sorununu kabul etti. Ben daha bu forumda bootloop olan birini görmedim. Ghosttan %96 nın ağzı yanı orası ayrı tabi ama bootloop sorununu dh bile denk gelmedi. Yani tr nın en büyük forumlarında olmayan bootloop çok minumum miktarda oluyor demektir. Ama ''oluyor''. Ben herzaman risk alan biriyimdir sorun etmem. Fakat bazı arkadaslara önerirken bazı şeyleri net söylemek lazım. Lafımı kimse yanlış anlamaz umarım. Mesela çoğu arkadasımız haklı olarak v20 yi önermiş. Ever çünkü v20, g6 dan çok daha iyi bir cihaz. Ama bu sorunu biliyor veya bilmiyor kim olursa bu sorundada değinip öyle önerirse daha iyi olur. Belli mi olur adam gider yarın v20 alır şansa bootloop olur. Sonra gelir önerenlere laf eder size güvendim vs vs böyle oldu diye. Bazı konularda daha temkinli olmakta fayda var. Söyle sorunlarını içine sinerse alsın arkadas.
Benim kendi şahsi fikrim. Sorunlu bir cıhaz fakat bu sorun çok düşük miktarda olsada var. Ve bende riski sevdiğim için gidip kıçı kırık g6 alacağıma babalar gibi V20 alırım. Ama birde power bank taşımakta fayda var. Arabada veya çantada. Nolur nolmaz. V20 biraz pil konusunda diğer rakiplerine göre çok çok iyi değil
Günü çıkartıyormuş çoğu kişi

F1kan

Müdavim
Müdavim
14 Ekim 2016
3,771
1,882
293
28
Günü çıkartıyormuş çoğu kişi
Benim arkadasım çok dert yandı. Kanka telefon efsane ama power bank taşımadan olmuyor dedi. Bende napıyosun ne ediyosun diye sorunca. Haliyle adamın dedikleri şu '' elimin altında efsane kamerası olan bir telefon var kanka fotoğraf çekmesini sevdirdi. Hergün farklı farklı mauel modda foto çekıyorum. Ekran desen devasa oyun oynaması çok keyif veriyor. Haliyle insan kullanıyor'' dedi. Dedim bunları yapan çoğu telefonun şarjı zaten çabuk biter. Sonrada bana dönüp 2.30 2.50 anca ekran süresi alıyorum parlaklık %60 da dedi. Peki bunları yapmadan nasıl gidiyor dediğimde 3 4 ekran süresi anca alıyorum diyo. Yani ben bile 2800 mahla ortalama 5 6 saat ekran süresi alıyorum. Ki g5 in bataryasıda öyle efsane değil

Batuhan Ergul

Öğrenci
5 Haziran 2017
8
0
1
23
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar bu hediyeli olan v20 den alıcam
--- Gönderi Güncellendi ---
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar bu hediyeli olan v20 den alıcam

Batuhan Ergul

Öğrenci