LG G5 Yeni Görseller ve Bilgiler

Bu konuyu okuyanlar

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Merhaba arkadaşlar LG G5 ile detaylar yavaş yavaş gelmeye başlıyor. Şimdi sızdırılan bu detayları inceleyelim.

LG-G5-screenshot-leaked-specifications.jpg

Bu görsel ile LG G5'in çift kamera ile geleceği kesinleşti gibi bir şey fakat çift kamera hangi özellik için kullanılacak tahmin etmek zor. Görseli incelediğimizde arka kameralardan biri 16 mp diğeri 8 mp olacak, ön kamera ise 8 mp olarak tercih edilmiş. Ayrıca görselde cihazın snapdragon 820 ve Adreno 530 ile geleceği 3 gb ram barındıracağı gözüküyor.( 4 olsa daha iyi olabilirmiş.) Ekran olarak ise 5.3'' bir ekran boyutu ve 1440x2560 çözünürlük görülüyor. USB Type-C ile gelecek olan G5 için ekstra olarak parmak izi olacağı hoparlörün alta konumlandırılacağı biliniyor. Ses açma ve kısma tuşlarının yan tarafa alıncağına herkes kesin gözüyle bakıyor olsa da ( ki bu büyük tepki aldı), alttaki görsel ile kafalar karışacak gibi duruyor. Zira bu görsele baktığımızda ses tuşları yine cihazın arka tarafında yer almakta ki bence bu daha tutarlı bir görsel. Ayrıca görüldüğü üzere G5 metal kasa yapısı ile gelecek gibi görülüyor fakat bildirildiği üzere batarya çıkarılabilir olacaktı, full metal kasada çıkarılabilir bir batarya yapılırsa LG firması yekpare bir tasarım anlayışına yeni bir bakış açısı getirilebilir.

LG-G5-back-render-leaked-391x583.jpg

Kaynak
Kaynak

The Seagulls Fl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG G2 ve G3 deneyiminden sonra LG almaya bir daha tövbe ettim. LG G2 de sürekli ısınır sarı leke çıkar servise yollamaktan yoruldum. LG G3 e geçtim G2 den beter çıktı şarjı az gidiyor soba gibi oluyor telefon kapanıyordu. Şimdi temiz ikinci el G2 aldım cloudy 3,3 rom yükledim. Eh işte fena değil idare ediyor bu sefer. Ama müsait zamanda başka marka alıp LG den Kurtulacağım.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
LG G2 ve G3 deneyiminden sonra LG almaya bir daha tövbe ettim. LG G2 de sürekli ısınır sarı leke çıkar servise yollamaktan yoruldum. LG G3 e geçtim G2 den beter çıktı şarjı az gidiyor soba gibi oluyor telefon kapanıyordu. Şimdi temiz ikinci el G2 aldım cloudy 3,3 rom yükledim. Eh işte fena değil idare ediyor bu sefer. Ama müsait zamanda başka marka alıp LG den Kurtulacağım.

Valla hocam şansına biraz öyle gelmiş. G3 kullandım 1 sene bir problem yaşamadım şimdi G4 kullanıyorum keza yine bir problem yok biraz şans işi galiba.

The Seagulls Fl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla hocam şansına biraz öyle gelmiş. G3 kullandım 1 sene bir problem yaşamadım şimdi G4 kullanıyorum keza yine bir problem yok biraz şans işi galiba.
Hocam G4 ü bilemeyeceğim onu kullanmadım çünkü ama LG telefon alacaklara en azından LG G2 ve G3 tavsiye etmiyorum. Alıyorsunuz LG G2 sarı leke, ahizeden bozuk ses çıkıyor ve veriyor, ısınma sorunu, alıyorsunuz LG G3 G2'den beter ısınıyor telefon kendini kapatıyor telefon telefonun kasası çatlıyor. Ama şunu da söylemem lazım LG G2 sorunlu olmasına rağmen performansı kamerası çok güzel. LG G3 ün ekranı çok güzel.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Hocam G4 ü bilemeyeceğim onu kullanmadım çünkü ama LG telefon alacaklara en azından LG G2 ve G3 tavsiye etmiyorum. Alıyorsunuz LG G2 sarı leke, ahizeden bozuk ses çıkıyor ve veriyor, ısınma sorunu, alıyorsunuz LG G3 G2'den beter ısınıyor telefon kendini kapatıyor telefon telefonun kasası çatlıyor. Ama şunu da söylemem lazım LG G2 sorunlu olmasına rağmen performansı kamerası çok güzel. LG G3 ün ekranı çok güzel.

Haklısınız kronik problem çok fazlaydı ama LG firmasıda bunun farkında sanırım yeni cihazlarda batarya ömrü dışında pek fazla problem yok.

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Doğru tespit etmişsiniz..
>>2 tane yakınım G3 aldı ve bir kaç ay sonra ekran sararması baş gösterdi.
>>G3 de ki kasa çatlağı da aşikar zaten..
>>Yeni bir haber geçmişti sdn de. O da G4 de de anakartla ekran kartının bağlantı noktasının kopması sonucu. Os'un başlatılamaması sorunu..
>>Sanırım LG'nin malzeme kaletesi biraz kötü gibi..

The Seagulls Fl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
>>Doğru tespit etmişsiniz..
>>2 tane yakınım G3 aldı ve bir kaç ay sonra ekran sararması baş gösterdi.
>>G3 de ki kasa çatlağı da aşikar zaten..
>>Yeni bir haber geçmişti sdn de. O da G4 de de anakartla ekran kartının bağlantı noktasının kopması sonucu. Os'un başlatılamaması sorunu..
>>Sanırım LG'nin malzeme kaletesi biraz kötü gibi..
Haklısınız hocam. Sanırım bu konuda hemfikiriz. Sony bunlardan iyi gibi duruyor. En azından ben böyle düşünüyorum. Sony ayrıca telefonlarında saf Android kullanıyor bildiğim kadarı ile. Ram kullanımı Samsung LG gibi telefonlarda epey fazla. Sony de 3 gb ram olan modellerin 1 gb ram tükettiğini duydum ne kadar doğru bilemiyorum kullanıcı olamadığım için.