Lg G4 - Sony C5 - Sony M5

Bu konuyu okuyanlar

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Herkese iyi forumlar. Telefonum camdan aşağı düştüğünden beri ( :D ) 9 ay oluyor. Telefon baktım bende bu sırada, en son bu 3 telefon arasında kaldım. Açıkcası G4 çok hoşuma gidiyor ve elim ona doğru gidiyor, özellikle kamerası beni çekti kendisine çok ama C5 ve M5'ide hoş buluyorum. Açıkcası C5'e pek dibim düşmedi ama ekran-kasa oranı çok iyi, M5'inde duruşu vesaire çok hoşuma gitti. Telefonda yapacağım şeyler ;

Günde en az 3 4 saat müzik dinlerim.
Bol bol oyun oynarım.
Bol bol fotoğraf ve video çekimi yapacağım.
Mobil verim açık olacak nerdeyse tüm gün.
İçinden çıkan kulaklıklar iyi olursa bi artı olur ama o kadarda önemli değil benim için, kendi kulaklıklarım var.
Rom atacağım zaman sıkıntı yapmasın.
Arayüzü hızlı olsun.
Otg desteği olsun. (Logitech kolumu takıp oyun oynayacağım :D )

Telefonların hepsinin fiyatını Hepsuburada bazlı aldım. G4'te paralel ithalat olacak gene Hepsiburada'dan.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Herkese iyi forumlar. Telefonum camdan aşağı düştüğünden beri ( :D ) 9 ay oluyor. Telefon baktım bende bu sırada, en son bu 3 telefon arasında kaldım. Açıkcası G4 çok hoşuma gidiyor ve elim ona doğru gidiyor, özellikle kamerası beni çekti kendisine çok ama C5 ve M5'ide hoş buluyorum. Açıkcası C5'e pek dibim düşmedi ama ekran-kasa oranı çok iyi, M5'inde duruşu vesaire çok hoşuma gitti. Telefonda yapacağım şeyler ;

Bol bol oyun oynarım.
İçinden çıkan kulaklıklar iyi olursa bi artı olur ama o kadarda önemli değil benim için, kendi kulaklıklarım var.
Arayüzü hızlı olsun.

Telefonların hepsinin fiyatını Hepsuburada bazlı aldım. G4'te paralel ithalat olacak gene Hepsiburada'dan.

bende şuan telefon alama aşamasında tıkandım kalbim sonyden yana m5 hem ekran boyu hem ram 3 gb olması vs benim çok aklıma yatıyor ama sorunları çok diyorlar sizce bu sorunlar sıkıntı olurmu hala duruyormudur sıkıntılar ?

eğer düzelmiş se bende yarın gidip m5 alırım.

onun harici malesef g4 diyorum sebep olarak tasarımı vs ben sevmiyorum hani omnibalance bence telefonlara yakışabilecek en güzel tasarım.

m5 kousunda ciddiyim eğer düzelmiş se gidip alırım

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Valla üçü de güzel telefon bende G4 ün tasarımını sevmiyorum kavisli arkasını...c5 ve m5 in kameraları da iyi sanki G4 ü aratmaz gibime geliyo...

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Oyun oynuyorsan HelioX10 un oyun performansı F HD de iyi değil. Ve OTG desteklemiyor diye biliyorum M5 Mediatek işlemcisinden dolayı ve quick charge ın da olmaması büyük bir eksi. Güncelleme konusu da sıkıntı HelioX10 lu cihazlar hala Lollipopda(M9 Plus bile.) G4 en mantıklısı gibi duruyor.

Edit : Romda demişsiniz zaten Snapdragonlu cihazların rom konusunda kimse eline su dökemez şu anlık.

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
bende şuan telefon alama aşamasında tıkandım kalbim sonyden yana m5 hem ekran boyu hem ram 3 gb olması vs benim çok aklıma yatıyor ama sorunları çok diyorlar sizce bu sorunlar sıkıntı olurmu hala duruyormudur sıkıntılar ?

eğer düzelmiş se bende yarın gidip m5 alırım.

onun harici malesef g4 diyorum sebep olarak tasarımı vs ben sevmiyorum hani omnibalance bence telefonlara yakışabilecek en güzel tasarım.

m5 kousunda ciddiyim eğer düzelmiş se gidip alırım

Ne gibi bi sorunu varki M5'in

Oyun oynuyorsan HelioX10 un oyun performansı F HD de iyi değil. Ve OTG desteklemiyor diye biliyorum M5 Mediatek işlemcisinden dolayı ve quick charge ın da olmaması büyük bir eksi. Güncelleme konusu da sıkıntı HelioX10 lu cihazlar hala Lollipopda(M9 Plus bile.) G4 en mantıklısı gibi duruyor.

Edit : Romda demişsiniz zaten Snapdragonlu cihazların rom konusunda kimse eline su dökemez şu anlık.

Rom gene o kadar sıkıntı değil özellikle Sony'ler için. Kendi arayüzüde yeterince stabil ama otg yoksa direk silerim listeden.

Ne gibi sorunları var M5'in ?

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353
M5 ve C5 alınmaz diye düşünüyorum kamera odaklı G4 alırsın ama şarjı nasıl gidecek bilmiyorum günde 2 kere şarj etme tahammülün varsa kesinlikle G4 diğerlerini ezer geçer oyun kısmında biraz üzebilir büyük yüksek grafikte oyunlar oynayacaksan tasarım olarakta diğerlerini parçalar bence G4 al geç ses performansıda iyi ayrıyeten Rom sıkıntısı yaşatmaz

yunus789

Asistan
Reaksiyon puanı
22
M5 ve C5 alınmaz diye düşünüyorum kamera odaklı G4 alırsın ama şarjı nasıl gidecek bilmiyorum günde 2 kere şarj etme tahammülün varsa kesinlikle G4 diğerlerini ezer geçer oyun kısmında biraz üzebilir büyük yüksek grafikte oyunlar oynayacaksan tasarım olarakta diğerlerini parçalar bence G4 al geç ses performansıda iyi ayrıyeten Rom sıkıntısı yaşatmaz
G4'ün pili günde 2 kere şarj edecek kadar kötü değil bir günü çıkarıyor olması gerektiği gibi.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Ne gibi bi sorunu varki M5'in

Rom gene o kadar sıkıntı değil özellikle Sony'ler için. Kendi arayüzüde yeterince stabil ama otg yoksa direk silerim listeden.

Ne gibi sorunları var M5'in ?

bizzat yaşamadım ama internette şebeke sorunları yaşayanlar kapanıp şarja takılmadan açılmama şikayetleri arka tarafta kasa açıklıgı vs oluşuyormuş bende almak istiyordum bu telefonu ama bunları duyunca vazgeçtim c5ultra ya bakıyorum otg vs de varmış onda performans olarak işlemcisi 617 den iyi iş çıkartıyor. pil olarak da internette htc a9 , huawei p8 ve zf selfiden daha iyi oldugunu gösteren bir tablo var geekbench pil testinde 7 saat 12 dakika yazıyor hoşuma gitti açıkcası

Green_Ninja

Asistan
Reaksiyon puanı
26
1-G4 1 günü çıkartabiliyor tüm oyunları yüksek grafiklerdede oynatır gameplay videolarına bakın ve kamerası çok iyi ekranıda tasarımıda bana göre güzel

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
M4 Aqua ile karıştırmışım. M4 Aqua'da OTG desteği yok.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779

Bol bol oyun oynarım.
Arayüzü hızlı olsun.

Merhaba,

Sony xperia c5 ultra ve m5 modelleri kesinlikle hicbir konuda lg g4 den iyi olamaz. Neden? Derseniz;

Bi kere c5u modeli islemci olarak g4'e gore cok geride. Hadi m5 biraz yaklasiyor ama oda genede yeterli gelmiyor performans olarak. Bu arada performanstan kastim gundelik islrri hepsi yapar. Benim performans anlaminda bahsetteigim ust seviye oyunlari ust seviye grafik ayarlarinda oynama iyi donanim gerektirdigi icin bu konuda gr daha iyi. Zaten isin soyle bir noktasida varki c5u ve m5 modelleri orta segment oldugu icin ust segment olan g4'un ister istemez gerisinde kaliyor performans konusunda. Diger bir husus ise g4'un kamera ve ekran performansi. C5u ve m5 ne ki! Lg g4 piyasanin en iyi ekran ve kamera performansini veren urunler icinde yer aliyor. O denli basarili bu konuda. Gelelim g4'un eksi puan aldigi noktaya oda batarya! Bu guzel ozelliklere iyi bir pik suresi yakisirdi ama cok iyi sonuclar vermiyor bu konuda. Ortalama bir pil performansina sahip olan cihaz ne kot, ne iyi. Ortamala sonuclar veriyor batarya konusunda. Ama bu eksi oldugu konuda bile genede c5u ve m5 modellerinden ustun cunku g4'de hizli sarj 2.0 var. %0'dan %60'a 40 dakikada variyor. Ama c5u ve m5'in kullandigi mediatek chipset'lerinde bu dercede iyi bir sarj sistemi yok. O nedenle c5u ve m5'in pili bittiginde sarj etmesi epey sure aliyor.

Size tavsiyem kesinlikle lg g4 modeline yonelin. Hepsiburada'da 1200-1250 tl'ye satilan urun bu fiyat bandindaki en iyi urundur. Zaten asil fiyati lg shop'larda 1800 tl ama hepsiburada uygun fiyattan veriyor. Bu firsati degerlendirin kesinlikle bu islemciye, ekrana, kameraya bu fiyat fazla fazla eder.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708

Bol bol oyun oynarım.
Arayüzü hızlı olsun.

üst seviye oyunlar hariç g4 aralarında en iyisi...

ckonig01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
burda 3ünün arasında kaldığın için bende kullandığım cihazı söyleyim sana...c5 ultra kullanıyorum arayüzü sonynin sanırım onun detayına bakmadım ve kasılması aşırı ısınınca oluyor ..ısınma problemi var diyebilirim günde 5 6 saat müzik dinliyorum internet açık çoğu zaman evdeyim çıktığımda da wifi yi kapatmıyorum..1 gün şarjım rahat gidiyor ..clash royale asphalt 8 gibi oyunlar oynadım telefonda ..cok rahat oynuyorsun android tabanlı cihazlar zaten fifaya falan yönelmedikçe 6 inch ekranda yapılabilecek bütün işleri büyük büyük yapıyorsun yani=) ben tavsiye ederim evkurdan almıştım ve fiyatı düşmüş 1300 tl ye ilk çıktığında aldım..bide selfie çok çekiyorsan diğerlerini elersin direk..ön flaş mükemmel iş yapıyor.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
G4 için konuşuyorum

- Spotify ile yarım saat müzik dinledim son ses %2 bile düşmedi şarj

- kasan oyunlarda işlemci çok ısınıyor buda pilini hemen yiyor. ekranda son parlaklıktaysa pek dayanmıyor yani.

- video ve fotoğraf konusunda efsane. hem güzel çekiyor hemde fotoğraf çekerken şarjı pek gitmiyor. ben bir gün boyunca 100 den fazla fotoğraf çekip 4-5 video çektim arada da navigasyon vb kullandım eve vardığımda şarjı hala %15 falandı. yani rahat götürdü.

- mobil veriden zarar gelmez. zaten pili harcayan wifi. mobil fazla harcamıyor.

- kulaklıkları gayet güzel ses çıkışı iyi.

- rom atmak için bootlader kilidini açman gerek. htc ile benzer presödürle yapılıyor. zor değil ama garantiyi yiyor. öyle
aham şaham romlar da yok ama cyanogenmod stabil çalışıyor.

- orjinal arayüzü istemeyeceğin kadar hızlı. özellik olarak da touchwiz kadar olmasada gayet çok özelliği var. özellikle smslerin popup olarak gelmesi çok kullanışlı

- otg desteği var. usb bellek çalıştı fakat usb kablolu xbox joystiği çalışmadı. muhtemelen gücü yetmedi.

pili çok iyi giden bir cihaz değil. performans sorunu yok ama performanslı kullanınca pil çok hızlı bitiyor.

ekranda iz kalma burn-in ve bootloop gibi kronik sorunlar var. bana denk gelmedi ama her cihazda böyle şeyler çıkabiliyor. fakat fiyat aralığında mediatek cihazlara göre bence tercih edilir. snapdragon ısnıyor falan ama güncellemeleri de düzeltmeleri de en ön sıradan alıyor.

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
@...Görkem... @orcnd Çok teşekkürler. Bayağı sorumu cevapladınız. LG G4'e yöneldim gibi. Ekranda iz kalma olayının çözümlerini okumuştumda bootlop ve burn-in ne oluyor tam olarak ?

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
@...Görkem... @orcnd Çok teşekkürler. Bayağı sorumu cevapladınız. LG G4'e yöneldim gibi. Ekranda iz kalma olayının çözümlerini okumuştumda bootlop ve burn-in ne oluyor tam olarak ?
Eren ben LG G4 de kullandım zamanında kamerası iyi bir telefon ancak sana tavsiyem şarj ve performans konusunda xperia m5 alman olacaktır LG G4 Android 6 güncellemesiyle su gibi şarj yiyordu eğer senin için sorun olmayacaksa alabilirsin tabii ki

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Eren ben LG G4 de kullandım zamanında kamerası iyi bir telefon ancak sana tavsiyem şarj ve performans konusunda xperia m5 alman olacaktır LG G4 Android 6 güncellemesiyle su gibi şarj yiyordu eğer senin için sorun olmayacaksa alabilirsin tabii ki

Abi değiştirilebilir olduktan sonra şarj olayı pek sıkıntı değil. Aynı şekilde powerbanklerde başka bir alternatif.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
ben g4 için ek pil aldım çinden. hızlı şarj oluyor yani elektrik olan bir ortama geçiyorsan gün içinde kısa sürede pil sorununu çözebiliyorsun. herkese uymayabilir tabi

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Abi değiştirilebilir olduktan sonra şarj olayı pek sıkıntı değil. Aynı şekilde powerbanklerde başka bir alternatif.

alternatif olarak g4 alacaksanız yanıl hatırlamıyorsam yüksek kapasiteli bataryalar da var çin menşeli satış yapan sitelerde

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Git G4 al,bu iki cihaz orta seviye sayılır bence.Ama G4 alırsan;
1.Tasarımdan ödün vereceksin.
2.Bataryanın 1 günü tamamlaması için dua edeceksin.
3.Böyle oyunlarda s6 yada iPhone 6 Performansı beklemeyeceksin,ortalama iyi bir performans verir ama.