LG G4 mü yoksa Zenfone 3 ailesi mi?

LG G4 mü yoksa Zenfone 3 Ultra ya da Zenfone 3 Deluxe mü alınmalı?

• LG G4

• Zenfone 3 Ultra-Zenfone 3 Deluxe

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Uğur Y.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bildiğiniz üzere Asus, yeni telefonları olan Zenfone 3, Zenfone 3 Ultra ve Zenfone 3 Deluxe ü tanıttı. Sizce LG G4 mü yoksa Zenfone 3 Ultra ya da Zenfone 3 Deluxe mü alınmalı?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ekran boyutu bir dezavantaj sayılacaksa zenfone 3 ultra'nın tek eksi yanı budur. Onun dışında zenfone 3 ultra, g4'ten birçok noktada üstün durumda.
Kamera ve ekran deneyiminde g4e rakip çıkabileceğini sanmıyorum batarya konusunda ciddi manada fark atar ama ultranın kaç liraya geleceğide belli değil note 4 de alabilir ultranın neresi üstün sorması ayıp bataryadan başka

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Kamera ve ekran deneyiminde g4e rakip çıkabileceğini sanmıyorum batarya konusunda ciddi manada fark atar ama ultranın kaç liraya geleceğide belli değil note 4 de alabilir ultranın neresi üstün sorması ayıp bataryadan başka

Bak hala sanmıyorum diyorsun önyargılı konuşuyorsun. Ultra'nın kamera 23 MP gelecek. He tamam MP her şey değil diyeceksiniz ama ben o 23 MP nin hakkını vereceğini de düşünüyorum. Ha ekran deneyimine gelince 2K Ekranın çok bi önemi var mı tartışılır VR haricinde. USB Type C girişi var. Hızlı Şarj var. Parmak izi okuyucu var. Grafik işlemcisi adreno 510, g4 te ise 418. RAM 1 GB daha fazla. Daha ince ve gövdesi metal. Yüksek kalite müzik de destekliyor. Ayrıca Snapdragon 652, 808'e göre kötü bir işlemci değil. Performans testinde hemen hemen aynı seyrediyor. Belki üstüne bile çıkıyor.

Bu karşılaştırma sitesinde daha detaylı görebilirsin. Ayrıca bu sitede Zenfone 3 Ultra'nın G4'ten 5 puan daha yüksek puanlandırıldığını da not düşeyim: LG G4 - Asus ZenFone 3 Ultra Karşılaştırması - Epey

Uğur Y.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Deluxe alıcaksan deluxe al ultra alıcaksan g4

Ekran boyutu bir dezavantaj sayılacaksa zenfone 3 ultra'nın tek eksi yanı budur. Onun dışında zenfone 3 ultra, g4'ten birçok noktada üstün durumda.

Arkadaşlar konuyu açmadan önce bende biraz araştırma yaptım da üçünün de birbirlerine nazaran iyi yönleri var fakat kritik özellikler daha önemli. Mesela Zenfone 3 telefonlarının mp i G4 e göre daha iyi fakat G4 ün de ekran çözünürlüğü daha iyi. Mesela sanırım ultra 8 çekirdek ama işlemci hızı az Deluxe'ün çekirdeği az hızı fazla. Bu şekilde düşündüğümüzde şu daha iyi performans verir diyebileceğiniz var mı? Birde kasa sağlamlığı için ne diyorsunuz? Asus'un bu yönde biraz sıkıntısı olduğunu duymuştum fakat bu yeni modelde metal kasa kullanmışlar sanırım.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
kamera konusunda g4 ile amiral gemileri yarışabilir ancak.
lakin bootloop sorununa firmanın yaklaşımı mide bulandırıyor biraz.

örnek foto g4 ile çekildi. (saat 11 de gözün gördüğünden daha aydınlık çıktı. raw çekildi editlendi)
8c5f6489d08d11c5ae065597840572ab.jpg

Uğur Y.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kamera konusunda g4 ile amiral gemileri yarışabilir ancak.
lakin bootloop sorununa firmanın yaklaşımı mide bulandırıyor biraz.

örnek foto g4 ile çekildi. (saat 11 de gözün gördüğünden daha aydınlık çıktı. raw çekildi editlendi)
8c5f6489d08d11c5ae065597840572ab.jpg

Zenfone 3 Deluxe'de Süper Amoled teknolojisi bulunuyor. Bu da daha net ve güzel resimler sunuyormuş. IPS Lcd ise daha gerçekçi görüntü sunuyormuş. Bu açıdan baktığımızda LG G4 daha gerçekçi, Deluxe ise daha net ve keskin görüntü sunabilir diyebilir miyiz? Bu arada LG G4'ün gece çekiminin amiral gemileriyle yarıştığına katılıyorum. Ona Deluxe'de yetişemez fakat normal bir çekim için düşündüğümüzde ne dersin?

Uğur Y.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu arada arkadaşlar Zenfone 3 Deluxe'ün 64 gblık olanının fiyatı 499 dolar olarak açıklanmış bu da şuanki kur ile 1400 lira civarı bir rakama denk geliyor. Fakat Türkiye'de satışı 1800-2000 arası olur diye düşünüyorum bu da fiyat-performans olarak iyi gibi. Ayrıca 6 gb ve 4 gb ram seçenekleri, 64 gb, 128 gb, 256 gb hafıza seçenekleri ve snapdragon 820 ile snapdragon 821 seçenekleri ile de alabiliyoruz sanırım.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Zenfone 3 Deluxe'de Süper Amoled teknolojisi bulunuyor. Bu da daha net ve güzel resimler sunuyormuş. IPS Lcd ise daha gerçekçi görüntü sunuyormuş. Bu açıdan baktığımızda LG G4 daha gerçekçi, Deluxe ise daha net ve keskin görüntü sunabilir diyebilir miyiz? Bu arada LG G4'ün gece çekiminin amiral gemileriyle yarıştığına katılıyorum. Ona Deluxe'de yetişemez fakat normal bir çekim için düşündüğümüzde ne dersin?
yeterli ışıkta zenfone 3 deluxe daha iyi sonuç verecektir çünkü 23 mp.
fakat deluxe modeli çok büyük. sanırım asus cihazları küçük yapma olayını beceremiyor. zira 5.5 lik zenfone 3 modelinde kamera 16 mp ve ekran kasa oranı daha düşük yani daha kalın çerçeveler var. bu konuda samsung, lg ve mediatek işlemcili bazı cihazlar bayrak taşıyor.

şahsen 5.7" ekranlı bir telefonu tercih etmem zira 5.5" lik g4 ü bile zor tutuyorum elimde. büyük ekran güzel ama taşınabilirlik de önemli.
yürürken dengemi bozacak cihazlara gerek yok bence

Uğur Y.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeterli ışıkta zenfone 3 deluxe daha iyi sonuç verecektir çünkü 23 mp.
fakat deluxe modeli çok büyük. sanırım asus cihazları küçük yapma olayını beceremiyor. zira 5.5 lik zenfone 3 modelinde kamera 16 mp ve ekran kasa oranı daha düşük yani daha kalın çerçeveler var. bu konuda samsung, lg ve mediatek işlemcili bazı cihazlar bayrak taşıyor.

şahsen 5.7" ekranlı bir telefonu tercih etmem zira 5.5" lik g4 ü bile zor tutuyorum elimde. büyük ekran güzel ama taşınabilirlik de önemli.
yürürken dengemi bozacak cihazlara gerek yok bence

Genel olarak büyük telefonlar seviliyor sanırım Asus da bunu düşünerek büyük ekranlı telefonlar yapıyor. Ayrıca Deluxe'ün tasarımı da çok şık. Deluxe modeli de Asus'un amiral gemisi olacak gibi duruyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
amoled daha iyi gösteriyor diye kim dedi sana lg g4ün 2k ıps ekranı en gerçekçi renkleri veren piyasada microsoft 950 xl note 5 s7 ailesiyle birlikte en iyi ekran deneyimini sunuyor 1080p bir ekranın 2kdan daha iyi olmasının imkanı yok

M

Murat Burç

SDN Okuru
mp
Arkadaşlar konuyu açmadan önce bende biraz araştırma yaptım da üçünün de birbirlerine nazaran iyi yönleri var fakat kritik özellikler daha önemli. Mesela Zenfone 3 telefonlarının mp i G4 e göre daha iyi fakat G4 ün de ekran çözünürlüğü daha iyi. Mesela sanırım ultra 8 çekirdek ama işlemci hızı az Deluxe'ün çekirdeği az hızı fazla. Bu şekilde düşündüğümüzde şu daha iyi performans verir diyebileceğiniz var mı? Birde kasa sağlamlığı için ne diyorsunuz? Asus'un bu yönde biraz sıkıntısı olduğunu duymuştum fakat bu yeni modelde metal kasa kullanmışlar sanırım.
mp herşey değildir mp herşey olsaydı 12 megapixelli s7 edge ve htc 10 şuan en iyi kamera olarak gösterilmezlerdi daah önce söylediğim gibi deluxe almıcaksan g4 al

Uğur Y.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
amoled daha iyi gösteriyor diye kim dedi sana lg g4ün 2k ıps ekranı en gerçekçi renkleri veren piyasada microsoft 950 xl note 5 s7 ailesiyle birlikte en iyi ekran deneyimini sunuyor 1080p bir ekranın 2kdan daha iyi olmasının imkanı yok

Amoled daha iyi gösteriyor demedim zaten. Super amoled teknolojisi daha canlı, keskin fotoğraflar sunarken Lcd daha gerçekçi fotoğraflar sunuyormuş dedim. Super amoled ile Lcd karşılaştırmalarını okursan görürsün bunu. LCD ve AMOLED Ekranın Farkları Neler? Bu sitede gerekli teknik açıklaması var.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Amoled gereğinden canlı gösterir ıps lcd gerçek renkleri verir gerçekci biriyse amoledi sevmeyecektir

M

Murat Burç

SDN Okuru
Amoled daha iyi gösteriyor demedim zaten. Super amoled teknolojisi daha canlı, keskin fotoğraflar sunarken Lcd daha gerçekçi fotoğraflar sunuyormuş dedim. Super amoled ile Lcd karşılaştırmalarını okursan görürsün bunu. LCD ve AMOLED Ekranın Farkları Neler? Bu sitede gerekli teknik açıklaması var.
1080p bir ekranın hangi teknolojiyi kullanırsa kullansın bence 2kdan güzel göstermesinin bir imkanı yok yuakrda öyle yazmışsın

Uğur Y.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1080p bir ekranın hangi teknolojiyi kullanırsa kullansın bence 2kdan güzel göstermesinin bir imkanı yok yuakrda öyle yazmışsın

Yalnız şunun da altını çizmekte fayda var. Yukarıda bahsettiğin telefonlarda Super Amoled teknolojisi kullanıyor. Hatta Microsoft 950 XL de Super Amoled değil Amoled teknolojisi var. Ama bu bahsettiğimiz telefonların hepsinin çözünürlükleri çok yüksek. Bu açıdan zaten Deluxe onlara yetişemez ama bi tık aşağıda seyredebilir

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Tabii ki zenfone 3 ailesi ama fiyat onemli tabi 1000 tl fark da verilmez

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yalnız şunun da altını çizmekte fayda var. Yukarıda bahsettiğin telefonlarda Super Amoled teknolojisi kullanıyor. Hatta Microsoft 950 XL de Super Amoled değil Amoled teknolojisi var. Ama bu bahsettiğimiz telefonların hepsinin çözünürlükleri çok yüksek. Bu açıdan zaten Deluxe onlara yetişemez ama bi tık aşağıda seyredebilir
950xlde clear back ekran teknolojisi var

Son mesajlar