LG G4 hangi seri olmalı ve LG garantili mi yoksa ithalatçı garantili mi alınmalı?

Bu konuyu okuyanlar

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar iyi günler. Bir ön önce açtığım A5 mi A7 mi konusundan sonra gene bu forumda ki bilgili arkadaşlar sayesinde ikisini de almaktan vaz geçip, şu anda benim için F/P açısından en ideal seçim olduğunu düşündüğüm LG G4 telefonu markaj altına aldım. Lakin bu telefon ile alakalı aklımda 2 soru var. Bilgili arkadaşlar bunları cevaplar ise minnettar kalırım.

1.Sorum: Sıfır LG G4 almaya niyetlenmiş iken Vatan, Gold, Bimeks, Teknosa gibi LG Türkiye Garantili yerlerde 1600-1800TL arası olduğunu gördüm. Bilindik mağazalarda birtek İstanbul Bilişim'de 1400TL olduğunu gördüm ki oda LG Türkiye Garantili değil İstanbul Bilişim Garantiliymiş. Hal böyleyken başka İthalatçı Garantili LG G4'lere baktığımda 1200TL'ye de buldum ama İstanbul Bilişim'in garantisi mi yoksa başka bir firmanın mı dense sanırım İstanbul Bilişim'i tercih ederdim. Sizce garanti durumu ne olmalı? Bahtsız bedevi misali bir bahtım olduğundan ne olur ne olmaz diye soruyorum. Zira LG Türkiye Garantisinde herhangi bir sorunda telefonu direkt değiştirdiklerini duydum ama İthalatçı Garantilide onarmaya çalışıyorlarmış ki bunuda ne kadar becerebiliyorlar orası meçhul. O yüzden fazla durumum olmasa da imkanımı zorlayıp 3 kuruş fazla verip almışken 1 kere alayım, kafam rahat olsun istiyorum.

2 Sorum: Bu LG G4'ün 502-504 gibi serilerinde kronik arızalar, ghost screen vs gibi bazı hatalar varmış. Lakin zamanla 600 serilerinde düzeltilmiş. LG Türkiye Müşteri Hizmetleri'ni arayıp en son sürüm LG G4 ne zaman çıktı diye sordum lakin müşteri temsilcisi de emin olmamak ile beraber 602 kodu ile Şubat 2016'da çıktı dedi. Sizce bu doğru mu? Zira sırf kronik arızadan dolayı teknik servis ile uğraşmak istemediğim için gerek İstanbul Bilişim'den gerek ise İthalatçı Garantiliden aldığımda en son üretim olanı bulup alacağım. Eğer sizde en son üretilen LG G4'ün kodunun 602 olduğunu söylerseniz, bu kodu nerede göreceğimi öğrenmek istiyorum. Zira bugün bir telefoncuya gidip sıfır kutusunda LG G4 alıp hem telefonu hem kutusunu incelediğimde bu koda dair bir şey görmedim.

Son olarak renk konusunda ise titan ile siyah kapaklı olanı çok hoşuma gitti. Her ne kadar kişiye göre değişse de ikisi arasında herhangi birinin dezavantajı var mı diye soruyorum. Zira titan rengine içim ısındı.

Tavsiyelerinizi bekliyorum, hayırlı günler diliyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
600k ve üzeri lg türkiye garantili note 4 bakabilirsin birde

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Tavsiye için teşekkürler hocam. Zira LG G4'ün Şubat 2016'da çıkarttığı 602 serisinden sonra Mayıs gibi en son 603 serisini çıkarttığını öğrendim. Bunu da geçen ay LG G4 alan bir arkadaş, telefon kutusunda ki seri numarasının ilk 3 hanesini paylaşarak bana söyledi ki orada 603 ile başlıyor. Kesinlikle alırken buna dikkat edip 603 revizyon olanını bulmaya çalışacağım. Sanırım bu son revizyonda hiç bir sorun yok. F/P ve Görsellik açısından 1300-1500TL'ye sıfır olarak LG G4'den daha iyi bir telefon alacağımı da sanmıyorum.

2 hafta önce, Asus Zenfone 2 ile başladığım telefon alma yolculuğuna, bu hafta Samsun Galaxy A5 (2016) ile devam edip dün de LG G4 ile noktayı koydum sonunda :) Aklın yolu birdir. Şükür ki araştırmadan bir delilik yapmadım zira tek atımlık barutum olduğu için uygun seçimi yapmamak üzerdi.

Abdullahbsrn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de g4 var 605c serisi temmuz ayında hepsiburada.com dan aldım teledondan sadece şarj konusundan şikayetim var normal wifi açık iternette gezerken sadece 4 saat dayanıyor ...

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Vatan bilgisayar fiyatı pahalı ama media markt ve bimeks de 1700 tl'den satılıyor lg TR garantili g4. Aynı ürün aynı şekilde lg TR garantili şekilde hepsiburada'da 1500 tl.

LG G4 32 GB (LG Türkiye Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Almışken tabiki garanti kohusunda sorun çıkarmıcak olanı alın ama ben olsam media markt, bimeks gibi yerlerden 1700 liraya g4 alcağıma ya gider hepsiburada'dan 1500 liraya alırdım yada 1800 liraya hepsiburada'dan lg g5 alırdım.

LG G5 (İthalatçı Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri

İkinci hususa gelirsek. Haziran ayı gibi değişimden gelen bir g4 vardı arkadaşın o cihaz 605k.... serisiydi. Yani sorunsuz bir cihazdı. O nedenle son çıkan seri 602k... değil haberiniz olsun daha yeni seriler mevcut. Ürünün hangi seriden olacağına kutunun yanında beyaz bir etiket var. Sticker gibi. Orada lg g4 815tr, bir adet barkod gibi yazılar mevcut. Orada örneğin S/N: 605k...... diye bir ibare olacak. İşte o ibare kaç ile başlıyorsa o seriye aittir. Bu etiket yok ise baktığınız cihaz kuvvetle muhtemel ithalatöı garantili bir cihazdır. Yada etiket kutunun yanında ama kapağın altında yazıyordur. Ama lg tr garantili cihazlar kutunun yan tarafında en üstte herkesin görebileceği bir yerde yapışık o etiket. İthalatçı garantili cihazlarda yapışık değildi galiba. o nedenle o incelediğin cihazda görememiş olabilirsin.