Lg G2 telefon hiç açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

talipburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar bugün telefona flash tool ile stock rom yüklemeye çalıştım herşey düzgün gitti en son ekranda yüklendi yazısı çıktı(tam olarak yükelendi yazmıyodu)sadece exit seçeneği vardı bende bastım telefon kapandı biraz bekledim hiç açılmadı bende kablodan söktüm şimdi telde hiç bir tepki yok şarja takıyorum ne bildirim ışığı nede ekranda bi tepki yok sizce ne yapmalıyım garantiye vermelimiyim(telefonda custom rom vardı yani rootluydu ama tel şimdi hiç açılmıyor yani anlamaları biraz zor)eğer vermem gerekirse sizce nereye vermeliyim bu garanti mevzusunu ilk kez yapıcam yani nereye vermem gerekiyo telefonu ben 2. el aldım tel teknosadan alınma teknosayamı veriyim yoksa lg servisinemi ve ben istanbul çatalca ilçesinde oturuyorum varmı buraya yakın bildiğiniz bir servis
şimdiden cevaplayanlara teşekkür ederim

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Garantiye verin. Benim de başıma geldi, anakart arızası yüksek ihtimal. Şanslı iseniz 800 lira istemezler.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Cihaz hiç açılmıyor diyor arkadaş. Ana kart problemi diye düşünüyorum (çok yüksek ihtimal) direkt anakart değişimi oluyor. Bu sebeple de bakamıyorlar rootlu olup olmadığına.

talipburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihaz hiç açılmıyor diyor arkadaş. Ana kart problemi diye düşünüyorum (çok yüksek ihtimal) direkt anakart değişimi oluyor. Bu sebeple de bakamıyorlar rootlu olup olmadığına.

aynen telefon hiç açılmıyor açıp bakma olanakları neredeyse sıfır peki bildiğiniz büyükçekmece beylikdüzü taraflarında güvenilir bir servis varmı yada direk teknosayamı vermeliyim

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Şarja taktınız tepki vermedi fakat kaç dakika tuttunuz? 30 dakika şarjda tutun bakalım açılıcakmı. Güç tuşuna 30 saniye basılı tutun bişi olmazsa güç tuşu + ses kısma buda fayda etmezse güç + ses açma. Bunlarda işe yaramazsa üç tuşada aynı anda basın belki açılır. G2'nin tuş kombinasyonunu bilmiyorum, Apple cihazlarda Home + Güç basılı tutulur.

Download moda almayı deneyin bakalım giricekmi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Şarja taktınız tepki vermedi fakat kaç dakika tuttunuz? 30 dakika şarjda tutun bakalım açılıcakmı. Güç tuşuna 30 saniye basılı tutun bişi olmazsa güç tuşu + ses kısma buda fayda etmezse güç + ses açma. Bunlarda işe yaramazsa üç tuşada aynı anda basın belki açılır. G2'nin tuş kombinasyonunu bilmiyorum, Apple cihazlarda Home + Güç basılı tutulur.

yok hacı hiç bi tepki yok

talipburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

telefon 20 dk dır şarjda biraz daha bekliyim dediklerini yapıcam buraya yazarım sonuçları

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yok hacı hepsini denedim olmadı galiba servis yolu gözüktü

talipburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

kardeş 1 saat felan şarjda bıraktım yeniden denedim bu sefer sadece kırmızı led yanıp söndü anlamı ne olabilir ????? sonra pc ye bağladım ekranda ışık geldi ama sadece ışık geldi ama yine tepki vermedi sence bi umut varmı ????

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
kardeş 1 saat felan şarjda bıraktım yeniden denedim bu sefer sadece kırmızı led yanıp söndü anlamı ne olabilir ????? sonra pc ye bağladım ekranda ışık geldi ama sadece ışık geldi ama yine tepki vermedi sence bi umut varmı ????

Valla olabilir yani. Eğer hiç tepki vermiyorsa Anakart vs yanmış diyebilirdimde ışık yanıyorsa ve ekrana görüntü falan gelmişse bence umut var.

Download moda almaya dene olmazsa bütün gün şarjda bırak belki düzelir.

talipburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla olabilir yani. Eğer hiç tepki vermiyorsa Anakart vs yanmış diyebilirdimde ışık yanıyorsa ve ekrana görüntü falan gelmişse bence umut var.

Download moda almaya dene olmazsa bütün gün şarjda bırak belki düzelir.

hiç bişey çare etmedi bugün teknosaya verdim bakalım bekliyip görücez...

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=440977]talipburak[/MENTION] gecmis olsun,benim g2dede bir bucuk saat denizde yuzmemin ardindan hic acilmiyordu,yine teknoloji bilgimi konusturdum olsa gerek telefonun tabiri caizse bios'una girmeyi basardim recovery mod olan yere,telefonun sistemi tamamen silinmis gibiydi rootladim o halde,custom rom attim %99da kapanip acilmasi gerekiyordu,kapandi ve bir daha acilmadi,bende aldigim yere versem halletmeye calisirlarmi acaba

talipburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@talipburak gecmis olsun,benim g2dede bir bucuk saat denizde yuzmemin ardindan hic acilmiyordu,yine teknoloji bilgimi konusturdum olsa gerek telefonun tabiri caizse bios'una girmeyi basardim recovery mod olan yere,telefonun sistemi tamamen silinmis gibiydi rootladim o halde,custom rom attim %99da kapanip acilmasi gerekiyordu,kapandi ve bir daha acilmadi,bende aldigim yere versem halletmeye calisirlarmi acaba

hacı senn iş karışık bilgiğim kadarıyla su giren telefonu hemen anlıyomuş servisler telefonun içinde bi band gibi bişey varmış su ona bant ile temas edince direk tengi değişiyomuş ve servis bunu anlıyomuş yani garanti dışı kalma olanağı var ama sen genede bi dene derim hiç olmadı tamir ettirmeden geri alabilirsin

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=440977]talipburak[/MENTION] sende telefonun geldigi zaman yazarsin,ogrenmis oluruz ne oldugunu senin telefona

talipburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefon teknik servise ulaşmış ve takip sayfasında garanti dahilinde oluğu yazıyor galiba sorun çıkmayacak :D

dediğim anda sorun çıktı :D telefonuma hem sıvı teması hemde yetkisiz müdahale varmış ama ikiside olmadı ve garanti dışı dediler. 900 lira para istediler bende iade istedim sizce şimdi ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Geçmiş olsun arkadaşım benimde başıma benzer bir olay geldi söylediklerimi uygulamanı önerirm;
Telefonun kasasını aç, bataryayı çıkartıp tak. Download mod'a al.(Telin bağlantılarını kes kapalı olsun Ses açma yada kısma hatırlayamadım tuşlarından birine basılı tut ve micro usb kablosunu tak telefonun download moda girecektir.) Sonrası xda sitesinde mevcut yada .tot uzantılı dosya ile rom yükleme diye arattırabilirsin.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
dediğim anda sorun çıktı :D telefonuma hem sıvı teması hemde yetkisiz müdahale varmış ama ikiside olmadı ve garanti dışı dediler. 900 lira para istediler bende iade istedim sizce şimdi ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum...
"Hangi şemsiye açılmaz?" diye bir soru sorayım. Geçmiş olsun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim de aynı olmuştu, telefonu başında sürekli geçilemeyen bir program var, o yüzden hem kendi şarjını yiyor, şarj olmuyor, hem de siyah ekranda kalıyordu, yandan bakınca telefonda ışık olduğunu görürsünüz. Bunun çözümü için 30 saniye kadar power tuşuna basılı tutacaksınız, telefon tamamen kapanacak. 2-3 saniye sonra ses açma tuşuna basıp çalışan usb kablosunu pc'ye takın, 5 saniye içinde download mode yazısı çıkar. Usb kablosu takılıyken download mode'ta flashtool ya da b2cappsetup ile istediğiniz romu yükleyebilirsiniz.

talipburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar kendi cabalarim ile teli kurtarmayi basardim suan kullaniyorum ubuntu uzerinden 11 adet img dosyasini flashlamak isi halletti ama rahat 10 saat surdu teli kurtarmam biraz uzun bir is bu sorun ile karsilasan forum uyelerine yardim etmek isterim pm ile bana ulasabilirsiniz

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar kendi cabalarim ile teli kurtarmayi basardim suan kullaniyorum ubuntu uzerinden 11 adet img dosyasini flashlamak isi halletti ama rahat 10 saat surdu teli kurtarmam biraz uzun bir is bu sorun ile karsilasan forum uyelerine yardim etmek isterim pm ile bana ulasabilirsiniz
nasıl çözdünüz hocam sorunu anlatabilirmisiniz?

talipburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ubuntu uzerinden 10 adet img dosyasi ve twrp flahladim ondan sonra download mode a alabildim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s.a arkadaşlar benim lg g2 minim var sıvı teması aldı açılmıyor ilk açmak istediğimde ekran geldi ses gelmedi sonra hiç bişi yoktu ekranda gelmedi sesde gelmedi ne yapmalıyım

dante6774

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar bende de lg g2 var telefon rootluydu bır modul ındırdım telefona reset at yazıyordu tıkladım kapandı acıldı sonrasında tekrar resetledı kendını bırdaha acılmadı logo gelıyor dowload modu acılıyor ancak telefon acılmıyor sıkıntı nedır cozumu bulamıyorum

talipburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Download mode aciliyor ise pc den lg tools ile (tam adi aklima gelmedi) orjinal rom yukleyebilirsin

qaramio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba abi benim telefon bu gün sabah açılıyodu ama şarjı bitti taktım baktım sonra % 4 tü ondan sonr jarjını bitirdim telefon kapandı ondan sonrada taktım 1,2 saat felan bekledım sonra baktıgımda açılmıyor kaç kere açma yad çalıştım ama açılmıyo lütfen yardım edermisiniz ?

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
bildiğim kadarıyla cihaza root işlemi yapmak garanti dışına çıkarıyor.

hiç açılmamasının sebebi donanımsal arıza olabilir çünkü yazılımsal olsa ekran açılır öyle tepki vermezdi.

telefonu orjinal şarj aleti ile şarja tak ve bekle ;)

tekrar yazılım yüklemen gerekiyor rom yüklemen lazım :D

keşke hemen temizleyip prince koysaydın. Su iletkendir ve içeriye kaçan sıvı anakarta kısadevre yaptırmış olmalı. sen yinede 2 gun princte beklet sonra tekrar açmaya çaliş çalişacaktir..

eğer çalışmazsaa servise göndereceksin

Merhaba arkadaşlar bugün telefona flash tool ile stock rom yüklemeye çalıştım herşey düzgün gitti en son ekranda yüklendi yazısı çıktı(tam olarak yükelendi yazmıyodu)sadece exit seçeneği vardı bende bastım telefon kapandı biraz bekledim hiç açılmadı bende kablodan söktüm şimdi telde hiç bir tepki yok şarja takıyorum ne bildirim ışığı nede ekranda bi tepki yok sizce ne yapmalıyım garantiye vermelimiyim(telefonda custom rom vardı yani rootluydu ama tel şimdi hiç açılmıyor yani anlamaları biraz zor)eğer vermem gerekirse sizce nereye vermeliyim bu garanti mevzusunu ilk kez yapıcam yani nereye vermem gerekiyo telefonu ben 2. el aldım tel teknosadan alınma teknosayamı veriyim yoksa lg servisinemi ve ben istanbul çatalca ilçesinde oturuyorum varmı buraya yakın bildiğiniz bir servis
şimdiden cevaplayanlara teşekkür ederim

bildiğim kadarıyla cihaza root işlemi yapmak garanti dışına çıkarıyor.

hiç açılmamasının sebebi donanımsal arıza olabilir çünkü yazılımsal olsa ekran açılır öyle tepki vermezdi.