LG G2, Sony Xperia Z1'den daha mı iyi?

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
LG G2'yi Elimize Aldık

[video=youtube_share;2LljOo87IyA]http://youtu.be/2LljOo87IyA[/video]

IFA'daki en iddialı ürünlerden biri olan LG G2 ile sonunda buluştuk. Firmanın Sony ve Samsung'a karşı çıkardığı bu yeni telefona bu videoda yakından bakmaya ne dersiniz?

Sizce LG G2 mi yoksa Sony Xperia Z1 mi?

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
daha ne olsun ? yemek felanda hazırlasınmı :D

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
tabiki daha iyi sony yine bir adım geride başladı piyasaya

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Ah bir de kalemi olsa..

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Test ettim onayladım çok iyi bir cihaz olmuş...

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
[MENTION=2]Troy[/MENTION] kaptan lg g2 xperia z1 e deginmissin ama note 3 daha mi basarisiz onlardan yoksa ekran büyüklüğü acisindan mi dahil değil kiyaslamaya

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
81
note 3, z1, g2 çok güzel telefonlar çıktı hemen hemen birbirine denk telefonlar diyebiliriz, G2'te tek beğenmediğim samsungdan araklanmış gibi durması hem tasarımı hem arayüzü, ayrıca arayüzü sanki çocuksu yapmışlar hiç bana göre değil. z1 hem arayüzü hem dizaynı hem malzemesiyle daha ağır premium görüntüye sahip iphone gibi ama oda biraz kaba hantal olmuş.
Yani kişişel zevklere göre tercih edilecek cihazlar yoksa birbirlerine çok büyük üstünlükleri yok.

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Türkiyede rezil bir servis hizmeti var Optimus VU değişim amaçlı gönderildi değiştirmediler ikinci kez gitti board değişti ama 1 aylık telefon sonra tekrar gitti bu sefer yeniden aynısını gönderdiler müşterim tekrar değişim için gönderelim dedi bu sefer Nexus 4 ile değişim yapalım dediler ama muadil değil ki Optimus VU 32 gb dahili hafızalı Nexus 4 ise 16 GB lık versiyonu Türkiyede var ... müşterim LG ye lanet olsun bir daha LG asla ama asla almam dedi ve hala sorun devam ediyor ...

tam aksine 2 haftalık NOTE 2 nin kapasitif tuşları çalışmıyor bir müşteriminde zorda olsa DOA ( Değişim raporu ) aldım diyerek geldi mağazadan bizzat Titan gri cihazı kendi ellerimle verdim ...

Hizmet var süründürür cinsten hizmet var takdir edilir cinsten o yüzden LG en iyisinide yapsa asla bir Samsung bir Sony olamaz ...

rtgrlndr

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
sony her zaman iyidir :) candır can sony :)

MyNickname

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İkisi de çok hantal ve gereksiz büyük cihazlar fakat sony hantal kasaya 5 inç ekran sığdırıp dokunmatik tuşlarla ekrandan çalıp daha da küçültürken lg 5.2 inç ekran koyup tuşlarla da bunu bozmamış. Ben tasarım konusunda lg'nin daha başarılı olduğunu düşünüyorum

jack bauer

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
o tuşların arkada ne işi var ya lg naptın sen ?

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
[MENTION=2]Troy[/MENTION] usta telefon güzel. Telefondan güzel olan şeylerde var :) Mesela stant çalışanları :D Biraz ayıpmı oldu ne :confused1:

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
ya arkadaşlar incelemeye laf atmayın Kendi kişisel fikrini söylemiş Adminimiz O insan değilmi ? kendi fikirleri yokmu Robotmu bizim adminimiz ? heykel mi ?

Bende şahsen g2 yi beğendim katılıyorum ayrıca adama laf atmayın

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Z1 daha şık duruyor her ne kadar sanal tuşları eleştirilsede iki elinizle telefonu tuttuğunuzda o sanal tuşlar daha dışarıda olursa hep parmağınız değecek ve ana ekrana dönecek bunun için yapmışlar zate ekran içinde bunun yanı sıra LG G2 nin tamam ekranı 5.2 '' donanımıda güzel fakat s600 kullanıyor Z1 de s800 herkes s4den hatırlasın s600 işlemci full Hd ekranı kullanmaya yetiyor ama kusursuz performans sergileyemiyor LG de de bu sıkıntılar yaşanabilir bunun yanı sıra Sony Tvlerindeki teknolojileri Z1 e entegre etmiş Triliminous ekran teknolojisi + Bravia Engine 2 motoru + X-reality görüntü işlem motoru var . Kamerası zaten başlı başına güzel 20.7mp Carl zeis G lens + BIONZ görüntü işlemcisi birde simetri ve denge tasarımı var kulaklık girişleri ve hoparlör Z de eleştirilmişti kulaklık girişini kapaksız ve hoparlörü oldukça büyüterek bunlara çözüm buldu ayrıca Sony Walkman in müzik kaliteside herkesin malumu Birde LGnin ekranı güzel IPS falan ama biraz hatta oldukça fazla S4 e benziyor gerek dış tasarımı olsun arayüzü falan birde renkleri biraz abartılı veriyor sanırım Ips ekran kullanmışlar ama Amoled gibi abartılı renk veriyor

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Eğer z1de şu wifi çekim kalitesi artırılmışsa kesinlikle benim tercihim z1 olur telefon her kirlendiğinde yıka yada ısınırsa suya koy soğusun bağla kolu pes oyna sadece bu 2 özellik bile benim için yeterli.Tabi kamerası da kusursuz olmuş müzik deyince zaten akla sony gelir ekran kötüydü biraz onda da düzeltmeler yapılmış bence z1 almamak için hiçbir neden yok sadece şu sonylerin wifi çekim gücünü beğenmiyorum eğer oda iyiyse bnm için en güzel telefon.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Z1 daha şık duruyor her ne kadar sanal tuşları eleştirilsede iki elinizle telefonu tuttuğunuzda o sanal tuşlar daha dışarıda olursa hep parmağınız değecek ve ana ekrana dönecek bunun için yapmışlar zate ekran içinde bunun yanı sıra LG G2 nin tamam ekranı 5.2 '' donanımıda güzel fakat s600 kullanıyor Z1 de s800 herkes s4den hatırlasın s600 işlemci full Hd ekranı kullanmaya yetiyor ama kusursuz performans sergileyemiyor LG de de bu sıkıntılar yaşanabilir bunun yanı sıra Sony Tvlerindeki teknolojileri Z1 e entegre etmiş Triliminous ekran teknolojisi + Bravia Engine 2 motoru + X-reality görüntü işlem motoru var . Kamerası zaten başlı başına güzel 20.7mp Carl zeis G lens + BIONZ görüntü işlemcisi birde simetri ve denge tasarımı var kulaklık girişleri ve hoparlör Z de eleştirilmişti kulaklık girişini kapaksız ve hoparlörü oldukça büyüterek bunlara çözüm buldu ayrıca Sony Walkman in müzik kaliteside herkesin malumu Birde LGnin ekranı güzel IPS falan ama biraz hatta oldukça fazla S4 e benziyor gerek dış tasarımı olsun arayüzü falan birde renkleri biraz abartılı veriyor sanırım Ips ekran kullanmışlar ama Amoled gibi abartılı renk veriyor

G2 de S600 yok, biraz daha araştır lütfen.

ahmeterkann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
G2 muhteşem bir telefon. Herkes kabul etmeli ki kaba çerçeve hatlarına sahip cihazlar itici duruyor. Her ne kadar üst seviye donanımları ve dayanıklılığı ile ön plana çıkan Z1 cazip gözükse de sadece ekran çerçevesi yüzünden G2 alırım. İnce çerçevler ilk olarak Xperia ZL de hayatımıza girdi. Sonra S4 ve en son olarak da G2. İnanılmaz büyük ekranı o kadar küçük bir çerçeveye sığdıran LG'yi ayakta alkışlamak gerek doğrusu. Ekran konusunda Sony'nin eline su döken bir firma olmamasına rağmen LG, ekran konusunda kendini bayağı geliştirmiş. Opt.G ve Nexus4 deki ekrandan sonra çok büyük bir gelişme. Ayrıca iki cihazın donanımlarına baktığımız zaman Sony'nin Video konusunda kötü olduğunu görüyoruz. Yanlış hatırlamıyorsam (hatam var ise affola) Z1 1080P'de 30 FPS video çekiyor. Bu günümüz yeni nesil telefonlara göre bariz bir şekilde düşük. Note 3 kamera konusunda 4K 30 FPS 1080P 60 FPS gibi inanılması güç değerler ile hayatımıza girecek. Dediğim gibi; Sony çerçeve konusunda kendini çok ama çok geliştirmeli.

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Her türlü Z1 Alırım. Tasarım konusunda, Kamera konusunda, Arayüz konusunda Sony daha başarılı çünkü. + LG G2'nin Ekstra bi' özelliğini de göremedim.

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
>>3 tane tanıdıkta samsung var,

1 inde s3, diğer 2sinde note 2 var 1 metre den yere düşürmüşler ve ekranlar pert.

>>O nedenle ince ekran bence hikaye.yani sadece görüntüden ibaret yere düşünce anlıyor insan..

>>Z1 üstünlüğü bariz belli...

murat25

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ben G2 derim.donanım olarak çok sağlam telefon.özellik olarak herşey var.daha ne olsun.

CHeTHiN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tabikide Sony xperia z1 daha iyi seçim olucaktır.Lg daha tam oturmadı bizim ülkemizde ve g2 de ekran çerçevesini inceltmek için arkaya koyduğu ses açıp kapatma hiç hoş değil kullanışlı olacağınıda sanmıyorum.

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
O Arayüz neydi Öyle :) Ama Ekran Güzel Görünüyor Ayrıca Hakkı Anladığım Kadarıyla Ekran ve Tasarım'ı Beğenmiş Yoksa Diğer Yetenekleri Aynı Performans da Birbirlerine Yakın . Ama SONY + Kamera + Su Geçirmezlik Olarak Yine Önde . Birbirine Yakın Donanımlar . O Yüzden Pazarlama Stratejisinde Fiyatlandırma Çok Önemli Olacak buda Bizim İçin iyi Bir Haber..

Sanırım İnsanlar Daha LG Markalı Telefonlara Isınamadı , Sony Xperia Serisini Çıkartana Kadar benimde SONY 'ye Isınmam Zor Olmuştu . Ama Rekabet Her Zaman Tüketicinin Yararınadır .

patientia

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Lg hep sıkıntı Sony'ye yasla sırtını keyfine bak :cool:

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
G2 muhteşem bir telefon. Herkes kabul etmeli ki kaba çerçeve hatlarına sahip cihazlar itici duruyor. Her ne kadar üst seviye donanımları ve dayanıklılığı ile ön plana çıkan Z1 cazip gözükse de sadece ekran çerçevesi yüzünden G2 alırım. İnce çerçevler ilk olarak Xperia ZL de hayatımıza girdi. Sonra S4 ve en son olarak da G2. İnanılmaz büyük ekranı o kadar küçük bir çerçeveye sığdıran LG'yi ayakta alkışlamak gerek doğrusu. Ekran konusunda Sony'nin eline su döken bir firma olmamasına rağmen LG, ekran konusunda kendini bayağı geliştirmiş. Opt.G ve Nexus4 deki ekrandan sonra çok büyük bir gelişme. Ayrıca iki cihazın donanımlarına baktığımız zaman Sony'nin Video konusunda kötü olduğunu görüyoruz. Yanlış hatırlamıyorsam (hatam var ise affola) Z1 1080P'de 30 FPS video çekiyor. Bu günümüz yeni nesil telefonlara göre bariz bir şekilde düşük. Note 3 kamera konusunda 4K 30 FPS 1080P 60 FPS gibi inanılması güç değerler ile hayatımıza girecek. Dediğim gibi; Sony çerçeve konusunda kendini çok ama çok geliştirmeli.
Ekranı isterse Sonyde artırabilir bu alkışlanacak bir durum değil açıkcası çünkü ekran koymak çok kolay bu tür firmalar için bunun yanı sıra kaba çerçeve hattı dediğiniz şey kullanıcıdan kullanıcıya değişir illa kenarları oval tasarım olunca şık oluyor diye birşey yok G2nin ekran konusunda artısı sadece 0.2inç fazla ekranı kullanabiliyor olması ekranın kullanılabilirliğinin yanında ekran kaliteside önemli bir etken LG kaç telefondur İps ekran kullanıyor herkesin öve öve bitiremediği İPs ekran panelini peki Sony TFT ekran kullanmasına rağmen nasıl daha gerçekçi renk kalitesi sunuyor bu tür şeyleri de irdelemek lazım ? Triliminos teknolojili ve X-reality görüntü motorlu Sony Tvleri bir teknoloji markette incelemenizi tavsiye ederim bunun yanısıra Note 3 ün Türkiyede satışa sunulacak sürümünde Exynos işlemci olacak ve Exynos işlemciler 4k video kaydı ve 1080p 60 fps video kaydını desteklemiyor dolayısıyla Türkiyede satışa sunulacak sürümünde 1080p 30fps video kaydı sunacak bu durumda teknik özellikler aynı ise bakılacak şey kamerada diyafram lens kalitesi gibi unsurlardır. Diyafram olarak f2.0 ile Sony daha başarılı ayrıca Exmor RS sensörü bulunmakta Lensine geldiğimiz zaman ben G lensi kullandığım için söylüyorum çok başarılı görüntü sunan bir lenstir ve genelde profesyonel fotoğraf makinelerinde kullanırlar bu lensi bununda telefonun kamerasında kullanılması önemli birşey bunun yanında BİONZ görüntü işlemcisi var gördüğünüz üzere tam bir fotoğraf makinesi donanımıyla doldurmuş cihazı ve Note 3teki kamera çıkıntısını ve sensörünün z1 e göre oldukça küçük olduğunu düşünürsek tasarım konusunda Sony daha önde ayrıca her şirketin çerçeve konusunda bir politikası vardır LG farkındaysan daha karakteristik yapısını mobil cihazlarda oturtamamış bir firma bir Nexus 4 e bak sonra G ye ardında G2 ye ne kadar farklar var bunun yanı sıra her ne kadar donanımlı bir cihaz olsada renkler amoled ekrandaki gibi abartılı ve çocuksu bir görüntü veriyor arayüzü de Samsunga aşırı benzerlik gösteriyor

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
yav he he... örnek verilen cihazların hangilerini kullandınız? birisini savunurken diğerini ne kadar iyi araştırdınız?