Lg g2 çöktü

Bu konuyu okuyanlar

citkim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
ARKADAŞLAR benim g2 recovery modda kalıyodu trwp yüklemeye calıştım fastboot mode gecti bu sefer de yeni bişeyler yükliyim derken ..telefon tamamen gitti LG amblemi bile gelmiyor ekran tamamen gitti.. ne yapılabilir yardımcı olursanız cok sevinirim.

citkim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bunlar SES acma tuşu fln diyo ama ben hepsini denedim suan cihaz hiç acılmıyo amaa cihazı bilgisayara takınca bilinmiyet aygıt olarak cıkıyo bunlarla alakası yok benim kinde lg logosu bile gelmiyor.

citkim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
pc telefonu QUALCOMM HS-USBQDLOADER 9008 COM6 OLARAK GÖRÜYOR

OxyGEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
rom fln atmayı denedım mı bu haliyle? yada support tools dan yazılım kurtarma yı?

citkim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
support tools a bakam ama bakalım görücekmi

OxyGEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
yazılım kurtarma da (yada herneyse işte) ordaki imei yaz ve dene bi, olmazsa sdk ile yapmayı dene bi

citkim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
yok beyler dediğim gibi hiçbişey görmüyo olmuyoda istanbul da olan biri var ise yaparsa 100 tl benden calışır :))

OxyGEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Fastboot, host bilgisayar üzerinden USB aracılığıyla android telefonların flash dosya sistemine yazmayı sağlayan bir protokol ve komuttur. Fastboot mode'a girmek her cihazda farklılık gösterebilir. Fastboot modu, recovery zarar gördüğünde oluşur. Yani bir nevi önyükleme kesimi okunamıyor veya silinmiştir. Fastboot mode ile android sdk kullanarak cihazınızın brick durumundan kurtarabilirsiniz.
Şimdi bu moddan nasıl kurtulacağımızı anlatacağım;
Gerekenler:

Yüklenmiş Cihaz Driverları
Yüklenmiş Android Developers:http://developer.android.com/sdk/index.html#download burdan 32 bit yada 64 bit sistemin hangisi ise ona göre indirebilirsin
USB Kablosu

Öncelikle:http://www.mediafire.com/download/l9...y_fo_Pecan.zip Custom_Recovery_fo_Pecan.zip (custom recovery) ve içinden çıkan img dosyasını android sdk dizinine yani
C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools klasörü içine atın.
Daha sonra o klasör içinde bulunan fastboot.exe dosyasını çalıştırın. Telefon fastboot mode durumundayken usb kablonuzu bilgiasyara bağlayın. Telefonunuzda bu yazılar belirecek:

fastboot mode startedudc.start()-- suspend ---- reset ---- portchange ---- reset ---- portchange --</pre>Şimdi bilgisayarınızdan Başlat >> Çalıştır (Winkey + R) paneline cmd yazın.
aşağıdakileri kopyalarak açılan siyah komut ekranına yapıştırın

cd C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-toolsfastboot erase recoveryfastboot flash recovery recovery-RA-pecan-2.2.1-GNM-drap.imgfastboot reboot</pre>Telefonun recovery modda açılacaktır. Atrık bundan sonra custom romunuzu yükleyebilirsiniz

bunu dene bide

citkim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
yok kardeşim waiting for device diyo olmuyo yani cihaz fastboot modada girmiyor.

citkim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
büyük ihtimal öle olcak galiba.... tamamen gitmiş sıfır telefon almak daha mantıklı bu konuda bakalım ne dicekler ben servise yollıyım en iyisi belki müdahale edebilirler.

OxyGEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
evet, servise yolla, belki kullanıcı hatası demezler

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Gecmis olsun yazik olmus.Almak isteyipte alamadigim telefon

S

SDN Okuru

SDN Okuru
citkim bana da cevap yazar mısın sonucu bende aynı sorundan muzdaribim ne yaptımsa da olmadı

k_sevil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefon download moda girmiyorsa özel bi aparatla download moda girebiliyormuş.

195441bt9zis5zl0td9195.jpg

linki inceleyin
http://forum.xda-developers.com/goo...ck-firmware-collection-nexus-5-t2515760/page2

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lg g2nin ana ekranı açtığım son sayfada kaldı ne yapabilirim? dokunuyorum ekrana yanıt vermiyor?

zerox3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
benimde lg-e460 model bir telefonum var ondada açılışta lg logosu geliyor sonra telefon kapanıyor sebebi ne olabilir yazılımsal bi sorunmu acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

arkadaşlar yardımcı olabilcek varmı lg telefondan anlayan varsa

Son düzenleme:

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,603
benimde lg-e460 model bir telefonum var ondada açılışta lg logosu geliyor sonra telefon kapanıyor sebebi ne olabilir yazılımsal bi sorunmu acaba

arkadaşlar yardımcı olabilcek varmı lg telefondan anlayan varsa
1- Telefonu fastboot moduna alın
2- OEM kilidini açın "fastboot oem unlock -go"
3- TWRP yükleyip custom ROM yükleyin veya stock ROM atın

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Aynı sorunu bende yaşamıştım. Sorun sizlerin dediği kadar basit değil. Tamircinin görmesi gerekiyor.

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
ARKADAŞLAR benim g2 recovery modda kalıyodu trwp yüklemeye calıştım fastboot mode gecti bu sefer de yeni bişeyler yükliyim derken ..telefon tamamen gitti LG amblemi bile gelmiyor ekran tamamen gitti.. ne yapılabilir yardımcı olursanız cok sevinirim.
bu model telefonlarda çökme durumu gerçekten sık rastlanan bir durumdur ancak sorununuzun ekran simsiyah olması mı yoksa telefonun çökmesimi olduğunu tam anlayamadım ikisi farklı şeylerdir yani telefon çalıştığı halde mi ekran gelmiyor yoksa çalışmamasından dolayı mı ekran yok