LG G Pro 2 Hakkında Her Şey

Hakkı Alkan

Rektör
Yönetici
Reaksiyon puanı
2,166
LG, en yeni akıllı telefonu olan LG G Pro 2'nin duyurusunu kendi sitesinde yaptı. Özelliklere baktığımızda, LG G2'den daha iyi bir telefon mu bizi bekliyor diyebiliriz.

lg-g-pro-21392268445.jpg

LG G Pro 2 Hakkında Her Şey için buraya tıklayabilirsiniz.

Telefonu nasıl buldunuz?

Sizce LG G2'den daha mı iyi?

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
120 Kare 4k? Saniyede yaklaşık 600 megabyte bantgenişliği mi var yani telefonun? Orada bir hata olabilir.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Önce şu G2 ve Nexus 5 teki kamera takılmalarını gidersinler. Kamerası yüzünden Nexus 5 alamadım yahu.

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Saniyede 120 fps yi video çekenler tercih etmeyebilir. Zaten G2 kullananlar bile 60 fps yi kullanmıyor. 30 fps yle 60 fps arasında çıplak gözle görülen bir fark yok. Tut ki 120 fps yapmışlar. Tek fark videonun kapladığı alan olacaktır.

Diğer özelliklerine bakacak olursak G2'yi biraz daha büyütüp sd kart desteği vererek ve 1 GB fazla ram koyup piyasaya sürmüş gibi birşey olmuş ;)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
İşlemci aynı sadece G2'yi biraz süslemişler G pro 2 olmuş.
Ram, microSD, çıkarılan 3200 batarya, OIS+, ses gücü G2'den üstün yönleri. Diğerleri 4.4.2 ile gelen özellikler. G2 de güncellenince yazılımsal olarak eşitlenir.
Hoparlörü arkaya koyması kötü, 5.9" boyutuyla da düşündürücü. 4K çekim gereksiz. Kimse kullanmaz zannımca ama illa ki bunun için bir yerden başlamak gerek tabi. Yeniliklere açığız. =)

El Padrino

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Çok güzel, çok beğendim.LG'nin tasarımları son modellerde çok şık ve kullanışlı.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Fotoğrafı çektikten sonra odağı değiştirme özelliği varmış o.0

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yorumlara baktım da, birkaç arkadaş 4k kamera için gereksiz tarzında şeyler söylemiş.
Nasıl gereksiz ben onu anlayamadım, 4k çekim yapan kamerayı bugün Lg çıkarır yarın Samsung, öbür gün Sony.

Mobilde 4k çekimin yaygınlaşması demek, 1-2 yıl sonra artık 3 milyara 4 milyara alıp sd yayın izlediğimiz televizyonlardan gerçek görüntü olan 4k görüntüyü görebileceğimiz anlamına geliyor.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Yorumlara baktım da, birkaç arkadaş 4k kamera için gereksiz tarzında şeyler söylemiş.
Nasıl gereksiz ben onu anlayamadım, 4k çekim yapan kamerayı bugün Lg çıkarır yarın Samsung, öbür gün Sony.

Mobilde 4k çekimin yaygınlaşması demek, 1-2 yıl sonra artık 3 milyara 4 milyara alıp sd yayın izlediğimiz televizyonlardan gerçek görüntü olan 4k görüntüyü görebileceğimiz anlamına geliyor.

Tamam sen git 32gb hafızayla 4K video çek. Ben fhd çekim yaptığım halde 5dk video 1.5gb yer kaplıyor. Şuanda gereksiz. Ancak bunun adımlarının elbette atılması gerekiyor.. Koysunlar, geliştirsinler ama kullanılmaz.. Önce hafızaları arttırmaları lazım 128gb'tan aşağı telefon çıkarmasınlar sonra 4K'yı koysunlar.. Zaten hala 8gb, 16gb telefon çıkaran firmaların da Allah fabrikalarına ateşler salsın..

mucho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3200 mA batarya cok az geldi gozume. Bizim G2lerde bile 3000 var zaten. Kasanin buyuk olmasi nedeniyle daha buyuk bir batarya sigdirmalari gerekirdi. Cikartilabilir olmasi nedeniyle boyle oldu sanirim. Yine de ozellikle batarya konusunda benim icin sinifta kaldi. Ben oyle bir telefon bekliyordum ki G2 ile bile kiyaslanamayacak olsun, G2'nin buyugu aciklandi resmen.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
3200 mA batarya cok az geldi gozume. Bizim G2lerde bile 3000 var zaten. Kasanin buyuk olmasi nedeniyle daha buyuk bir batarya sigdirmalari gerekirdi. Cikartilabilir olmasi nedeniyle boyle oldu sanirim. Yine de ozellikle batarya konusunda benim icin sinifta kaldi. Ben oyle bir telefon bekliyordum ki G2 ile bile kiyaslanamayacak olsun, G2'nin buyugu aciklandi resmen.

Dostum bu zaten G Pro'nun üzerine çıkarıldı. Phablet sınıfında bu cihaz. G2 ile kıyaslamaya gerek yok. Bataryası da çıkarılabilir olduğundan daha fazla büyütemiyorlar. Tablet olsa koy 9000mah ama telefonlarda bi yere kadar. 3500, 4000 koysalar bu kez hafıza kartına yer kalmaz. Ya da telefon iyice kalınlaşır. Gerçi onun da çaresini bulmuşlardır da işte zamanla kaktırıyorlar...

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Sensörler, ahize, ahizenin konumu, home tuşu, çerçeve kalınlığı, kasanın ovalliği, logo, logonun yeri..
Fark istiyorsan buyur farklar..
Ön profilden ne tür farklılıklar bekliyorsunuz merak ediyorum..! Ne değiştirilebilir? Kamerayı aşağı, home tuşunu yukarı mı koysunlar? Ahizeyi dikine mi koysunlar? Ne istiyorsunuz? Ya da ne istediğinizi biliyor musunuz?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Az önce aynısını birisi iphone 6 için söyledi. Ne yani S4'e benzemesin diye üçgen telefon mu üretsinler? Mide bulandırıyorsunuz bu yorumlarla, başka bir şey değil...

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Şuraya 2 resim koyunca kopyaladığı kesin mi oluyor? Ha ayrıca Galaxy serisinin iPhone'nun tasarımı bariz bi şekilde kopyalayarak çıktığınıda bilmiyosunuzdur,adaptorlerine kadar aynıydı. Sizin mantıkla düşünürsek hepsi iPhone çakması konu kapanmıştır.

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tamam sen git 32gb hafızayla 4K video çek. Ben fhd çekim yaptığım halde 5dk video 1.5gb yer kaplıyor. Şuanda gereksiz. Ancak bunun adımlarının elbette atılması gerekiyor.. Koysunlar, geliştirsinler ama kullanılmaz.. Önce hafızaları arttırmaları lazım 128gb'tan aşağı telefon çıkarmasınlar sonra 4K'yı koysunlar.. Zaten hala 8gb, 16gb telefon çıkaran firmaların da Allah fabrikalarına ateşler salsın..

Ne 8'i 4gb hafızası olan telefonlar var :D Piyasadan şutlanmaları gerekiyor.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Lgnin kendine özgü bir çizgisi var tuşlar arkada vs vs. adamlar -en azindan- samsung gibi kalitesiz plastik ile birilerinden bir şeyler çalıp piyasaya sunmuyor ürünleri. samsungun işi gücü çalmak. ordan çal şurdan çal biraz da şundan ıcık da şondan. milyonlar satıyor diye lg ile veya sony ile veya htc ile veya da diğer firmalar ile karşılaştırmak diğer firmalara ayıp olur.
benzerlige gelince simdi oval tasarim olunca s4e mi benziyor ? köşeli yapsa z1 e htc one a benzeyecek belki de ? ne yapsınlar yani daire şeklinde mi yapsınlar ?
g pro 2 de hoş olmuş hakkaten g2den daha asil durmuş özellikle beyazi çok hoşuma gitti

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Samsung kaç defa Apple ile patent yüzünden mahkemelik oldu bilen var mı ? :D

tomysawyer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4K Diyorsunuzda hepinizin evinde 4K ekranmı var ? izliceğin lcd led monitör onda izliceksin arkadaşım

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Bence güzel olmuş ya 5.9 inç ama çerçeveler ince. İnceliği 8.3mm Note 3 ile aynı sanırım. 3200mAh lık çıkarılabilir batarya gayet iyi yedek bataryada bulundurabilirler. Gri rengi sanırım Silver diye geçiyor güzelmiş.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Kullandigin telefon eger LG G2 degilse -ki oyle gorunuyor yorumlardan- yanlardaki ses acma tuslarin diger telefonlardan kopya o zaman 
Ben öyle birşey söylemedim
Bu benim fikrim bir cihaz ile ilgili fikir sahibi olmak için illaki onu şahsi olarak kullanmanız gerekmiyor buradaki birçok insan birçok cihaz hakkında bilgi sahibi olup bunun yanısıra yorum yapabiliyor.
Ama herkes yorum yaptığı cihazı satın almasını beklemek açıkçası komik gözüküyor :))

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Adamlar "Ses açma ve kısma tuşlarını arkaya koyarak telefon dünyasına yeni bir heyecan getirdi" demek yerine, böyle olumsuz yorumlar yapıyorlar. Bence böyle bir dizayn yapıldı diye sevinmelisiniz. Monotonluktan sıkılmadınız mı ?

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
bu LG ise bendeki LG marka cebımde tasıdıgım ne acaba ? :D :D

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Adamlar "Ses açma ve kısma tuşlarını arkaya koyarak telefon dünyasına yeni bir heyecan getirdi" demek yerine, böyle olumsuz yorumlar yapıyorlar. Bence böyle bir dizayn yapıldı diye sevinmelisiniz. Monotonluktan sıkılmadınız mı ?

Çekememezlik, hazımsızlık başka bir şey değil. =)

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=383080]SuperMod[/MENTION]

Kardeşim tartışmaya girmeyi hiç istemem ama LG G2 ile başlayan arka tarafa yerleştirilen tuşlar çok iddialıydı kimisi sevmedi kimisi alıştı iyi geldi LG bir risk aldı bunuda başarıyla tamamladı gibi gözüküyor.

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Donanım olarak aynılar sadece 200 mAh daha fazla bataryası var 1 gb daha fazla ram ve hafıza kartı var.

Telefona baktımda yandaki çerçeveleri G2 ye göre cok daha kalın gözüküyor buda benim için bir - Beğendiğim özellikleri 3 gb ramı ve arttırabilinir hafıza olması ve böylece Note 3'ten daha iyi bir telefon olduğu ortaya çıkmıştır. ( Tabi kullanıp denemek lazım direk donanım olarak kıyaslamayalım ama g pro 2 note 3ten daha iyi gözüküyor. )

Bu arada littee seni en son lg yi kötülerken bırakmıştım geldim halen devam ediyorsun :) Ne cins bir adamsın anlamış değilim ? LG den nefret ediyorsun fakat lgnin forumunda takılıyorsun yaptığın o şeyleri cok iyi biliyorumda yüzünü belli etmemek için susuyoruz. Bence artık bu lg bölümünden gitmelisin ve sevdiğin markanın bölümünde takılmalısın. Telefon dediğin kare olur veya yanları oval gelir vs. Bunun samsung ile ne alakası var ? Hiç moba oyunu oynadınmı ? Hani Dota'da nasılsa veya Smite'de nasılsa veya League of Legends'te nasılsa hani kuleler haritalar amaç ne yapmamız gerekiyor, herşey aynı olduğunu için bu şu oyunun çakmasıdır denmez çünkü amaç bellidir. Sen kalkıpta bir telefon yapıcaksın diğer markalara benzemesin diye üçgenmi yapıcan ? veya 8 köşelimi yapıcaksın ? Her telefonun tasarımı aynı moba oyunları gibi standarttır ya kare olur yada oval olur biraz şekil değişikliliği oluyor o kadar. İlla kötüleyecen ya neyse.

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=383080]SuperMod[/MENTION]

Kardeşim tartışmaya girmeyi hiç istemem ama LG G2 ile başlayan arka tarafa yerleştirilen tuşlar çok iddialıydı kimisi sevmedi kimisi alıştı iyi geldi LG bir risk aldı bunuda başarıyla tamamladı gibi gözüküyor.

Zaten tartisma yaratmadim ben de. Sadece yeni bir dizayn getirdi ve bu dizayni kiskananlar oldu. Benim sozum onlara.