LG DVD RW Sorunu

musallax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.A.
Bilgisayarımda LG marka HL DT ST DVD RAM GSA H55N dvd rw’ım var. Xp sistemi yüklüyken dvd rw de herhangi bir sorun yok. Hem okuyor hemde yazıyor.
Ancak windows vista yada 7 yüklüyken dvd rw çalışmıyor Yani okuma ve yazma yok. Driver güncellemeside yaptım ama sonuç vermedi. Dvd yada cd taktığımda okuyor gibi gözüküyor ama sonuç yok.

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşım,bende bu DVD RW'yi kullanıyorum ama driver falanda kullanmıyorum,herhangi bir sorunda yok bir de driver kurmadan kullanmayı dene.Bende vista kullanıyorum windows 7 de kurdum herhangi bir sorunda yaşamadım ama driver kurmadım kesinlikle.

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Dvd+/-rw'nin driveri olmaz ki ?

musallax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım,bende bu DVD RW'yi kullanıyorum ama driver falanda kullanmıyorum,herhangi bir sorunda yok bir de driver kurmadan kullanmayı dene.Bende vista kullanıyorum windows 7 de kurdum herhangi bir sorunda yaşamadım ama driver kurmadım kesinlikle.

Anlıyorum sizi de siz beni anlamadınız.
Zaten otomatik tanıması lazım bunu denedim zaten.
Xp yüklediğimde sorun yok. Vista yada windows 7 yükledikten sonra ilk açılıştan itibaren dvd rw yüklü yani tanınmış gözüküyor cd yada dvd taktığımda da okuyor gibi de gözüküyor ancak okumuyor içeriğini açmıyor.
Baktım olmuyor http://tr.lge.com/products/mobile/m...entId=0502&gcscId=AVD&paramModelCode=GSA-H55Nsitesinden güncelleştirmede yaptım yine olmadı.
Tekrar xp ye döndüm bu işletim sisteminde böyle okuma yada yazma gibi bir sorun yok. Sorun vista yada 7 yükledikten sonra başlıyor.