LG DH7520T Karaoke Ev Sinema Sistemi

Bu konuyu okuyanlar

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Klima almak için evden çıkan, öylesine Teknosa' ya girip ses sistemlerine bakan, eve döndüğünde karaoke ses sistemi sipariş eden bir insan var karşınızda :)
Tabi ki ses sistemi almamın en büyük nedenlerinden biride; şampiyonlar ligini gümbür gümbür izlemekti. Bu arada çok sık karaoke klüplerine gittiğimizden bu tarz bir sistem almak benim için kaçınılmazdı.

İşte Lg dh7520t karaoke ses sitemini incelediğim kadarı ile sizlere aktarıyorum:

1100 watt ses çıkış gücü
5.1 hoparlör
HDMI çıkış
Full Hd
DivX, DVD, VCD, CD-R/RW, MP3-CD, JPEG, WMA oynatma/çalma

bu76g.jpg

Bu kadar malzemenin o kutu içerisinden çıkması beni şaşırttı açıkcası :)
bu77k.jpg

Hoparlörleri yerleştirmeden önce.. Karaoke cd'si de Lg'nin hediyesi olarak kutudan çıktı..
bu77t.jpg

Kısmen yerleştirdikten sonra
bu78j.jpg

Hoparlörlerin yerleşmiş hali.. Düzgün olmuş mu bilemiyorum :)
bu78x.jpg

ve karaoke ses sistemi aldığıma pişman olduğum an :) Kardeşim mikrofonu hiç elinden bırakmadı da :)
bu79p.jpg

Genel olarak sistemden memnunum şimdilik.. Dün film izledik.. Ses muazzamdı.. Karaoke yaptığımızda inanılmaz eğlendik..
Şarkı bittikten sonra size verilen puanla nasıl söylediğinize dair bilgilendiriliyorsunuz :)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
evet.. hoparlörler eklentili olduğundan fazla parça var..

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Vay sisteme bak sen :) Ne kadara aldın bunu? Binayı inletmezsin umarım bununla :) 1100 watt ile tüm binaya dinletirsin maçları :)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Vay sisteme bak sen :) Ne kadara aldın bunu? Binayı inletmezsin umarım bununla :) 1100 watt ile tüm binaya dinletirsin maçları :)

699TL'ye aldım... açıkcası dün biraz dinlettik maçı apartmana.. :)
fakat bayramda şarkılarımızla apartmanı terk ettirmeyi düşünüyoruz :)

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Hayırlı olsun, güle güle kullanman dileğiyle...

Aklıma takılan bir soru var.
Sende benim gibi pazara patlıcan almak için gidip sonrasında elinde kabakla gelenlerdensin..

1100 Watt çok güçlü bir sistem ve camları inleteceğine eminim.

Kablosuz sistem olsa son derece daha güzel olurmuş öncelikle onu belirtmek isterim. Ama simplik özelliği ile kullanılabiliyor olması da çok güzel. tekrardan hayırlı olsun...

Bende yakın zamanda bir tane almayı düşünüyorum ama hangisini alacağıma henüz karar veremedim sen birazcık kullan izlenimlerini paylaş ona göre hareket edelim, fakat ben müzik sever birisi olarak karaoke sistemli alsam daha iyi gelir gibide gelmiyor değil hani.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
teşekürler [MENTION=138307]technomind[/MENTION]... güle güle kullanacağıma emin olabilirsin :):) çok gülmeye başladık bile...

dediğin gibi kablosuz olsaydı çok daha güzel olurdu ama kablosuzlar çok pahalı...
simplink özelliğine dikkat etmedim.. eve gidince deneyeyim.. eğer doğru ise çok iyi olur.. kumanda adedi çoğaldı evde..

müzikseversin... karaoke'de seviyorsan kaçırma derim :)

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Kaçırmam ama o fiyata bulacağımı da sanmıyorum :) sen kampanya yakalamışsın sanırım..

Bu arada birşey soracağım tv den sesi nasıl aldın ? direk decoderemi bağladın sistemi ? yoksa tv ye mi ?

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Kaçırmam ama o fiyata bulacağımı da sanmıyorum :) sen kampanya yakalamışsın sanırım..

Bu arada birşey soracağım tv den sesi nasıl aldın ? direk decoderemi bağladın sistemi ? yoksa tv ye mi ?

öncelikle kampanya mı değil mi bilmiyorum.. internet üzerinden aldım..

decoder'i optik ses kablosu ile ses sistemine bağladım.. bu kabloyu ayrı aldım tabi..
ama laptop'umu tv'ye bağladığımda sesi hoparlörlerden alamadım.. nasıl yapılacağı üzerinde de pek araştırma yapmadım..
sen biliyor musun nasıl olacağını?

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Normalde tv ye bağladığınızda ses sistemini ses sisteminizden ses alabiliyorsunuz ? Ancak tv nize pc nizi bağladığınızda ses sisteminden ses alamıyorsunuz sadece laptop 'tan ses alıyorsunuz..

En basit çözümlerden bir tanesi ses sisteminin girişini laptopun çıkışına bağlamaktır bu en kolay yöntemdir.

İkinci bir çözüm bulabilmem için tv nizin arka kısmındaki girişleri görsem vede ses sisteminin girişlerini ona göre bir düşünceye nail olsam..

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=138307]technomind[/MENTION]; teşekkürler... ama öncelikle şunu söylüyeyim.. pc'yi tv'ye bağladığımda, pc'den değil tv'den sesi alıyorum...

tv'nin arkasında zilyon tane giriş var :)
pc'yi ses sistemine bağlamayı bende düşündüm.. ama nereden nasıl yapacağımı bilemedim.. dediğim gibi çok araştırmadım zaten.. bugün yarın onu da çözerim sanırım..

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Ya böyle bir kabloya ihtiyacınız vardır.. Ama bu sefer 5+1 ses efektini alamazsınız.

80697464uyt.jpg

Yada bu şekilde genelde bu ikinci kablodandır.. ama sizin sistemde nasıldır bilemediğim için bir fikir sahibi olamıyorum malesef ki.
images

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=158637]angel75[/MENTION] bunun bir üst modeli blu-rayliydi sanırsam o var mıydı? Ondan alsaydın almışken :) Aralarındaki tek farkta bu hemen hemen. Ama olsun blu*ray candır :D

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
@angel75 bunun bir üst modeli blu-rayliydi sanırsam o var mıydı? Ondan alsaydın almışken :) Aralarındaki tek farkta bu hemen hemen. Ama olsun blu*ray candır :D

blu-ray can'dır evet... bilerek almadım.. çünkü pc'im blu-ray'li :)
inan çok araştırmadım.. sadece 1100watt ses çıkışı olsun bir de karaoke olsun dedim.. bunu da çok ucuza bulunca kaçırmadım.. film, maç izledim ve karaoke yaptım.. şuan çok memnunum...

sadece pc'den ses sistemine aktarım yapamıyorum... onun dışında bir problemim yok.. he tabi kablosuz olsaydı daha iyi olurdu ama neyse :)

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
blu-ray can'dır evet... bilerek almadım.. çünkü pc'im blu-ray'li :)
inan çok araştırmadım.. sadece 1100watt ses çıkışı olsun bir de karaoke olsun dedim.. bunu da çok ucuza bulunca kaçırmadım.. film, maç izledim ve karaoke yaptım.. şuan çok memnunum...

sadece pc'den ses sistemine aktarım yapamıyorum... onun dışında bir problemim yok.. he tabi kablosuz olsaydı daha iyi olurdu ama neyse :)

Bence bu fiyata bulduğun bulabileceğin en iyi sistemlerden birisi öyle deme :D Artı o istediklerini de bir arada görmek istiyorsan iki katını vermen gerekirdi. :D

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Bence bu fiyata bulduğun bulabileceğin en iyi sistemlerden birisi öyle deme :D Artı o istediklerini de bir arada görmek istiyorsan iki katını vermen gerekirdi. :D

evet fiyata göre performans süper....
full kablosuz aradım.. 2.500TL gibi fiyatlar var internette...

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
[MENTION=158637]angel75[/MENTION] hayırlı olsun, güle güle kullanırsın inşallah.

öyle bi konuki kim istemez şöyle bi sistem, hemen araştırmalara başlıyorum :)

bide o koltuklara iyi bakın, o koltuklardan konforlu koltuk tanımam ben süperdirler :)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
@angel75 hayırlı olsun, güle güle kullanırsın inşallah.

öyle bi konuki kim istemez şöyle bi sistem, hemen araştırmalara başlıyorum :)

bide o koltuklara iyi bakın, o koltuklardan konforlu koltuk tanımam ben süperdirler :)

teşekkür ederim cobra11 ama koltuklar hakkında yazdıkların beni inan şok etti :):) o koltuklardan nefret ettiğim kadar hiç birşeyden nefret etmiyorum... temizlemesi çok zor :)

sisteme gelince; çok ama çok iyi anladığımı söyleyemem fakat en ufak birşeyde feci araştırıyorum.. benim isteklerimi karşıladığı için süper bir sistem..

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
teşekkür ederim cobra11 ama koltuklar hakkında yazdıkların beni inan şok etti :):) o koltuklardan nefret ettiğim kadar hiç birşeyden nefret etmiyorum... temizlemesi çok zor :)

sisteme gelince; çok ama çok iyi anladığımı söyleyemem fakat en ufak birşeyde feci araştırıyorum.. benim isteklerimi karşıladığı için süper bir sistem..

temizlik konusunu ben yapmadığım için bilemiyecem o konuyu ama rahatlık konusunda çok iyidirler :)

genede hiç bir sistem kullanmayan biri olarak, sen bizden daha bilgili sayılırsın kullandın bi tecrübe sahibisin yani.:) takıldığım noktalarda rahatsızlık veririm birazcık :)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
temizlik konusunu ben yapmadığım için bilemiyecem o konuyu ama rahatlık konusunda çok iyidirler :)

genede hiç bir sistem kullanmayan biri olarak, sen bizden daha bilgili sayılırsın kullandın bi tecrübe sahibisin yani.:) takıldığım noktalarda rahatsızlık veririm birazcık :)

elimden geldiğince yardımcı olurum.. bilmiyorsam bile hemen kurcalar bilgi veririm..
bu arada eğlenceli karaoke partilerimi videoya çekip yükleyeceğim sizde izlerken eğlenirsiniz :)

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
evet fiyata göre performans süper....
full kablosuz aradım.. 2.500TL gibi fiyatlar var internette...

Zaten kablolar o kadar sorun yaratmış gözükmüyor evde. Önemli olan iyi yerlere yerleştirmen kolonları. 3D zooming teknolojisi var bunda bildiğim kadarıyla. İzlediğin filmlerde sanki olayların içindeymişsin hissi veriyor :)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Zaten kablolar o kadar sorun yaratmış gözükmüyor evde. Önemli olan iyi yerlere yerleştirmen kolonları. 3D zooming teknolojisi var bunda bildiğim kadarıyla. İzlediğin filmlerde sanki olayların içindeymişsin hissi veriyor :)

izlediğim filmde olayların içindeydim ama 3d zooming'den mi bilemiyorum :):)
kupa maçında da staddaydım :)

oxelara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
oooo çok güzelmişşş haftasonu geliyorum [MENTION=158637]angel75[/MENTION]

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hakikaten parke, oda aydınlatması koltuklar filan ilkokul yıllarım geldi aklıma PTT lojmanı gibi evin varmış ;) he he he güle güle kullaniyormussunuz zaten ses sistemi ne bosa para vermissiniz bu odanın sessizliği bile dinlenir, muzik sayılır ;)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Hakikaten parke, oda aydınlatması koltuklar filan ilkokul yıllarım geldi aklıma PTT lojmanı gibi evin varmış ;) he he he güle güle kullaniyormussunuz zaten ses sistemi ne bosa para vermissiniz bu odanın sessizliği bile dinlenir, muzik sayılır ;)

:) sizin ilkokul yıllarınızdan beri ben bunlarla birlikteyim :)

boys82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayırlı olsun arkadasım benim iki sorum olacak cevaplarsan sevinirim usb den film oynatıyormu bide teknosa internet sitesinde mkv oynattıgı yazıyor deneme firsatın oldumu