lg 47lm860 tv wi fi sorunu ve çözüm için TvBox önrrisi

Bu konuyu okuyanlar

cemkhll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
Öncelikle teknoloji özürlü bir yeni üye olduğumu belirteyim.
Evimde lg lm860v tv var ve ben aldığımdan beri bir türlü randımanlı kullanamadım.
İlk başlarda bölgemden kaynaklı internet bağlantı sorunları yaşadım. olay çözüldü, internet altyapı iyileşti bu sefer de YouTube veya Netflix'in uygulamalarını tv'ye indirememe sorunum oluştu. Mevcut tarayıcısından 'artık desteklenmemektedir' gibisinden bir uyarı alıp güncelleyemediğim tarayıcıdından video izleme sayfalarını tam ekran açamadığım için de internetim olmasına rağmen tv.mi akılsız tv'miş gibi kullanmak zorunda kaldım.
Yani demem o ki, benim için 'eşek yüküyle' denilebilecek para saydığım smart(!) tv'den şimdiye değin herhangi bir randıman almayı beceremedim.
Üstüne üstük tüm bunlar yetmezmiş gibi birkaç aydır tv artık internete de bağlanamamakta, ağ bulunamadı hatası vermekte (modem ile tv birbirlerine 2m mesafede ve aynı odadalar). Bir süredir forum vb yerlerde sorunun çözümü için araştırma yapsam da bir şey bulamadım ve artık pes ettim.
sadede gelirsek;
Evimde digiturk ve netflix üyelikleri var ve çocuklar da YouTube izlemeyi seviyorlar.
Sorum:
şu tv box / android tv kutuları işimi görür mü, onlarla internete bağlanıp bein connect, Netflix, YouTube, Spotify gibi platformları sorunsuz dinleyebilir ve/veya izleyebilir miyim?
Eğer cevap evet ise, sadece üstte paylaştıklarımı yapmama yetecek bir marka/model önerebilir misiniz?
Yardımcı olacaklardan da, yazıyı okuyup sallamayanlardan da Allah razı olsun...