Lewandowski: Rahat bırakın, kararı verdim

Bu konuyu okuyanlar

cabir48

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Avrupa'nın sayılı forvetleri arasında gösterilen Robert Lewandowski, geleceğiyle ilgili flaş bir açıklamada bulundu.

Yaz döneminde Bayern München'e transferi son anda yatan 25 yaşındaki futbolcu, Borussia Dortmund ile olan mevcut sözleşmesi sezon sonunda biteceği için Ocak ayından itibaren transfer görüşmesi yapabilecek.

Real Madrid ve Barcelona'nın da radarında bulunan 25 yaşındaki futbolcu, Sport-BILD'e yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Artık kimsenin benimle temasa geçmesine gerek kalmadı. Geleceğimin ne olacağını yeni yılda açıklayacağım. Ne yapacağıma karar verdim. Borussia Dortmund'da çok çok mutlu olsam da; yeni sezonda başka bir maceraya atılmak istiyorum."

Polonyalı yıldız, özellikle geçen sezon Şampiyonlar Ligi yarı final ilk maçında Real Madrid ağlarını tam 4 kez havalandırarak gündeme oturmuştu.

Dortmund'un, geçen yaz 25 Milyon Euro'ya bırakmadığı Polonyalı golcüsünü, sezon sonunda bedelsiz kaybetmek yerine bu kez 10 Milyon Euro karşılığında satmaya ve aynı ligde mücadele ettiği rakibi yerine yabancı bir takıma vermeye çok sıcak baktığı ifade ediliyordu.

Lewandowski, geride kalan sezonda 48 resmi maçta forma giyerken, 35 gol atıp 13 de asist yapmıştı.
Ülkesi Polonya'da 2011'in en iyi oyuncusu seçilen golcü futbolcu, 2009-2010 sezonunda Lech Poznan formasıyla Polonya 1. Lig'de 28 maçta 18 kez fileleri havalandırarak gol krallığı sevinci yaşamış ve bu başarısının ardından 4.5 Milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Dortmund'a transfer olmuştu.

Lewandowski, Alman ekipte toplam 156 resmi maça çıkarken 88 gol atıp 37 asist yaptı.

337489_heroa.jpg

Goal

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
4.5 mılyona alıyor en az 10 mılyona satacak ha takıma yaptığı olaganustu katkıyı saymıyorum bıle

bizimkiler napıyor nerde moruk nerde sakat varsa alıp gelıyorlar parasını geçtim takımında içine edip biraktırıyorlar yandıgımın dunyasında bu nasıl kulup yonetmektır anlamadım gıttı arkadaş 4 buyuk dıye anılan tum takımlara gelsın .....

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
bayerne gideceksin işte daha hala neyin tiribini yapıyorsun bilader.

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
4.5 mılyona alıyor en az 10 mılyona satacak ha takıma yaptığı olaganustu katkıyı saymıyorum bıle

bizimkiler napıyor nerde moruk nerde sakat varsa alıp gelıyorlar parasını geçtim takımında içine edip biraktırıyorlar yandıgımın dunyasında bu nasıl kulup yonetmektır anlamadım gıttı arkadaş 4 buyuk dıye anılan tum takımlara gelsın .....
kelimesi kelimesine katılıyorum.

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
10 mln çok az rakam. Transferlere bakıp rakam çıkarsaydım 60-70 mln a satardım Lewandowskiyi