Let the Right One In Dizi Oluyor

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Müdavim
Emektar
Katılım
12 Eylül 2009
Mesajlar
13,729
Çözümler
2
Reaksiyon puanı
18,163
Puanları
113
Yaş
38
let-the-right-one-in-gorsel.jpg

John Ajvide Lindqvist’in romanı Let the Right One In, raflarda yerini aldığı 2005 yılından itibaren hem okuyucular hem de izleyiciler tarafından büyük ilgi görmüştü. Geçtiğimiz 8 yıl içerisinde iki kere beyaz perdeye uyarlanan kitap, vampir mitine getirdiği yeni bakış açısıyla hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden tam not almayı başarmıştı.

Yaklaşık bir sene önce başarılı yapımın dizi adaptasyonu için çalışmalara başlandığı dedikoduları ortalıkta dolaşmaya başlamıştı fakat hiçbir resmi kaynaktan doğrulama gelmemişti. Hafta başında TNT yaptığı basın açıklamasıyla, projenin yapım aşamasının resmi olarak başladığını duyurdu.

İsveç’de geçen orijinal hikaye, 2010 Amerikan yapımında New Mexico’ya taşınmıştı ve basın açıklamasıyla birlikte gelen tanıtımda gördüğümüz kadarıyla televizyon uyarlaması de Vermont’da yer alacak.

Let the Right One In, sınıf arkadaşları tarafından bir türlü rahat bırakılmayan bir delikanlının teselliyi kendi yaşlarına yakın, çekici bir vampirde bulmasını konu alan tüyler ürpertici bir hikaye. Vampir, gizemli bakıcısıyla birlikte delikanlının küçük Vermont kasabasına yerleşmiştir – tam da tuhaf bir cinayetler zincirinin emniyet güçlerinin dikkatini çekmeye başladığı bir dönemde.”

Serinin yapımcılığını Teen Wolf ve Criminal Minds projelerinde çalışmış ve aynı zamanda senaryoyu da kaleme alacak olan Jeff Davis üstleniyor. Yapım ekibinde ona Marty Adelstein (Aquarius, Teen Wolf) veBecky Clements (Aquarius), Simon Oakes (Let Me In), Alex Brunner (Dark Places) ve orijinal filmin senaristliğini üstlenmiş Carl Molinder katılıyor.

Yapımın izleyiciyle buluşma tarihi ise henüz kesinleşmiş değil.

FRPNet
 
Üst