Lenovo'dan F klavye atağı

Ecevit BIKTIM

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden biri olan Lenovo, orijinal F klavyeli dizüstü bilgisayarlarını piyasaya sürdü.

Dünyanın en hızlı yazılan klavyesi olduğu uluslararası şampiyonalarda tescillenmiş F klavye, Lenovo'nun yüksek performansıyla üst düzey bir görsel deneyim yaşatan birçok ürünü için özel olarak tasarlanıyor.
Özellikle kamu kuruluşları, KOBİ'ler, basın, hukuk, tıp ve daha birçok sektörde öncelikle tercih edilen ve büyük ihtiyaç duyulan F klavyeli ürünler, Lenovo'nun tüketicilerine kulak verdiğinin bir göstergesi (En Çok PC'yi Kim Sattı?).
F klavye Lenovo'nun ThinkPad dizüstü ailesinin performans modelleri T ve W serileri olmak üzere geniş bir ürün gamında kullanılabiliyor. Lenovo'nun uzun zamandır üzerinde büyük bir titizlikle çalıştığı F klavyeli modeller; ThinkPad R500, T400, T410, T410s, T500, T510, W500, W510, W700, W700ds, W701 ve W701ds pazarda yerini alıyor.
lenovo1268752860.jpg

Lenovo tüketici memnuniyetinde birinci

Technology Business Research Raporu'nun (TBR) sonuçlarına göre, dizüstü bilgisayarlarda tüketici memnuniyetinde Lenovo, yine birinciliği elde etti. 2009 yılı son çeyreğini kapsayan araştırmada "Kurumsal Bilişim Teknolojisi Satın Alma Davranış Biçimleri ve Tüketici Memnuniyeti Çalışması" alanında Lenovo rakipleri arasından sıyrılarak + 5 puan ile en yüksek dereceyi elde eden şirket oldu (Türkiye'de En Çok Ne Satılıyor?).
:: F klavye'li bir dizüstü sistemi sizin için bir avantaj mı? 
Yazan: Ecevit Bıktım
SDN - http://shiftdelete.net

AKUMA

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Türkçemize daha uygun bir tuş dizimi var bu yüzden bende lenovo nun F klavyeli dizüstülerinin ilk müşterilerinden biri olmayı isterim

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
F klavyeye sempatim var ama hiç kullanma fırsatım olmadı. Kopyala-yapııştır gibi işlemler ve oyunlarda (A, S, D) sorun oluyor mu?

pisipardus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bana f klavyeli notebook lazım. bu bilgisayarları nereden alabiliriz acaba.

Darkaura

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bence bu f klavye mevzusunu gereksiz yere milli inat haline getiriyoruz.

Q klavye ozellikle ingilizce icin hazirlanmis bir dizilim degil. sadece daktilodaki mekanik kollar takilmasin diye harfler bu sekilde dagitilmis. bunca sene degismeden standart kalmasinin nedeni: yaygin kullanilmasi ve diger dizilimlerin cok ciddi fark yaratmiyor olmasi.
yaygin kullanim onemli bir olcut. biz burda ne kadar f klavye diye kendimizi parcalasakda q klavye donanimlar her zaman olacak. sadece pc degil bunun telefon ve diger cihaz ayaklarida var.
bir klavyeye alismasi zaten mesele. baska dizilime gecince insan sudan cikmis baliga donuyor.

gereksiz bir inat ugruna degecek bir sey degil. yok her yeri f klavye yapsak ne olcak onu anlamis degilim. turkce daha cokmu yayginlasacak. dile nasil bir katkisi olacak.

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Daha hızlı yazabilecekmişiz. Zaman önemli.

axilik

Profesör
Reaksiyon puanı
6
F olmuş Q olmuş yazmasını bildikten sonra ne farkedecek bize bunlardan önce yetişmiş bireyler lazım sadece bilgiissayer değil bahsettiğim ama bazıları hala yok F olsun yok Q olsun derdinde böylece daha önemli konuları hasır altı ederek ufak konuların gündemi meşgul etmesinni amaçlıyorlar. Bunu sadece bu haber için değil bu şekilde karşımıza getirilen tüm haberler için söylüyorum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Piyasada Q klavye varsa niçin F flavyeli notebook/netbook/tabletler de olmasın? Ciddi bir alıcı kitlesine sahip olduğuna inanıyorum. Hangi marka önce piyasaya sürerse ona yönelecek durumdayım.