Lenovo z570 model laptop Isınma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

batuhan0521

Öğrenci
Lenovo z570 model laptop ım var.Alalı 10 seneye yakın oldu.Normal çalışırken 69 70 derecelerde çalışıyo oyunda 90+ derecelere çıkıyo.Hiç bakım yapılmadı.Termal macun değişmedi ondan kaynaklı olabilirmi?Soğutucu alsam 90 dereceye ne kadar fayda eder?Bi kere açmıştım fan işlevinde çalışıyo.Termal macundan olduğunu umuyorum.

UmutsuzAdam

Doçent
Lenovo z570 model laptop ım var.Alalı 10 seneye yakın oldu.Normal çalışırken 69 70 derecelerde çalışıyo oyunda 90+ derecelere çıkıyo.Hiç bakım yapılmadı.Termal macun değişmedi ondan kaynaklı olabilirmi?Soğutucu alsam 90 dereceye ne kadar fayda eder?Bi kere açmıştım fan işlevinde çalışıyo.Termal macundan olduğunu umuyorum.
normal çalışırken 69 70 derece çok fazla termal macun sürmen fayda edecektir be birde notebook soğutucu alırsan 50 55 e düşürebilirsin.

Mr_Ahmet

Doçent
Benim 1 yıllık son model laptop da 83 civarında çalışıyor. Tabi yüksek grafikli oyunlarda. Ben soğutucu kullanıyorum ve sanırım 3-5 derece etki ediyor. Sadece yerden yükselmesi bile soğumasını kolaylaştırır. Ayrıca ara sıra açıp içindeki tozları temizlemek iyi olur. Hele seninki gibi uzun yıllar kullanıldıysa macunun yenilenmesi de gerekir. Dediklerimi yaparsan 90 dereceyi geçmez diye düşünüyorum.

fortekno

Öğrenci
Fanını ve fan çıkışını güzelce temizle toz kalmasın, termal macunu yenile.
Mümkünse HDD yerine SSD kullan. Benim pc 2-3 kez ısındığı için kapandı oyun oynarken, bu anlattıklarımı yaptım ve şuan hem fan daha sessiz hem daha az ısınıyor.