Lenovo Y510P SLI Oyunlarda FPS Drop'ları yaşıyorum [FPS Düşmesi,Oyun Kasma]

Bu konuyu okuyanlar

DgknGkdnz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, öncelikle hepinizin bayramı mübarek olsun.
Şimdi konuya gelelim arkadaşlar ben bu sıralar dizüstü bilgisayarım da bir takım sorunlar yaşamaya başladım.
Sorunum: League of Legends, Counter Strike : Global Offensive gibi oyunlarda ya da diğer bütün oyunlarda FPS Düşmesi, oyunlarda kasma yaşıyorum, ben 'League of Legendsın üstünden konuya devam edeyim.
League of Legends gibi fazla sistem gereksinimi istemiyen oyunda bile bu kadar iyi özelliklere sahip bilgisayar'da düşük FPS alıyorum.
Oyunu en düşük ayarlara bile çektim o derece! '200 FPS' alıyorum o iyi fakat bir anda FPS 20-30'a düşüyor ve FPS'in geri çıkması 30 saniyeden fazla sürüyor ve bu durum sürekli kendini tekrar ediyor.
Bunun bir çözümü var mı ya da önereceğiniz durumlar var mı? Arkadaşlar herkesin yorumları çok değerli konuyu dikkate alırsanız sevinirim. İyi günler.
4255b349076b49757ab8041054cc5686.png

FPS Sorununun geçmesi için yaptığım işlemler;
- Düzgün bir şekilde format attım!
- Bütün sürücüleri güncelledim, hepsi en son sürüm!
- Ekran kartı sürücüsünü güncelledim!
- Windows 8.1 (64-Bit)'in bütün güncelleştirmelerini yaptım!
- Bilgisayarın güç modunu Yüksek Performansa aldım!
- Sistem kayıt defterini birleştirdim!
- SLI'ı açtım!

Bu çözümler'in hepsini uygulamama rağmen yine sorun devam ediyor... !!!

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bu sorun ne zamandan beri var ? Isınma sorunları yaşıyor musunuz ? Windows 7 kurmayı denediniz mi ? Donanımsal bir arıza olması muhtemel ama AIDA64 Extreme yazılımı ile sıcaklık değerlerinizi boşta ve yükte kontrol edin.

DgknGkdnz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sorun ne zamandan beri var ? : Bilgisayarı alalı 1 sene oldu yaklaşık 6 aydır sorun var bi ara sorun geçmişti fakat geri başladı malesef.

Isınma sorunları yaşıyor musunuz ? : Hemen boşta ve yük halinde aldığı sıcaklıkların resimlerinin linkini atıyorum;
http://prntscr.com/7ue8fm <-- Boşta olan sıcaklık değeri
http://prntscr.com/7ue8lc <-- Yükteykenki sıcaklık değeri

Windows 7 kurmayı denediniz mi ? : Hayır, fakat onunla bi alakası olucağını sanmıyorum. Windows 8.1 kullanıyorum bütün güncelleştirmeleride yaptım.