Lenovo Y510P Açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Caleonly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Arkadaşlar.Laptopum aniden açılmamaya başladi.Bilgisayari açmak istediğimde Lenovo yazisi durup oyle kaliyor sonra kendiliğinden ekran karariyor ve yeniden lenovo yazısı geliyor bu böylece devam ediyor. Yardımcı olursaniz sorunun nede olduğunu ve nasil cözebilecegimi söylerseniz sevinirim.Tesekkurler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve BİOS ayarlarında açmıyor

Son düzenleme:

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
O halde Windows kurtarma USB si oluşturup bilgisayarına temiz kurulum yapmanız gerekiyor.
Bunun için öncelikle buraya tıklayarak windows 10 ya da windows 8.1 indirin.
Ardından aşağıdaki video aracılığıyla Windows 10 kurtarma USB'si oluşturun. Bu şekilde bi kaç dakika da Windows kurtarma USB'si oluşturabilirsiniz.
Bu arada BIOS'a aşağıdaki şekilde erişebilirsiniz.

Caleonly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu videoda işlemleri bilgisayar çalıştığı halde yapiyor benim bilgisayarım hiç açılmıyor ki. Nasil yapacağım?

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Hocam yanlış videoyu atmışım kusura bakmayın. Bu videoyu atacaktım.

Caleonly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam bilgisayar lenovo yazısında kalıyor BİOS 'a bile girmiyor . Yani kac defa yaptim biosa girmedi sonra bilgisayarin pilini çıkar 15 saniye bas acma butotuna falanda yaptim acilmiyor.Biosa girse yapicamda biosa bile girmiyor

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Hocam bilgisayar lenovo yazısında kalıyor BİOS 'a bile girmiyor . Yani kac defa yaptim biosa girmedi sonra bilgisayarin pilini çıkar 15 saniye bas acma butotuna falanda yaptim acilmiyor.Biosa girse yapicamda biosa bile girmiyor
Anladım hocam. O zaman sizin sistem bir şekilde hızlı başlama moduna geçmiş. Galiba tek çare HDD yi çıkarıp Windows USB'sini bağlamak. O şekilde BIOS'a erişebilirsiniz gibi duruyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnternetten soruna baktım ve sorunun HDD kaynaklı olabildiğini gördüm. Bazı kişiler HDD'yi başka bir bilgisayara takıp formatlayınca açılış logosunu geçebilmiş.

Son düzenleme: