Lenovo y5070 SSD ?

Bu konuyu okuyanlar

Daredevil9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bayadır araştırıyorum alacağım laptopta SSD yok yani yavas calisir anlamına mı geliyor benim cd falan onlarla isim olmiycak yani bi işlem yaparken açılırken yavaş mi açılıcak

ali159

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
Örnek olarak şöyle örnekler verirsem sizde daha iyi anlarsınız (ilk olarak söyleyeyim sayıları sallıyorum)
Örneğin windows hdd ile 100snde açılıyorsa bu ssd ile 30 lara iner.
Örneğin bir oyun açınca menüsüne gelene kadar 3dk bekliyorsanız ssd ile maksiumum 50sn sürer.
Örneğin 10gblık bir dosyayı atmak 10dk sürüyorsa ssd ile 1 dk sürer.

Daredevil9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım teşekkür ederim

suggulusuggan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Alabiliyorsan en azından Harddiske ek olarak 120 GB SSD olan model laptop almanı öneririm.Ama şu anlık SSD ye para veremem ya da beğendiğim modelde SSD yok diyorsan.Laptobun Msata veya M.2 Sata SSD slotları varmı ona bak ki SSD fiyatları çok düştü ve ilerleyen zamanlarda daha fazla düşecek o zaman taktırırsın sorun olmaz.Ayrıca Msata veya M.2 slotu yoksa bile benim CD ile işim yok demişsin o zaman CD sürücüyü çıkartabilir o bölüme SSD takabilirsin.O bölüme 2.5 İnch SSD takıldığı için Msata veya M.2 SSD den daha ucuz oluyor.Son önerim laptopta ekran kartı ve işlemcisini ilk sırada tut SSD halledilebilir bişey.Benim PC de yeni sayılır SSD'siz almıştım ama 2 tane Msata Slotu olduğunu bilerek aldım raid bile yapılabiliyor.Yakın bir zamanda taktırıcam paran olunca servise yollarsın takıyorlar garanti sorun olmuyor.