Lenovo P2 vs Asus Zenfone 3? (Anket)

Zenfone 3 vs Lenovo P2

• Kullanılan toplam oy
    37

Bu konuyu okuyanlar

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Lenovo P2 ve Asus Zenfone 3 arasında kapışma olur mu sizce? Şuan ki tarihimize hangi telefon alınmalı? Hangisi daha iyidir veya kullanışlıdır?

lEdD9b.jpg

LQy6EG.jpg

Zenfone 3: Zenfone 3 Özellikleri ve Fiyatı! - ShiftDelete.Net
Lenovo P2: Lenovo Vibe P2 Ortaya Çıktı! - ShiftDelete.Net

Mutlu_koc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende telefon almayı düşünüyordum forumda p2 önerdiler araştırdım p2 beklentiyi fazlasıyla karşılayacak bi telefon bence inş kısa zamanda satışa sunulur.

emrepoyraz53

Asistan
Reaksiyon puanı
35
P2 ve Zenfone 3 fiyatlarıyla tercih sebebi olacak bence eğer çok yakın olursa bencede P2.

Reaksiyon puanı
2,554
Kardeşim Asus zenfone 2 aldı o ilk defa asus aldı ben ilk defa htc aldım one a9 modelini aldım.Onun telefonda birçok sıkıntı çıktı ayrıca baya araştırdım servisi çok kötü oluyor asusların.Benimde htc kapandı kendi kendine dahada açılmadı durduk yere yaptı bunu 1 aylık daha hayrını görmediğim cihaz yine htcnin de servisi kötü.Dikkat edersen 2si de made in taiwan bu adamlar telefon işini beceremiyor abi asustan notebook alacaksın htcden uzak duracaksın en güzeli bu.Lenovo p2 tek sıkıntısı sanal tuşlar olmayabilirdi hem fiziksel ana ekran tuşu hem sanal tuş hoş durmamış geriye kalan her yönden iyi bir cihaz.Şahsen 2si arasında zerre düşünmem p2 alırım.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Lenovo çıkardığı telefonlar ile büyük beğeni topladı ben bile 5000 mah'lık modeline abim ile birlikte bakmaya gittim ama bulamadık orasını karıştırmayın.:D

emrepoyraz53

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Bariz pil ömrü farkı var ve daha sağlam olduğunu düşünüyorum, ancak pil ömrü çok önemli değilse sizin için tasarım ve fiyat olarak zenfone 3 ü seçebilirsiniz, iki telefon arasındaki farkı zaman gösterecek.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Kisa bir kıyaslama yapayim :
Teknik özellik ve performans anlaminda her iki cihaz da neredeyse aynı.

Zenfone 3 ün üstün özellikleri :
Boyut, kalinlik.
Daha iyi ve gelismis ön ve arka kamera.
Güncelleme desteği.

P2 nin üstün özellikleri :
Powerbank görevi görmesi.
Amoled ekran ile pik tasarrufu
5100 mah pil ile inanilmaz pil performansı
Meraklıları için daha büyük ekran

Fiyatları aşağı yukari ayni olacaktır. Ama 200-250 lira fark olursa ucuz olani almakta yarar var.

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Birde Asus Zenfone 3 ün gövde kapağı cam çok sıkıntı olur mu? Bu arada yorumlarınız için teşekkür ederim.

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Görüntüsü filan iyi de niye cam yaparsın ki ya şimdi drop testini de izledim çatur çutur kırılıyor.:):)

Reaksiyon puanı
2,554
Cam olan her telefon kırılır lg v serisini en çok bu yüzden seviyorum.

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Kılıfla filan korunamaz mı acaba?Çok soruyorum ama zenfone 3'ün tasarımını dış görünüşünü çok beğendim tek sorunum cam gövdesi olması.Çıktığında cam gövde ile ilgili sorunlar çıkarsa direk P2 almayı düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
628
Kılıfla filan korunamaz mı acaba?Çok soruyorum ama zenfone 3'ün tasarımını dış görünüşünü çok beğendim tek sorunum cam gövdesi olması.Çıktığında cam gövde ile ilgili sorunlar çıkarsa direk P2 almayı düşünüyorum.
Kılıfla korunur herhalde.

Reaksiyon puanı
2,554
Arkasına kırılmaz cam falan takılabilirse o şekilde kullanılabilir onun harici kılıf elbette korur ama sağlam olmalı alacağın kılıf.

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Saolun yorumlarınız cevaplarınız için telefon çıkınca umarım tekrar değerlendirme yaparız.:):cool:

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Teşekkür ederim yorum için fakat Sdn'nin de inceleme videosu var.Tam kuralları bilmiyorum ama başka forumların linki paylaşmak yasak olabilir.Benim yüzümden ceza ban vs. yemeni istemiyorum.Yasaksa linki kaldıralım dostum.:)

Reaksiyon puanı
628
Teşekkür ederim yorum için fakat Sdn'nin de inceleme videosu var.Tam kuralları bilmiyorum ama başka forumların linki paylaşmak yasak olabilir.Benim yüzümden ceza ban vs. yemeni istemiyorum.Yasaksa linki kaldıralım dostum.:)
Evet. Ben ilk üye olduğum zamanlarda ban yemiştim bundan dolayı. :D

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
-ne alaka ban felan bilgi amaçlı site paylaşımı yapıyorum illegal bi durum yok ortada
-bu duruma sdn ekibi de olumlu karşılaması lazım...

marslan1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hem sanal hem fiziksel tuşlardan dolayı Zenfone tercih ederdim tasarımını çok beğeniyorum

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Zenfone 3'ün normal modeli ile karşılaştırma yapacak olursak P2 derim eğer deluxe modeli ise zenfone derim.

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Normal modelini kastediyorum deluxe ile p2 karşılaştırması yapmam zaten.Bende P2 diye düşünüyorum ama zenfone 3'ün görünüşü filan çok hoşuma gitti nedense.

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Yeni telefon almayı düşünüyorum ve bu ikisi tam da benim aklımda olan 2 telefon. Zenfone 3 almayı planlıyorum çünkü hifi ses desteği var ve tuşları sanal değil. Bataryası da izlediğim testlerden gördüğüm kadarıyla gayet iyi gidiyor. Performansı da gayet yeterli zaten donanım olarak aynı gibiler. Zenfone 3 alacak olmamdaki en büyük etken hifi ses desteği bir de p2 ye göre daha şık olması.

Edit: Tabi donanımsal veya yazılımsal problemlerinin artık bu modelde olmaması gerekiyor. Note 7 gibi kötü bir çıkış yaparsa tercihim P2 olacaktır.

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Evet daha şık gövdesi filanda zenfone 2 veya zenfone serisi çok şikayet alınıyor bilmiyorum alınırmı zaman göstericek.

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Kisa bir kıyaslama yapayim :
Teknik özellik ve performans anlaminda her iki cihaz da neredeyse aynı.

Zenfone 3 ün üstün özellikleri :
Boyut, kalinlik.
Daha iyi ve gelismis ön ve arka kamera.
Güncelleme desteği.

P2 nin üstün özellikleri :
Powerbank görevi görmesi.
Amoled ekran ile pik tasarrufu
5100 mah pil ile inanilmaz pil performansı
Meraklıları için daha büyük ekran

Fiyatları aşağı yukari ayni olacaktır. Ama 200-250 lira fark olursa ucuz olani almakta yarar var.

Zenfone 3'ün HiFi ses desteğini unutmuşsunuz.

teknoburaks24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Cam Kasa İnan Hiç İyi Değil Metal Olması + Bi Avantaj ve Pil Konusunda da + Bir Avantaj Daha Sağlıyor o Yüzden Lenovo Diyorum

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
aynen cam kasa sıkıntılı olur bence en iyisi P2 bu yönden bakarsan