Lenovo Legion Y520 Isınma Sorunu ve Problemleri

Bu konuyu okuyanlar

RapperGhost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 4-5 ay önce Media Markt'tan Lenovo Legion Y520 laptop satın aldım.
Ürün özellikleri 16GB RAM ,2TB HDD ,256 SSD ,GTX 1050Ti ,İ7 7700Hq işlemci bulunmaktadır.
İlk zamanlar bilgisayarda hiçbir problem yoktu fakat aradan bellir bir süre geçtikten sonra ısınma sorunu yaşamaya başladım.
GTA V : İşlemci Sıcaklığı 93 97 Derece arası Ekran Kartı Sıcaklığı ise 90 95 Derece arasında oynamaktadır.
CS:GO : İşlemci Sıcaklığı 94 98 Derece arası Ekran Kartı Sıcaklığı ise 90 93 Derece arasında oynamaktadır.
Garantisi devam etmektedir.Forumlarda biraz araştırma yaptım galiba "Kronik" sorunları varmış.
Diğer sorunları ise Hoparlörden cızırtılı ses gelmesi ,normal kullanımda fan sesinin çok olması ,Google Chrome ve Bilgisayarımı kapattığımda ekran bir buçuk saniye hafif kararıyor o anda mouse sağ click yaptığımda tepki vermiyor ve bir buçuk saniye sonrası tekrar düzeliyor ,durduk yere altından 2 adet vida düştü.
5100TL'ye yakın para verdim fakat böyle sorunlar çıkardığı için gerçekten rahatsız olmaya başladım şuan hafta sonu olduğu için Lenovo Müşteri Hizmetleri kapalı sizlerden yardım almak istiyorum ne yapmam gerekiyor Servise versem düzelir mi yoksa tekrar aynı duruma gelir mi yardımcı olursanız sevinirim.
Herkese hayırlı forumlar ve hayırlı ramazanlar :)

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Servise verin hocam.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
ancak servis paklar onu...
değişim olucak ...