Lenovo legion sizce nasıl

Bu konuyu okuyanlar

muhterika55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bilgisayar mühendisliği kazandım bugün itibari ile zaten öncesinde bir araştırma içindeydim ilk alacağım bilgisayarın özelliklerini belirlemiştim 16 Gb RAM , en az 512 gb ssd, i7 10.nesil ekran kartı 2-4 gb bir bilgisayar beğendim fikirlerinizi almak isterim
Lenovo Legion 5 Intel Core i5 10300H 20 GB 1 TB + 1 TB SSD GTX1650 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 82AU0074TXH8
Lenovo Legion 5 Intel Core i5 10300H 20 GB 1 TB + 1 TB SSD Fiyatı

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Görünüş, tasarım on numara ama o fiyata RTX serisi erkan kartı + i7 işlemci alınır. Yani fiyatına göre baya kötü. Hani sonradan ssd, hdd artırırsın ama ekran kartı, işlemci 1 kere alınıyor.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Fiyat/ performans ile alakası yok o cihazın.

Bütçe yetiyorsa bu ürünü öneririm:

@Görkem Say hocamız kullanıyor, deneyimlerini paylaştığı konularına bakabilirsiniz. Sorunuz varsa yardımcı olur.

muhterika55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Görünüş, tasarım on numara ama o fiyata RTX serisi erkan kartı + i7 işlemci alınır. Yani fiyatına göre baya kötü. Hani sonradan ssd, hdd artırırsın ama ekran kartı, işlemci 1 kere alınıyor.
Özelliklerde i7 yazıyordu sonradan fark ettim ekran kartı hangisi iyi ondan pek anlamıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fiyat/ performans ile alakası yok o cihazın.

Bütçe yetiyorsa bu ürünü öneririm:

@Görkem Say hocamız kullanıyor, deneyimlerini paylaştığı konularına bakabilirsiniz. Sorunuz varsa yardımcı olur.
Hp lerde ısınma sorunu var diyorlar ama bakacağım yinede

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Özelliklerde i7 yazıyordu sonradan fark ettim ekran kartı hangisi iyi ondan pek anlamıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hp lerde ısınma sorunu var diyorlar ama bakacağım yinede
HP'lerde diye bir kalıp yok hocam. Bir markanın tüm ürünleri aynı kalitede olamaz. Buna Acer'da dahil MSI'da. Her markanın üst seviye ürünleri vardır ve bu üst seviye ürünlerin fiyatı rekabet dolayısıyla farklılık gösterir. HP'lerde ısınma sorunu diye bir şey yoktur, Omen serisini tüm HP ürünleri ile kıyaslamak yanlıştır. Aynı Acer'da Predator serisi, Asus'da ROG serisi, Lenovo'da Legion, Dell'de Alienware olduğu gibi. Dizüstü bilgisayarlarda en önemli şey ürünü markadan ziyade model bazlı değerlendirmektir. Bu söylediklerim sizi yargılamak için değil yanlış anlaşılmasın. Bizler forumlarda deneyimli kişiler olarak bu ön yargıları yıkıp insanları doğru yola yönlendirmek için varız. Şuan Omen 15 modeli de sıcaklık konusunda en başarılı üst segment modeller arasındadır. Tabi ki her ürünün bir kusuru vardır ve hiçbir ürün kusursuz değildir. Önemli olan fiyatına göre sunduğu özelliklerdir.

Ancak bu fiyatlarda artık i5 işlemciyi sadece RTX bir ekran kartı ile sunabilirsiniz. Lenovo ise, 1660 Ti'ı geçtim gidip GTX 1650 koymuş. Ben açık açık söyleyeyim. Lenovo gaming pazarında TR'yi gözden çıkarmış resmen. Böyle bir fiyatlandırma politikası o-l-a-m-a-z. 11.5K fiyat veren kimse GTX 1650 hak etmiyor. Legion 7i modeli bile değil kasası üstelik.

Son düzenleme:

muhterika55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
HP'lerde diye bir kalıp yok hocam. Bir markanın tüm ürünleri aynı kalitede olamaz. Buna Acer'da dahil MSI'da. Her markanın üst seviye ürünleri vardır ve bu üst seviye ürünlerin fiyatı rekabet dolayısıyla farklılık gösterir. HP'lerde ısınma sorunu diye bir şey yoktur, Omen serisini tüm HP ürünleri ile kıyaslamak yanlıştır. Aynı Acer'da Predator serisi, Asus'da ROG serisi, Lenovo'da Legion, Dell'de Alienware olduğu gibi. Dizüstü bilgisayarlarda en önemli şey ürünü markadan ziyade model bazlı değerlendirmektir. Bu söylediklerim sizi yargılamak için değil yanlış anlaşılmasın. Bizler forumlarda deneyimli kişiler olarak bu ön yargıları yıkıp insanları doğru yola yönlendirmek için varız. Şuan Omen 15 modeli de sıcaklık konusunda en başarılı üst segment modeller arasındadır. Tabi ki her ürünün bir kusuru vardır ve hiçbir ürün kusursuz değildir. Önemli olan fiyatına göre sunduğu özelliklerdir.

Ancak bu fiyatlarda artık i5 işlemciyi sadece RTX bir ekran kartı ile sunabilirsiniz. Lenovo ise, 1660 Ti'ı geçtim gidip GTX 1650 koymuş. Ben açık açık söyleyeyim. Lenovo gaming pazarında TR'yi gözden çıkarmış resmen. Böyle bir fiyatlandırma politikası o-l-a-m-a-z. 11.5K fiyat veren kimse GTX 1650 hak etmiyor. Legion 7i modeli bile değil kasası üstelik.
Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim bir düşüncemin hatalı olduğunu fark ettim sayenizde işin doğrusu lenovo legion tasarım olarak oldukça güzel geldi fakat bir türlü i7 10.nesil bulamıyorum hep 9. Nesil asus rogda aynı şekilde diğer özellikler tamsa 8gb ram veriyor bilgisayar bakarken tabiri caizse kafayı yemedim değil

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Bu cihazın i7 versiyonundan 3 tane var elimde. Ben sadece klavyesini sevemedim. Bendeki modellerde 1050 vardı sanırım. Ama sonuçta oyun oynatmıyoruz iş için kullanılıyor :)
Sektörde herkes rtx 2060 alacak diye bir kaide yok. Katana karpuz soymak için alınmaz sonuçta. Bütçe doğrultusunda bir ürün alacaksın sonuçta. Gpu çok lazım değilse Tofaş alayım derken Ferrari almaya kalkma.

Yıllardır exper, casper, hp cihazların chipinden çupundan kazandığımız için kronik ısı sorununu yenseler de benim kronik uzak durma kuralımı yenemezler. Vatana oraya buraya gidip doktor öğrencisi, at besiciliği öğrencisinden satamazlarsa işten atılma korkusu olanlardan ürün almayın tavsiyelerine uymayın.

Kullanacağınız yazılımlar neyse ( derrs programı bellidir kardeşim ), aç hepsinin sistem gereksinimlerini ona göre bir cihaz al. Oyun için alacaksan bence uzak dur.