Yardım Lenovo Legion 5 rtx3050ti için priz dönüştürücü (Amazon.com)

Bu konuyu okuyanlar

trkbzkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Lenovo Legion 5 R7 5800H Rtx3050ti 16GB Ddr4 1TB SSD

Bu cihaz Amazon.com üzerinde alınmıştır, Türkiye'de priz uyumluluğunu nasıl, hangi ürünle sağlarım, bildiğiniz kaliteli bir ürün var mı, Türkiye 220V, Cihaz 230V ise bir sıkıntı olur mu, genel manada bu konularda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
230V mı yoksa ürünün adaptör 230W mı? İkisi farklı şeyler çünkü. Adaptör 230W ise o gücü ile alakalı. Normal bir TR priz dönüştürücü işinizi görür.

trkbzkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çok Teşekkür ederim ürün adaptörü 230w yazıyor üzerinde özelliklerinde de max 230w yazıyor

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
O zaman dediğim gibi o adaptörün gücü ile alakalı bir durum. Orijinal girişi nereninse ona uygun bir TR dönüştürücü iş görür her türlü.

trkbzkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hatta şimdi detaylı PDF olarak baktim, girişi 230W slim tip (3-pin) diye geçiyor buna uygun beni uzmeyecek sağlam.kaliteli nasıl bir ürün alabilirim görkem bilgin var mı ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hatta şimdi detaylı PDF olarak baktim, girişi 230W slim tip (3-pin) diye geçiyor buna uygun beni uzmeyecek sağlam.kaliteli nasıl bir ürün alabilirim görkem bilgin var mı ?
ihtiyacınız olan kablo bu sanırım. Adaptör girişi sabittir zaten.

trkbzkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ihtiyacınız olan kablo bu sanırım. Adaptör girişi sabittir zaten.

Ben bunu hiç düşünmemiştim çok daha mantıklı bu dediğiniz ürün, peki bunu aldım diyelim bir sıkıntısı olmaz demi güç cekemem voltaj fazlalığı yani kablo noktasında beni üzmez değil mi

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ben bunu hiç düşünmemiştim çok daha mantıklı bu dediğiniz ürün, peki bunu aldım diyelim bir sıkıntısı olmaz demi güç cekemem voltaj fazlalığı yani kablo noktasında beni üzmez değil mi
Böyle bir şey olacağını sanmıyorum hocam. Kablo hatalı bir ürünse sıkıntı yaşatabilir anca.

trkbzkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Böyle bir şey olacağını sanmıyorum hocam. Kablo hatalı bir ürünse sıkıntı yaşatabilir anca.
Peki burada monitör için diyor bu linktte, yani uyum sıkıntısı olmaz değil mi power için ? Birde bu ürünu araştırmak istiyorum farklı modeller fiyatlar var mı diye bunu ne diye arasak.daha uygun olur

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Peki burada monitör için diyor bu linktte, yani uyum sıkıntısı olmaz değil mi power için ? Birde bu ürünu araştırmak istiyorum farklı modeller fiyatlar var mı diye bunu ne diye arasak.daha uygun olur
Hocam bu kablo genelde sabit oluyor yani monitör ve laptop adaptörü için aynı kablo kullanılabilir. Zaten elektriği şebekeden çeken ve kontrol eden bu kablo olmadığı, sadece aracı olduğu için herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum. Özellikle adaptör priz kablosu olarak aradım ama sadece bu ürünü bulabildim. Mağazayı arayıp detaylı bilgi de alabilirsiniz.

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Çoğu adaptör dünya üzerinde kullanılan farklı standartlardaki elektriklere uygun üretiliyor. Ürün elinize ulaştığında adaptör üzerindeki giriş gerilimi (input) kısmına bakarsanız muhtemelen 100-240v , 50-60Hz gibi bir ibare görürsünüz. Eğer durum böyleyse yapmanız gereken tek iş fişi prize uygun hâle getirmek. Dönüştürücü aparatlar çoğu elektrikçi ya da hırdavatçıda 10TL gibi fiyatlara bulunabiliyor.

trkbzkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam bu kablo genelde sabit oluyor yani monitör ve laptop adaptörü için aynı kablo kullanılabilir. Zaten elektriği şebekeden çeken ve kontrol eden bu kablo olmadığı, sadece aracı olduğu için herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum. Özellikle adaptör priz kablosu olarak aradım ama sadece bu ürünü bulabildim. Mağazayı arayıp detaylı bilgi de alabilirsiniz.
Pekala çok teşekkür ederim hocam Allah razı olsun bilgilendirme için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çoğu adaptör dünya üzerinde kullanılan farklı standartlardaki elektriklere uygun üretiliyor. Ürün elinize ulaştığında adaptör üzerindeki giriş gerilimi (input) kısmına bakarsanız muhtemelen 100-240v , 50-60Hz gibi bir ibare görürsünüz. Eğer durum böyleyse yapmanız gereken tek iş fişi prize uygun hâle getirmek. Dönüştürücü aparatlar çoğu elektrikçi ya da hırdavatçıda 10TL gibi fiyatlara bulunabiliyor.
Çok teşekkür ederim @Görkem Say 'in verdiği öneri de çok güzel geldi bana hiç apart ile uğraşmadan bataryaya prizden giden ara kabloyu temin edebilirsem daha sağlam bir iletim sağlamış olurum, priz dönüştürücü kullanan bir tanıdığım var xioami mibook pro kullanıyor, şarj aletinin ucu neredeyse yarıya kadar çıkık duruyor, ben bu şekilde olsun istemiyorum pek sağlıklı gelmiyor bana siz nasıl düşünüyorsunuz bu konuda

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
@Görkem Say 'ın dediğide olur. Hatta en doğrusu da o.
Sizin yapmanız gereken gelen adaptörün Türkiye elektiği ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmek. Eğer uyumluysa kablo değiştirebilir ya da fiş için aparat kullanabilirsiniz.

trkbzkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
@Görkem Say 'ın dediğide olur. Hatta en doğrusu da o.
Sizin yapmanız gereken gelen adaptörün Türkiye elektiği ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmek. Eğer uyumluysa kablo değiştirebilir ya da fiş için aparat kullanabilirsiniz.

Özellikleri bu şekilde 230w şarj aleti var
Lenovo Legion 5 15ACH6 2021
Screen15.6 inch, 1920×1080 px, IPS equivalent, 165 Hz, matte, 3ms
ProcessorAMD Ryzen 7 5800H, 8C/16T, 3.2Ghz with 4.4Ghz boost, 16MB cache
VideoNVIDIA GeForce RTX 3050 Ti with 4GB GDDR6 VRAM 60-85W
Advanced Optimus with AMD Graphics, Freesync
Memory16 GB DDR4 3200Mhz (2x8GB DIMMS)
Storage512 GB M.2 NVMe with spare PCIe 3.0 NVMe + WD SN750 500 GB Ekstra eklenecek
ConnectivityRealtek RTL8852ae Wifi 6, Bluetooth 5.2
Ports4x USB-A 3.2 gen2, 1x USB-C 3.2 DP 1.4, 1x USB-C with DP 1.4 and PD support, 1x HDMI 2.1, ethernet, mic/earphone
Battery60Whr, 230 W charger
Size363 mm or 14.3” (w) x 260 mm or 10.22” (d) x 23.57-26.1 mm or .93-1.03” (h)
Weight2.4 kg (5.3 lbs)
Extras4-zone RGB keyboard, HD webcam with kill switch, stereo speakers