Lenovo laptop ekran sıkıntısı.

Bu konuyu okuyanlar

GBorl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Pc yaklaşık 8 yıllık falan ve neredeyse 3 yıldır rafa kaldırılmış durumdaydı (Bu sebepten dolayı),
DA8047FB-366C-46B4-B1DA-88EEEBF9883D.jpeg

bide bunun pembe renklisine bürünüyor pc (ekranı hareket ettirdiğimde) tabi sıkıntı direk çıkmadı bir kere falan ekran değişimi yapıldı fakat tam becerememiş çünkü sol alt kısma bakarsanız açıklıkta ve ekrana doğru giden bir kablosu var kapatmayı becerememiş.
Ben lcd kablosunda sıkıntı olduğunu düşünüyorum fakat daha bilgili kişiler varsa sorunun sebebini bilenler aydınlatırsa sevinirim.
(Not: İlk başlarda ekranı oynatınca hafiften bu renklere bürünüyordu zaman geçtikçe kapağı aç kapa bu hale dönüştü şuan ise ekranı sadece belli bir ayara sabitleyince düzeliyor ?)
Pc’nin allah belasını vermiş biliyorumda sadece sorunu merak ettiğimden danışayım dedim.

Öncelikle iyi forumlar arkadaşlar,
PC’ nasıl bu hale geldi diye ne siz sorun ne de ben cevaplim :))
PC eski bişey model aktif olarak kullanmıyorum da fakat ekranda ki bu sorunun nedenini merak ediyorum (yazılımdan kaynaklı olmadığına eminim) bu sorunu yaşamış veya bilgili Kişiler yardım ederse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
73331

[ekran sadece yeşil değil ekranı oynatınca bi düzeliyo bi farklı renge geçiyor bilmiyorum acayip bişey.]

Ekli dosyalar

• FBD455B5-9462-4426-A487-047A5C03D005.png
    FBD455B5-9462-4426-A487-047A5C03D005.png
    390.3 KB · Görüntüleme: 293

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Kablo sıkıştıysa gitmiştir hocam.

GBorl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kablo sıkıştıysa gitmiştir hocam.
Evet PC tamircisinin beceriksizliğinden monitörün altında açıkta duran bir kablo var ve açıp kapatmada sıkışıyodu. İşte o kablonun bir ismi vs var mı ya da değişimi maliyetli mi.
Teşekkür ederim cevabın içinde

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Öncelikle iyi forumlar arkadaşlar,
PC’ nasıl bu hale geldi diye ne siz sorun ne de ben cevaplim :))
PC eski bişey model aktif olarak kullanmıyorum da fakat ekranda ki bu sorunun nedenini merak ediyorum (yazılımdan kaynaklı olmadığına eminim) bu sorunu yaşamış veya bilgili Kişiler yardım ederse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Ekli dosyayı görüntüle 73331

[ekran sadece yeşil değil ekranı oynatınca bi düzeliyo bi farklı renge geçiyor bilmiyorum acayip bişey.]
Muhtemelen ekranı bozmuşsın laptopu televizyona/ monitöre vs bağlayınca televizyonda monitorde renkler böyle mi acaba :)

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Ekranın flex kablosu zarar görmüş zannımca haliylen böyle olur. (=

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Geçen sene ki konunuz ile birleştirilmiştir. Bilgilerinize.