Lenovo Ideapad Y500 vs Asus S550CM

Lenovo Ideapad Y500 vs Asus S550CM

• Lenovo Ideapad Y500

Kullanılan: 0 0.0%
  • Asus S550CM

• Diğer, belirtiniz.

• Kullanılan toplam oy
    0

Bu konuyu okuyanlar

acccra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2000-3000 tl arası bir gamer laptop arıyordum, aradığım cihazın belli başlı özellikleri var olmasını istediğim, aşağıdan bakabilirsiniz.

Önemli özellikler:

Dokunmatik Ekran: Hala tam emin değilim ama olsun istiyorum.
SSD: Olmazsa olmazım.
Ekran Kartı: Intel hd 4000'den falan yüksek bir şeyler bakıyorum.
Marka: Dell, Asus, Lenovo favorilerim. Toshiba, HP, Acer, Sony, Samsung alabileceklerim. Exper, Casper, Apple, Msi, Monster, Fujitsu, Gateway falan benden uzak dursun mümkünse.
Dizayn: Sadece oyun oynamak için değil bir sürü şey için kullanacağım için güzel bir tasarıma ve inceliğe sahip olsa güzel olur.
Ekran özelliği: Full HD.

Daha az önemli özellikler:

İşlemci: 3.nesil (Ivy Bridge) veya varsa 4.nesil (Haswell) Intel i5 veya i7 işlemci. Gerekirse 2. nesile de razı olabilirim.
İşlemci Hızı: 2.0 Ghz ve üstü.
İşletim sistemi: Win 8.
Ekran boyutu: Min 14 inç.
Ekran Özelliği: Full HD olması iyi olur.
Ram: Minumum 8gb.
DVD Writer, Blu-ray falan: Bunların hiçbiri benim için önemli değil, olmasa da olur.
Bluetooth, HDMI, Kart okuyucu: Pek kullandığım şeyler değil ama olursa neden olmasın.
Parmak izi okuyucu, Yüz tanıma vs.: Yukarıdaki maddenin aynısı.
Webcam: Hd olursa iyi olur.
Usb 3.0: Birkaç tane olması lazım.
Batarya süresi: Bir 4 saat falan yeterli olur.
Ağırlık: Çok taşımayacağım için eşek ölüsünden hafif olsa yeterli benim için.
Garanti süresi: Minimum bir yıl zaten Allah'ın emri bu konuda.

-Genel olarak popüler ve mümkünse yeni bir ürün olması yani forumlarda bulabileceğim, bilinen bir tür olması istediğim şeylerden.
-Bilgisayarı vereceğiniz link PC depo, Hepsi burada, Teknosa, Vatan bilgisayar, Electroworld, İstanbul bilişim, Mormoni falan olsa iyi olur.

*******************************************************************************************

Benim aklımda şu an bunlara uyan şu iki ürün var (aynı olan özellikleri ve benim için çok bir şey ifade etmeyen bilgileri yazmadım):

1)Lenovo Y500

Dokunmatik Ekran: Yok, olsa direk bunu alırdım.
SSD: Linkte görünmese de var.
Ekran Kartı: Anladığım kadarıyla baya iyi bir şey olan GT650M sli.
Dizayn: Kötü ve gereksiz yere kalın.

Sonuç: Özellikleri ve özellikle ekran kartı çok iyi ama dizaynı çok kötü ve dokunmatik değil.

2)ASUS S550CM

Dokunmatik Ekran: Var.
SSD: Var, 24 gb.
Ekran Kartı: Ne yazık ki çok da iyi olmayan NVIDIA G635M.
Dizayn: Güzel, hele lenovo'dan çok daha güzel.

Sonuç: Her şeyi çok güzel ama ekran kartı kötü.

*******************************************************************************************

Bütün bunlar yerine dokunmatik özellikli, SSD'li, Ekran kartı idare eden ve şık bir laptop bulabilirsem onu da düşünebilirim. Bunlara göre bu farklar ne kadar önemli sizce yani dokunmatik ekran falan?

contorium

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Oyun bilgisayarı alıyorsan Ekran Kartı, Ram, Ekran tipi ve Harddisk türüne dikkat edeceksin. İsteği oyun bilgisayarı olsun dokunmatik olsun olanı da ilk defa gördüm :) Önerim şuna bir bak:

MSI GE60 = i7(3630M) işlemci, 2 GB GTX 660M Ekran kartı(128 Bit), 8 GB Ram(1600 Mhz), 750 GB HDD(7200 RPM)
http://www.pcdepo.com/msi-ge60-0nd-660xtr-notebook-urun10364.html = 2272 TL
http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=8452 = 2370 TL

GT 650M SLI:

ArchitectureKepler
Pipelines768 - birleştirilmiş
Çekirdek Hızı *790-835 MHz
Shader Hızı *790-835 MHz
Bellek Hızı *1000 MHz
Memory Bus genişliği128 Bit
Bellek türüGDDR5
Max. Belek Boyutu2x2048 MB

GTX 660M:

ArchitectureKepler
Pipelines384 - birleştirilmiş
Çekirdek Hızı *835 MHz
Shader Hızı *835 MHz
Bellek Hızı *2000 MHz
Memory Bus genişliği128 Bit
Bellek türüGDDR5
Max. Belek Boyutu2048 MB

acccra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım özellikle dedim ''Exper, Casper, Apple, Msi, Monster, Fujitsu, Gateway falan benden uzak dursun mümkünse.'' diye. Msi marka olarak veya teknik servisine güvenebileceğim bir yer değil ayrıca ge60'ın kasasının modelini hiç sevmedim.

İkinci olarak senin saçma bulduğun dokunmatik gamer bilgisayar özelliği konusunda koskoca CNET de benle aynı düşünüyor: http://www.cnet.com/laptops/lenovo-ideapad-y500-intel/4505-3121_7-35536131.html Alıntılıyorum: ''
but I can't believe it doesn't have a touch screen''.

contorium

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Dokunmatik olup ekran kartı vasat olduktan sonra BF 3 yerine BF 2 oynar kendini tatmin edersin o zaman. E zevk meselesi tabi. Sana iyi oyunlar şimdiden :)

acccra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Teşekkürler verdiğiniz modeller için. Aslında güzel makinalar da ben yukarıda 2000-3000 arası dememe rağmen bunları çok pahalı buldum, yani aslında kafamda koyduğum sınırın 2600 lira olduğunu farkettim. Yine de sağolun.

Son mesajlar