Yardım LENOVO IdeaPad IP330 Cihazımda bir anda performans sorunu yaşamaya başladım.

Bu konuyu okuyanlar

kero6152

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Merhaba. Laptop cihazım şuana kadar beni performans bakımından hiç üzmemişti yani çoğu oyunda sürekli yüksek FPS'ler alıp herhangi bir sorunla karşılaşmazdım. Bir gün yine LoL oynarken oyunun ortasında bir anda FPS 5-10ları göstermeye başladı ve oyun oynanmaz hale geldi. Biraz daha üstüne gidince PC kapandı. Isınma vardı ve hala yapıyor. Az yük binmede hemen bir performans düşüşü yaşamaya başladım. Ardından bir Laptop bakım servisine getirdim ve bakım yaptırdım. Bakımdan sonra herhangi bir donanımsal arızasının olmadığını öğrendim. Arkadaş ısınmayı sabitlediğini söyledi ve bir soğutucu almamı tavsiye etti. Cihaz hala az yüklenmede kapanıyor. Oyun açıldığında işlemcinin ekran kartı sıcaklığı 80-90ları görüyor. Sistem boştayken İşlemcinin ekran kartı 50-60 derece Harici ekran kartı Radeon 540 ise 25-35 derecelerde gösteriyor. Donanımsal değilse yazılımsal bir sorun mu vardır? Bütün sürücüler güncel.

Sistem Özellikleri:
Laptop Modeli: LENOVO IdeaPad IP330
İşletim Sistemi: Windows 10 Home
CPU: AMD Ryzen 5 2500U
GPU: AMD Radeon 540
RAM: 8GB