Yardım Lenovo Ideapad Gaming 3 Laptop prize takılıyken fan sesi

Bu konuyu okuyanlar

ardasak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese Merhaba, Lenovo Ideapad Gaming 3'üm var. Dün kanadaya uluslararası öğrenci olarak geldim ve buradaki prizler bizimkilerden farklı, bu nedenle de dönüştürücü kullanıyorum. Ama nedense bilgisayar prize takılıyken sıcaklık yüksek olmasa da fan hızlı çalışıyor ve ses yapıyor. Türkiyede bir problem yoktu bu yüzden prizden dolayı olduğunu düşünüyorum. Dönüştürücü ile ilgili bir şey olabilir mi?

birkantrdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Herkese Merhaba, Lenovo Ideapad Gaming 3'üm var. Dün kanadaya uluslararası öğrenci olarak geldim ve buradaki prizler bizimkilerden farklı, bu nedenle de dönüştürücü kullanıyorum. Ama nedense bilgisayar prize takılıyken sıcaklık yüksek olmasa da fan hızlı çalışıyor ve ses yapıyor. Türkiyede bir problem yoktu bu yüzden prizden dolayı olduğunu düşünüyorum. Dönüştürücü ile ilgili bir şey olabilir mi?
merhaba öncelikle sıcaklığı kontrol etmelisin onun arkasında fan kullanımı yüzde kaç ona bakman gerekiyor yüzde 50 ve üstü ise lenova ideapad gaming 3 lerde çalısmaya başlar olası güncellemeler ve kurulma programlardan dolayı cpu yüzde 50 kullanım yapıp fanları tetikliyor olabilir bir başka yöntem ise bios güncellemeyi deneyebilirsiin fan ayarların performansta olabilir bunu dengeliye alırsan gerektikçe girmesi gereken noktalarda girer devreye

SpVrS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
geç gördüm bende kullanıyorum fn ve Q tuşuna basıp fanın hızını ayarlayabilirsin rahatsız ediyorsa

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
yanlış bilgi şarjı 100-240v arası çalışıyor çıkış 19v sabit 100-240v arası giriş olsada fan sesi normal cpu tam güç çalışıyor.

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Normalde yukarda denildiği gibi fn q ile sessiz moda alınabilir , ayrıca güç seçeneklerinden minimum işlemci kullanımını azaltabilirsiniz.