Lenovo B560 Intel HD Graphics ve Nvidia GeForce Arasında Geçiş Yok. OnBoard 64 MB

Bu konuyu okuyanlar

HuB92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaşlar,

Lenovo B560 Laptop'ım hakkında pek bilgi sahibi değildim önceleri. Zaten masaüstü bilgisayarım olduğundan dolayı buna pek ihtiyacım olmuyordu. Fakat bilgisayarın tüm ayrıntılarını incelediğimde Intel HD Graphics ve Nvidia olmak üzere çift ekran kartı olduğunu farkettim. Kutusuna baktığımda da Nvidia sticker ı mevcut. Driver CD'sinin içerisinde NVIDIA Driver'ı mevcut. Yüklemeye çalıştığımda uyumlu bir donanım olmadığını söylüyor. Önceleri bilgisayarımda NVIDIA Denetim Masası vardı. Fakat artık o da mevcut değil formatlardan sonra. Servise de garantisi kalmadığı için gönderemiyorum. Bu konu hakkında biraz araştırma yaptım ve BIOS üzerinden OnBoard VGA'yı Disable konuma getirebileceğimi öğrendim. Fakat benim BIOS Phoenix sürüm olduğundan BOOT ekranı ve AHCI dışında herhangi bir ayar yapılmıyor. Bunun BIOS güncellemesi ile çözülebileceğini biliyorum fakat, Lenovo'nun kendi sitesinde herhangi bir BIOS güncellemesi yok. Diğer sitelerde bulduğum güncellemelere de güvenemiyorum. Sonuçta BIOS ciddi bir olay ve anakarta zarar verme ihtimalim var.

Sorunum şu ki, ben bu ikinci seçenek olan Nvidia VGA'yı kullanmak istiyorum. Nasıl bir geçiş yapıp bunu elde edebilirim? Aygıt Yöneticisi'nde sadece Intel görünüyor. Chipsetleri kurdum arkasından Intel'i kurdum. Fakat Nvidia kurulmuyor. Nvidia seçeneği olmasa modele ait driverlar arasında bulunmaz diye düşünüyorum. Şarj Dock'unu değiştirmek için tamire vermiştim. Acaba anakarttaki bağlantıyı çıkarmış olmaları mümkün mü? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu bilgisayarı adam etmek istiyorum artık.
icon_smile.gif

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sen de benim gibisin intel hd familya si her oyuna veya programa yetmiyor ama ndvida kontrolu sagliuor bunun icin javayı indir nd vida nin sitesinde java dan bilgisayarin ozelliklerine bak ona gore ndvidayi indir. Ama indiriken 700m notebook sec digerlerini bilgisayarin ozelligine gore sec. Dosya konumuna gir setupu yonetici olarak calustir devamuni bilgisayar halleder eger olmasza hemen belirt. :turned:

kunyeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kardeşim merhaba bu konuda banada yardimci olurmusun?bendede lenovo i5 işlemcili b560 model laptop var ikinci el olarak aldim.bu laptop uzerinde kac tane ekran karti var?aygit yoneticisinden sadece intel olan ekran karti görünüyor baskada yok.Bi yardimci olurmusun nu model laptopda tek ekran kartimi oluyor yoksa bunun driveri falanmi eksik.sunuda belirtmek isterim laptopu müşteri hizmetleri ne gonderdim orjinal yazilim yuklenip geldi

dgdizayn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lenovo b560 için konuya açıklık getireceğim. bu konuyu çözüyorum.
Lenovo b560 ürününde hdmi takılı ise nvidia gpu vardır demektir.
Lenovo b560 ürününde hdmi takılı değilse üründe nvidia yoktur demektir.

Ayrıca bios ayarlarında böyle ayar yok.

Teşekkürler

I will clarify the issue for the Lenovo B560. I solve this situation.
If Lenovo B560 is fitted with HDM, it means NVIDIA GPU is available.
If Lenovo B560 does not have HDM installed, it means NVIDIA is not installed.

Also, there is no such setting in bios settings.

Thank you

RP34pa.jpg