Lenovo 3000 n100 batarya

Bu konuyu okuyanlar

hasbi_muharip

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba. Sorunum şöyle:
Eski bataryam pert olduğundan bir alışveriş sitesinden yeni batarya sipariş ettim. Bataryada herhangi bir sorun yok test ettim. Sarj vs problem yok.
Fakat laptop açılırken batarya takılıysa laptop sadece güvenli modda açılıyor. Normal bir şekilde açılmıyor.

İşletim Sistemi: vista x86
Laptop benim değil. Yaninda çalıştığım avukat beyin ve içerisinde yedeklenmesi riskli(lisansli) bazı programlarlar olduğundan format atmaktan çekiniyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Senin problemin aynısı ile karşlılaştım bir müşterimde cell ve mAh değerleri aynı olan ve hemen hemen benzeri olan batarya almıştı onun sorunu şuydu batarya takılıyken bilgisar hoşgeldine kadar kadar geliyor sonra reset atıyordu bataryayı cıkarınca normal adaptör ile acılıyordu.

1.şimdi bu soruna bakmak icin senin aldığın bataryanın üzerindeki değerleri ve modellini yazarsan buraya

2.ayrıca senin laptop bataryanın altında bulunan etiket ordaki değerleri ve seri numarasını yazarsan

3.senin laptop bataryanın takıldığı pin yerlerini ve bataryanın üzerindeki pinlerin yerinin resimlerini cekersen sana yardımcı oluruz.

5. senin laptop batarya değerleri 9 CELL 7200 mAh olması lazım hangi değerlere göre aldın

senin bataryan böyle birşey

41322966_tn50_0.jpg

- - - Mesaj Güncellendi - - -

(FRU 92P1186) şu seri numara cok önemli laptop da batarya alırken laptop aynı olabilir model olarak amper değerleride ama seri numarası bir birine uyumlu olması lazım senin laptop örnek: lenova 3000 n100 ise sen gider Lenova 3000 N101 bataryası takarsan burda ki fark şudur bunun N101 modelide var onunda 4400mAh biri 7200mAh Diğeri ise 4400mAh sen şöyle almış olabilirsin 7200mAh'a 4400mAh almış olabilirsin ve ya 4400mAh'a 7200mAh almış olabilirsin gelişi güzel batarya alamazsın keşke sorsaydın almadan önce.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Senin laptop altındaki etiketlerin resmini cekercen model seri numarası birde oralarda amper değerlerini yazan etiketler olması lazım batarya yuvasından etiket olması lazım orayıda cekersen ve varsa eski bataryanında yukarda cektiğim resimgibi ceker paylaşırsan daha sağlıklı bir şekilde yardımıcı olurum.

hasbi_muharip

Asistan
Reaksiyon puanı
1
HkGKjeE.jpg

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Soldaki orjinal eski bozuk olan, sağdaki de yeni aldığım
10.8v eskisi, 11.1v yenisi yani 0.3v fark var. Amper farki yok ama. Galiba problem bu...

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Şimdi bunlar orjinal değil yani yenisi olan tabi burda Tam volt alamasın 10.8 yazıyorsa kesin değil daha düşüktür birde aldığın yer önemli nereden aldığın öneml seri numarı aynı FRU PN aynı ASM PN aynı değil dikkat edersen keşke 11.1 düşük almasaydın 11.1 den yüksek olsaydın bir iki rakam ama düşük olmasaydı satıcı yok der ne alaka der ama o elindeki ürünü satmaya bakar varsa fırsatın değiş volt olarak biraz daha yükseğine bak birde bataryanın üzerindeki pinleri kontrol et senin eskinde kac pin var yenisinden kac pin var benim tahminimce 12 civarında veya 8 civarında olması lazım

hasbi_muharip

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba ilgili soruna şöyle bir çözüm buldum:
Laptop u hazırda beklet fonksiyonunu kullanarak askıya alıyoruz yani kapatmıyoruz bu sayede laptop batarya modunda sorunsuz açılıyor. Ama sorunu hala tam olarak çözmüş değilim ve çok şaşkınım. Sanırım [MENTION=136676]IThelp[/MENTION] hocamında belirttiği üzere voltaj hatasından dolayı "windows yükleniyor" ekranından sonra logon yapamıyor ve takılı kalıyor.Bu problemin kaynağı da voltajın ekran kartı, işlemci vs herhangi bir donanımı çalıştırmak için fazla gelmesi veya eksik gelmesi olabilir. Her neyse yinede teşekkürler.