Laptop Lenova bir anda kapanıyor.

fzlcnysr

Asistan
Lenova ideapad 100s notebook normal hiç bir şey yapmazken kapanıyor ve uzun süre açılmıyor. Aradan böyle bayağı zaman geçince açılıyor yine çok durmadan kapanıyor. Win 10 yüklü acaba format atıp 8.1 yüklesem bu sorun çözülür mü? yada pcyi açsam içinde ki teknik sıkıntıyı anlar mıyım? Böyle bir durumla karşılaşan olduysa lütfen yardımcı olsun. Bilgisayarı çok kullanmadım hatta neredeyse hiç kullanmadım diyebilirim. 3 yıl oldu alalı ama hiç 3 yıllık gibi değil o yüzden garantisi de bitti. Yardımlarınızı veyahut önerilerinizi bekliyorum... Teşekkürler şimdiden.

fzlcnysr

Asistan
Sorun halen devam ediyor. Win 8.1 yükledim Wlan sürücüsünü kurmadan yaklaşık 3 saat açık hiç sorun olmadan çalıştı wlan sürücüsünü kurdum internete bağlayıp diğer sürücüleri kurmaya başladığımda yine direk kapandı. Yardımcı olabilecek konuya Hakim biri varsa lütfen yardımcı olsun yada ne yapabilirim böyle satabilir miyim öneride bulunsun. Lütfen.!!!!

Ali_Eren34

Asistan
Sorun halen devam ediyor. Win 8.1 yükledim Wlan sürücüsünü kurmadan yaklaşık 3 saat açık hiç sorun olmadan çalıştı wlan sürücüsünü kurdum internete bağlayıp diğer sürücüleri kurmaya başladığımda yine direk kapandı. Yardımcı olabilecek konuya Hakim biri varsa lütfen yardımcı olsun yada ne yapabilirim böyle satabilir miyim öneride bulunsun. Lütfen.!!!!
Laptop u bi söküp fanlarını ve çıkış yerlerini temizim diye kontrol et eğer pisse zaten temizle termal macun nu da değiştirmelisin zamanı gelmiş 😉

IDisaster

Profesör
Şöyle hocam fan çıkışı yok bu laptopta notebook olduğu için fanı nerde bulamıyorum var mı yok mu onuda bilmiyorum. :D
Her cihazda soğutma sistemi vardır sizinkin de de vardır cihazı o şekilde satamazsınız asla satış ahlakına uymaz bi kere tabi en başta sorununu söyleyip satarsanız bir sorun teşkil etmez sizin kapanma sorunu yazılımsal bir sorun değil çünkü pcnin kapandıkdan sonra bir süre açılmadığını söylediniz işlemci maks sıcaklığa ulaşıp kapanıp açılması için ideal ısıya düşmeye çalıştığını yorumladım bilgisayar kapandıktan sonra elinizi etrafında gezdirip sıcaklığı yansıtırmısınız bize .

fzlcnysr

Asistan
😂 laptop un sağlı ve sollu fotoğrafını atabilirmisin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her cihazda soğutma sistemi vardır sizinkin de de vardır cihazı o şekilde satamazsınız asla satış ahlakına uymaz bi kere tabi en başta sorununu söyleyip satarsanız bir sorun teşkil etmez sizin kapanma sorunu yazılımsal bir sorun değil çünkü pcnin kapandıkdan sonra bir süre açılmadığını söylediniz işlemci maks sıcaklığa ulaşıp kapanıp açılması için ideal ısıya düşmeye çalıştığını yorumladım bilgisayar kapandıktan sonra elinizi etrafında gezdirip sıcaklığı yansıtırmısınız bize .
Şöyle ki bilgisayarı çok uzun süre kullanmasamda kısa bi tarayıcı kullanımındada kapanıyor. Şimdi açıp ısıyıda kontrol edeceğim hocam.

Ekli dosyalar

• ALT.jpg
    ALT.jpg
    61.3 KB · Görüntüleme: 24
  • SAĞ.jpg
    SAĞ.jpg
    41.7 KB · Görüntüleme: 19
  • SOL.jpg
    SOL.jpg
    39.6 KB · Görüntüleme: 23