League of Legends da Oyun Sonu Donma

Bu konuyu okuyanlar

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Yeni başlayan bir sıkıntı çıktı bilgisayarda. Rx 590 ekran kartı ve i5 9600k işlemci kullanıyorum. Oyun bittiğinde kazandın kaybettin yazısı çıktığında tamam basınca öylece kalıyor ekran. Ve kapanmıyor. Format da attım ama sorun çözülmedi. Ekran kartı driverdan şüpheleniyorum. Herşey güncel ve driverlar eksiksiz kurulu. Alt tab çalışıyor. Oyunu kapatıyorum. Fakat görüntü öylece kalıyor.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Yeni başlayan bir sıkıntı çıktı bilgisayarda. Rx 590 ekran kartı ve i5 9600k işlemci kullanıyorum. Oyun bittiğinde kazandın kaybettin yazısı çıktığında tamam basınca öylece kalıyor ekran. Ve kapanmıyor. Format da attım ama sorun çözülmedi. Ekran kartı driverdan şüpheleniyorum. Herşey güncel ve driverlar eksiksiz kurulu. Alt tab çalışıyor. Oyunu kapatıyorum. Fakat görüntü öylece kalıyor.
Bu durum bana da bir kaç defa olmuştu. Olunca da sık olmaya başlıyor. Bence donanımlardan ziyade oyun kaynaklı bir hata. 6 yıllık LOL oyuncusuyum sayısız bugla, bilgisayar kapanmasıyla karşılaştım oyunda.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Bu durum bana da bir kaç defa olmuştu. Olunca da sık olmaya başlıyor. Bence donanımlardan ziyade oyun kaynaklı bir hata. 6 yıllık LOL oyuncusuyum sayısız bugla, bilgisayar kapanmasıyla karşılaştım oyunda.
Hiç sormayın. İşin ilginci oyun tam bitince alt tab yapıp kapatıyorum. Kapansa bile bilgisayar donuyor. Bazı uygulamalar açıyorum. Hiçbiri açılmıyor. Yaklaşık 5 dakika sonra hepsi açılmaya başlıyor. Kartta sıkıntı yok ama driverları çok kötü amd'nin sırf bu yüzden satabilirim.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Kartta sıkıntı yok ama driverları çok kötü amd'nin sırf bu yüzden satabilirim.
5700 xt kullandım 3-4 ay kadar. Hiçbir driver problemi yaşamadım açıkçası. AMD yeni nesil ekran kartlarıyla da nvidiayı karşısına aldı. AMD zamanla toparlıyor bu işleri. Siz daha iyi bilirsiniz sonuçta kullanıyorsunuz ama driver problemli oldugunu düşünümüyorum.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
5700 xt kullandım 3-4 ay kadar. Hiçbir driver problemi yaşamadım açıkçası. AMD yeni nesil ekran kartlarıyla da nvidiayı karşısına aldı. AMD zamanla toparlıyor bu işleri. Siz daha iyi bilirsiniz sonuçta kullanıyorsunuz ama driver problemli oldugunu düşünümüyorum.
Aslında memnunum genel olarak. Nvidia ray tracing ve yeni teknoloji ile daha önde gibi sanki. Gtx serisini saymazsak. 6000 serisi bekleneni karşılar mı bilemem. Rx 6900 xt 3090 ile kafa kafaya gibi görünse de eksik yanları var.

Darkstorm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Aynı sorun bendede oldu 6 gündür oyun bitiminde zafer ya da bozgun yazısına tıklayınca ekran donup kalıyor görev yöneticisi dahi açılmıyor. Yeniden yükledim kurdum falan hiçbir şey fayda etmedi. Dota2 ye girdim aynı sorun var mı diye orada sıkıntı olmadan oynayabildim. Lol ile alakalı bir sıkıntı 28 ekimdeki yamadan sonra böyle bir sıkıntı oluştu sanırım. İçimden Lol e girmek gelmiyor artık her oyun sonu aynı sıkıntı olunca.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Aynı sorun bendede oldu 6 gündür oyun bitiminde zafer ya da bozgun yazısına tıklayınca ekran donup kalıyor görev yöneticisi dahi açılmıyor. Yeniden yükledim kurdum falan hiçbir şey fayda etmedi. Dota2 ye girdim aynı sorun var mı diye orada sıkıntı olmadan oynayabildim. Lol ile alakalı bir sıkıntı 28 ekimdeki yamadan sonra böyle bir sıkıntı oluştu sanırım. İçimden Lol e girmek gelmiyor artık her oyun sonu aynı sıkıntı olunca.
Aynen bende de öyle. Hala devam ediyor. Yeni yama bekliyorum artık. O da düzelir mi kesin değil.

Hqki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende de aynı sorun var LoL e bu gün başladım zafer anında donuyor neredeyse oyunu silecektim 1 gece bekledim yüklenmesini :D

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Bende sorun gözükmüyor. Şimdiki yamada sıkıntı yok.