Lazio - Galatasaray | UEFA Avrupa Ligi 2. Tur Rövanş Maçı Ne Zaman, Saat Kaçta, Hangi Kanalda?

Hangi takım tur atlar?

• Lazio

Kullanılan: 3 60.0%
  • Galatasaray

Kullanılan: 2 40.0%

• Kullanılan toplam oy
    5
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Lazio - Galatasaray rövanş maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda? Lazio - Galatasaray maçı şifresiz mi?

galatasaray_lazio_maci_hangi_kanalda_saat_kacta.jpg

Lazio - Galatasaray rövanş karşılaşması 25 Şubat Perşembe günü saat 20.00'den itibaren TRT 1'de canlı yayımlanacak.

Lazio - Galatasaray | UEFA Avrupa Ligi 2. Tur 2. Maç

Stat: Roma Olimpiyat Stadı

Tarih: 25 Şubat 2016 Perşembe

Saat: 20.00

Yayın: TRT 1

İlk maç: 1-1

Sizce hangi takım turu geçer?

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Gs'nin turu atlaması çok zor. Fazla zor. Bildiğin zor.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Mustafa Denizli'den Lazio maçı yorumu

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, UEFA Avrupa Ligi son 32 turunun rövanşında yarın İtalya'nın Lazio takımıyla yapacakları karşılaşmada, tur için tüm güçlerini ortaya koymaları gerektiğini söyledi.

Karşılaşma öncesi sarı-kırmızılı takımın kalecisi Fernando Muslera ile Roma Olimpiyat Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan tecrübeli çalıştırıcı, yarınki maçla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Galatasaray olarak yarın akşam bizi bir sonraki tura taşıyacak olan skoru elde etmek için 90 dakika boyunca aklımızı, yüreğimizi ve gücümüzü sahada en aktif, kolektif şekilde kullanmak mecburiyetindeyiz" dedi.

İlk maçta Aurelien Chedjou’ya verdiği görev ve oynattığı pozisyonun çok tartışıldığının anımsatılması üzerine Denizli, "Benim öncelikli görevim takımımın başarıyı nasıl bulacağıdır. Kiminle bulacağı çok önemli değildir. Dolayısıyla takımımı en iyi şekilde değerlendirmek mecburiyetindeyim. Bu nedenle bir oyuncunun daha önce nerede oynadığı değil, verilen görevleri yapıp yapmamasıdır önemli olan. O maç için öyle bir uygulamayı düşündüm ve sahaya yansıttık. Chedjou’ya verdiğimiz görevi de normal şartlarda eksi olarak değerlendirmemiz mümkün değil" ifadelerini kullandı.

"Bazı fedakarlıkların ön plana çıkması lazım"
Kendisinin klasik sözü olan "yüzde 51" şansları için olumlu düşündürtecek durumlarının olup olmadığı sorusu üzerine Denizli, şunları söyledi:

"Tabii bunun önce takımımla paylaşmam gereken düşünce olduğunu biliyorum. Hiç kimse birinci maçtan sonra net şekilde 'şu takım tur atlar' kanısını ortaya koyamaz. Dolayısıyla yarın akşam bunun gerçekleşmesi için ne yapmamız gerektiği konusunda çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarda, bazı fedakarlıkların ön plana çıkması lazım, hem saha içinde yardımlaşma hem de risk olarak. Biz bunu mutlaka yapmak mecburiyetindeyiz. Goller atmadan turu geçme şansımız yok. Öncelikli hedefimiz bunu gerçekleştirmek. O düşüncenin de o zaman bir şey ifade edebileceğini söyleyebiliriz."

"Hiç penaltı çalıştırmadım"
Maçın uzayıp, penaltılara kalma ihtimaline karşın takımına penaltı çalıştırıp çalıştırmadığı sorulan Mustafa Denizli, “Bu tür maçlar hem yurt içinde hem yurt dışında yıllardır oynadığımız maçlar. Ben teknik adamlık kariyerime başladığımdan beri, başında bulunduğum hiçbir takıma penaltı çalışması yaptırmadım. Penaltı çalışmasına bizi götürecek hiçbir anlayışı takımımla paylaşmadım. Dolayısıyla bu maçla ilgili de öyle bir çalışmamız olmadı" değerlendirmesinde bulundu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira’nın Rusya’daki basın toplantısında, "Bazen hücum bazen savunma futbolu oynayarak Avrupa’ya damga vuramazsınız" açıklamasının hatırlatılması üzerine Denizli, "Avrupa futbolunda defansif oynayarak başarıya giden örnekler var. 2010’da Inter’in Şampiyonlar Ligi’ni kazanması ya da Yunanistan’ın 2004’te Avrupa Şampiyonası’nı kazanması, bunlar tipik defansif aksiyonları güçlü olan takımların başarıya ulaşmasıdır. Ben bu mesleğe başladığımdan beri daha ziyade ofansif futbol anlayışını tercih ediyorum" diye konuştu.

LİG TV

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Tam zamanında bozuldu bizim tv izleyemicez gerçi muhtemelen kanser ediceklerdi gene ama bakalım inşallah tur atlarız.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
O zaman kaaaveye git bari :D

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Ne yaptıysak olmadı :eek::D

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Lazio 11: Marchetti; Bisevac, Lulic, Radu, Konko, Mauricio, Felipe Anderson, Parolo, Biglia, Milinkovic, Matri

Galatasaray 11: Muslera, Denayer, Hakan, Chedjou, Carole, Donk, Selçuk, Sabri, Sneijder, Yasin, Podolski

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Dk. 12 durum 0-0

Ahmetbayraktar_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bu ne korkak bir oyun anlayışı ya.... Melo nun gidişi Alexin fenerden gidişinden daha çok etkiledi bizi... resmen çöküş devrindeyiz

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Arkadaşın kullanmadıgı uyduyu aldım kurdum da bune arkadaş kör dövüşü yine tek atraksiyonumuz denayer ortalıyor sabri ceza sahasında topa kafa vurmaya calısıyor selçuk bitikleri oynuyor rezillik.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
İlk yarı sonucu: 0-0

yasin0252

Asistan
Reaksiyon puanı
3
2. yarıya GS hızlı başladı olur inşallah hadi bakalım..

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Lazio, köşe vuruşundan golü buldu. 1-0

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
2-0

59' Marco Parolo
61' Felipe Anderson

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
2-1

62' Yasin Öztekin

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
3 dakikada 3 gol geldi.

2-2 Galatasaray'a tur atlatır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar