Lazer Yazıcı ve Kartuşlu Yazıcı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bu konuyu okuyanlar

mertomrg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Lazer Yazıcı ve Kartuşlu Yazıcı Arasındaki Farklar Nelerdir?

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Ben kartuşlu yazıcı tavsiye etmiyorum. Lazer yazıcıdan daha ucuzlar ama kartuşları (mürekkebi) çabuk kuruyor. Ayrıca alınan sayfa sayısı pahalıya geliyor. Ayrıca alınan çıktıdaki kağıda su değince mürekkebi akıyor.

Bir daha yazıcı alırsam lazer (yani tonerli) yazıcı almayı planlıyorum. Toneri ucuz bir yazıcı planlıyorum. Hatta Wi-Fi veya USB'den PDF yazdırabilirse iyi olur. PC'ye ihtiyaç duymadan telefon veya flash bellekten PDF yazılarımı çıkarabilirim.

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Lazer Yazıcı toner ile çalışır. Kartuşlu yazıcılar ise mürekkep ile çalışır. Kartuşlu yazıcıların tercih edilme maliyeti daha ucuz olduğu için ev kullanıcıları tarafından tercih ediliyor. Ayrıca mürekkepli genellikle tarama,yazdırma,kopyalama olarak hepsi bir arada sunuluyor. Buda artı bir özellik oluyor. Ama fazla çıktı almıyorsanız kartuşları kuruma yapar. Tonerli yazıcıda böyle bir şey söz konusu değildir.

Ama tonerli yazıcılar mürekkepli yazıcılardan daha pahalıdır. 200 TL gibi bir rakama hepsi bir arada renkli bir yazıcı alabiliyorken lazer yazıcıları bu fiyata almanız imkansızdır