Lazer yazici mi yoksa kartuslu yazici mi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

lenxhit

Üyecik
Aylik 300 ila 1000 Sayfa cikaririm diye dusunuyorum. Daha cok siyah beyaz yazdiracagim. Sizce lazer mi daha iyi olur kartus yazici mi? Ve bir de yazici icin oneriniz varsa bekliyorum. Butcem 400-500 TL.

beleşadam

Profesör
Aylik 300 ila 1000 Sayfa cikaririm diye dusunuyorum. Daha cok siyah beyaz yazdiracagim. Sizce lazer mi daha iyi olur kartus yazici mi? Ve bir de yazici icin oneriniz varsa bekliyorum. Butcem 400-500 TL.
Lazer yazıcılar sadece siyah beyaz çıkartıyor diye biliyorum, size sorun değilse renkler lazer alabilirsiniz. Bizde epson ecotank diye bir yazıcı var mürekkebi ucuz(30 tl falan) ve kartuşdan daha fazla kağıt veriyor

_Zaur_

Dekan
Lazer yazıcı iyi olur. Ama kartuşlu istiyorsan kartuş depolu yazıcılar var. Aç deponun kapağını rengi dök çalıştır.

Bence bu söylediğim kartuşlular pahalı ama Lazer Fiyat performanstır gözümde.

lenxhit

Üyecik
Lazer yazıcı iyi olur. Ama kartuşlu istiyorsan kartuş depolu yazıcılar var. Aç deponun kapağını rengi dök çalıştır.

Bence bu söylediğim kartuşlular pahalı ama Lazer Fiyat performanstır gözümde.
Lazer yazıcılar sadece siyah beyaz çıkartıyor diye biliyorum, size sorun değilse renkler lazer alabilirsiniz. Bizde epson ecotank diye bir yazıcı var mürekkebi ucuz(30 tl falan) ve kartuşdan daha fazla kağıt veriyor
Tamam tesekkurler

bilexsamet

Profesör
Aylık çok çıktı alıyormuşsunuz. O zaman lazer yazıcı almalısınız. Kartuşluda 15 günde bir kartuş doldurmanız gerekir yoksa.

Digitalmen

Üyecik
UTAX marka yazıcı kesinlikle tavsiye etmiyorum. 206ci modelini aldım. 2. senesi dolmasıyla beraber çözümsüz arızalar vermeye başladı. Renkli çıktıların hepsinde önce mavi renk karıştırıyordu, Sonra tüm resimlere kırmızıya boyamaya başladı. Öyleki Siyah-Beyaz çıktıları bile Kırmızı-Beyaz arası çıkarıyor. Servisine gönderdim 1000₺ gibi bir akıl parası ödedim, sonuç yine aynı. Gidin 2.el ucuz 100-200 ₺ lik bir lazer yazıcı alın bundan 1000 kat daha kaliteli baskı yapar. Makinenin derdi ne servis bile bilmiyor. Deneme yanılma öğrenirse öğrenecek. Tabi kol gibi faturalar size girecek. Öve öve bitiremedikleri makine arıza vermeye başlayınca " Abi zaten o model çok ahım şahım makine değildi üretimi durdu" diyorlar. Bu günkü fiyatı 20 000 ₺ üzeri. At çöpe oldu. Toner desen tane 1 000 ₺ civarı. Kesinlikle Utaxa bulaşmayın derim.

darkstar

Doçent
Siyah için tabii ki Laser, 1000 TL civarı renkli laserler de var.
Toner için de muadil sıfır tonerler var piyasada bilginiz olsun.

lordare

Profesör
Kesinlikle laserjet yazıcıları tavsiye ediyorum. İki aya kartuş değiştirmek yerine yıllarca rahatlıkla yazdırma işlemi yapabilirsiniz. Fiyatları piyasada eski yazıcı modelleri satılmadığı ve hep yeni modeller satıldığı için fiyatları biraz yüksek olabilir, Samsung marka herhangi bir lazer yazıcıdan memnun kalırsınız