Yardım Lastik basıncı uyarısı

Bu konuyu okuyanlar

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Geçen arabayla gestaş ile çanakkale’den bozcaada’ya geçtim gemiyi düzgün yanaştırmadıkları için gemiden inerken arabanın altını çok fena çarptım lastikler sert bir şekilde yere çarptı baya darbe aldı sonrasında yolda giderken araba ekranda lastik basıncının düşük olduğunu gösterdi sonra baktım lastiklerden 1 tanesinin basıncı düşüktü lastiğe hava bastım uyarı bir süreliğine gitti sonra yine uyarı verdi yine baktım herşey normal gözüküyordu ama uyarı vermeye devam ediyor acaba bu darbeyle alakalı bir sorunmu yoksa lastik mi iniyor?

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
Geçen arabayla gestaş ile çanakkale’den bozcaada’ya geçtim gemiyi düzgün yanaştırmadıkları için gemiden inerken arabanın altını çok fena çarptım lastikler sert bir şekilde yere çarptı baya darbe aldı sonrasında yolda giderken araba ekranda lastik basıncının düşük olduğunu gösterdi sonra baktım lastiklerden 1 tanesinin basıncı düşüktü lastiğe hava bastım uyarı bir süreliğine gitti sonra yine uyarı verdi yine baktım herşey normal gözüküyordu ama uyarı vermeye devam ediyor acaba bu darbeyle alakalı bir sorunmu yoksa lastik mi iniyor?
Sensörde sorun oluşmuş olabilir benzinlikte basıncı gösteren hava makinesi var ondaki ile arabadakini karşılaştır bir ihtimalde lastik hava kaçırıyordur

mesut.islamoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Lastik basıncı bildiğim kadarıyla lastiğin içindeki havanın yer kaplaması ve her arabanın bir standart araba basıncı vardır bu standart araba basıncıyla şişirdiyseniz bir şey olmaz ama eğer gine standart şişirdikten sonra basıncı düşük gösteriyorsa ya Lastik de yada göstergede sorun vardır bildiğim bu kadar yanlışım yok sa eğer

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
sensör bozulmuş olabilir ya da lastikte sıkıntı olabilir sanayiye götürüp sorununu sorun isterseniz
Şu anda adada ne sanayi ne de servis var bana oradan istanbula kadar sorun yaratırmı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sensörde sorun oluşmuş olabilir benzinlikte basıncı gösteren hava makinesi var ondaki ile arabadakini karşılaştır bir ihtimalde lastik hava kaçırıyordur
1 tane benzinlik var ordada hava makinesi bozukmuş yazı asmışlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

O
Şu an arabanın yanındayım lastiklerdeki basınç normal ama hala ekranda ikaz işareti yanıyor herhalde sorun sensörlerde ama hala emin değilim belkide benim ölçü aletim bozuk bilemiyorum

Son düzenleme:

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Keşke inerken dikkat etseydiniz, peki gemi yetkileleri falan bir şey demedi mi bu konu hakkında, zararın ne ya da biz karşılarız gibisinden?

Tekerleri arada sırada kontrol edin ne olur ne olmaz, onun dışında o sarsıntı ile sensörler zarar da görmüş olabilir. ?

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Sensörle ilgili bir sorun büyük ihtimalle.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
Başka yerde normalse sensörde hata var ulaştığınızda sanayiye götürün sorunu bulurlar zaten ya lastiği yaparlar yada sensörü

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Başka yerde normalse sensörde hata var ulaştığınızda sanayiye götürün sorunu bulurlar zaten ya lastiği yaparlar yada sensörü
Çorlu’da yetkili servis varmış yolumun üstünde orada baktırırım istanbul’daki servis kalabalıktır araba 2 gün daha idare etse iyi sürekli uyarı veriyor yarın yine ölçücem eğer normal çıkarsa kesin sensör arızası

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Çorlu’da yetkili servis varmış yolumun üstünde orada baktırırım istanbul’daki servis kalabalıktır araba 2 gün daha idare etse iyi sürekli uyarı veriyor yarın yine ölçücem eğer normal çıkarsa kesin sensör arızası
en yakın yerde baktırın ve baktırana kadar yavaş sürün

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
en yakın yerde baktırın ve baktırana kadar yavaş sürün
Osmangazi yolunda 90 ile gidilmez ben öyle yollarda minimum 150 ile gidiyorum inşallah lastiğe bişey olmaz belki çanakkalede güvenilir bir servis varmı bilmiyorum şu anda adada bana sorun çıkartmadı ama hala uyarı devam ediyor

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Osmangazi yolunda 90 ile gidilmez ben öyle yollarda minimum 150 ile gidiyorum inşallah lastiğe bişey olmaz belki çanakkalede güvenilir bir servis varmı bilmiyorum şu anda adada bana sorun çıkartmadı ama hala uyarı devam ediyor
ben yavaş derken 90 değil 50 filan diyordum :/ paralı otoyolsa benzinlik çoktur dur bir yerde lastik havasını bas

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
ben yavaş derken 90 değil 50 filan diyordum :/ paralı otoyolsa benzinlik çoktur dur bir yerde lastik havasını bas
Bende küçük çanta gibi bir lastik şişirme kompresörü var arada bakıyorum hep normal seviyelerde gösteriyor ama yinede oradada bakarım zaten yarın dönüyorum