Laptopun klavye ışığının rengini değiştirmek ?

Bu konuyu okuyanlar

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
Selam Arkadaşlar bir şey merak ettim bende bir laptop var. klavyesi beyaz ışıklı arkadaşlar ben bunun rengini değiştirebilirmiyim ?

ubeeydee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam Arkadaşlar bir şey merak ettim bende bir laptop var. klavyesi beyaz ışıklı arkadaşlar ben bunun rengini değiştirebilirmiyim ?
Öncelikle selam. Normalde orta düzey laptoplarda böyle bir özellik yoktur ancak olduğunu düşünüyorsan büyük ihtimalle yazılımsal değil donanımsal bir girişi değiştirmen gerekecek. F tuşlarının farklı özellikleri olabilir. Tek tek deneyerek bulabilirsin.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
marka,model ne? sadece beyaz olması yüksek ihtimal.

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
marka,model ne? sadece beyaz olması yüksek ihtimal.
DELL LATITUDE 3400.
Beyaz ışık yanıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

fn tuşuna basınca değişiyor mu olmazsa pcnizim modeline göre bir yazılım indirip onun üzerinden yaparsınız
Hayır. Değişmiyor. Fakat f10 basınca ışık yanıyor bidaha basınca çok daha ışıklı oluyor birdaha basincada kapanıyor ışık.

ODii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Bilgisayarında
Bilgisayarında karanlık ortamda klavye görünmesi amaçlı aydınlatma koyulmuş. Açma kapatma özelliği var sadece. Renklendirme olmaz. Yazılımla dahi olmaz çünkü öyle bir özelliği bulunmuyor. Renkli kalvye istiyorsan RGB klavye alıp laptopa usb ile takıp kullanabilirsin. Böylece de kendi klavyen eskimemiş olur hem de.

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
Bilgisayarında

Bilgisayarında karanlık ortamda klavye görünmesi amaçlı aydınlatma koyulmuş. Açma kapatma özelliği var sadece. Renklendirme olmaz. Yazılımla dahi olmaz çünkü öyle bir özelliği bulunmuyor. Renkli kalvye istiyorsan RGB klavye alıp laptopa usb ile takıp kullanabilirsin. Böylece de kendi klavyen eskimemiş olur hem de.
Peki Laptopun klavyesini kullansam bir zarar olurmu ?

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
Peki bana klavye önerirmisiniz ? Mağazadan alacam.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
Dizüstün RGB destekli değil zaten RGB klavye üst seviye gaming laptoplarda bulunan bir özellik.
Dizüstündeki ışıkları donanımsal olarak değiştiremezsin ayrıca yazılımsal olarak hiç mümkün değil.

ODii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Peki bana klavye önerirmisiniz ? Mağazadan alacam.
Kullandığım Rampage Hydra R6'yı öneririm (400-500 TL arası sanırım şuan).
SteelSeries Apex ürünlerine de bakabilirsin. Biraz fiyatları pahalıdır ama.
Everest Round KM-6282'ye de göz at derim güzel klavye gibi duruyor, rgb yok ama sanırım.