Laptopun içinden motor sesi

Bu konuyu okuyanlar

Metehanz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Laptopun içinden motor sesi çıkıyor. asus marka pc daha 2,5yillik. Bilgisayarı zorladığımda geçiyor ses. aksi takdirde zorlamadığımda traktör sesi çıkıyor . yakın tarihte içini açıp temizleyeceğim. Ve ekleyeyim pc harddiskim yanmıştı servise gönderdim değiştirdiler ondan sonra oldu.
Not: aldığımdandır hiç temizlemedim

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Bakım yapın. Hafif yağlayabilirsiniz.

LeeroyJenkins

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
merhaba,
laptopu açın fanları anakarttan ayırın termal macunları ve fanın temizliğini yaptıktan sonra ses hala devam ederse, fanın içini açıp yaprakcıkların olduğu silindiri japon yapıştırıcısıyla yapıştırmanız gerekecektir. ağır motor sesi gibi gelen sesin sebebi yaprakcıkların olduğu silindirin yerinden çıkıp yukarı temas etmesidir.

* fanın içini açtığınızda silindir hiç zorlamadan direk elinize geliyorsa,
** fanın olduğu yere laptopun üzerinden elinizle basılı tuttuğunuzda ses kesiliyorsa,
*** bilgisayarı hareket ettirdiğinizde veya çevirdiğinizde ses azalıp artıyorsa,
sebebi o silindirin gevşeyip yukarıya temas etmesidir.

daha fazla bilgi ve destek için ulaşabilirsiniz.
kolay gelsin.

Son düzenleme:

Metehanz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
merhaba,
laptopu açın fanları anakarttan ayırın termal macunları ve fanın temizliğini yaptıktan sonra ses hala devam ederse, fanın içini açıp yaprakcıkların olduğu silindiri japon yapıştırıcısıyla yapıştırmanız gerekecektir. ağır motor sesi gibi gelen sesin sebebi yaprakcıkların olduğu silindirin yerinden çıkıp yukarı temas etmesidir.

** fanın olduğu yere laptopun üzerinden elinizle basılı tuttuğunuzda ses kesiliyorsa,

kolay gelsin.
Bilgisayarı çevirdiğimde ses kesiliyor

LeeroyJenkins

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bilgisayarı çevirdiğimde ses kesiliyor
fanın içindeki silindir yerine sabit değil, fan döndükçe silindir yukarı çıkıyor ve fan kapağına temas ediyor, fanın içini açıp o silindiri yapıştırıp sabitlemeniz gerekiyor. bu yüzden bilgisayarı çevirdiğinizde fan kendi çerçevesi içinde aşağı yukarı gittiği için ses değişimi oluyor. eğer yapıştırmadan sadece yağlarsanız kalıcı bir çözüm olmayacak ve 1 hafta 10 gün içerisinde tekrar ses duyacaksınız.

tavsiyem, bu konulara yabancı iseniz bilgisayar marka modelinizi youtubedan aratıp fanı anakarttan ayırma videosu izleyin ve fanı ayırdıktan sonra o silindirin doğru yerini yapıştırıp geri takın. eğer yapmaya niyetlenirseniz ayrıntılı yardımcı olabilirim.

Metehanz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
merhaba,

kolay gelsin.
Ve merak ettiğim şu. neden zorladığımda geçiyor ses

Metehanz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
zorlamaktan kastınız nedir hocam tam olarak, mesela tarayıcıda birden fazla sekme açmak gibi mi, yoksa yüksek grafikli bir oyun mu
Oyun
Mesaj otomatik birleştirildi:

zorlamaktan kastınız nedir hocam tam olarak, mesela tarayıcıda birden fazla sekme açmak gibi mi, yoksa yüksek grafikli bir oyun mu
Yakın tarihte içini açıp temizleyeceğim yardımcı olursanız sevinirim. ve Umarım zor değildir

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Oyun

Yakın tarihte içini açıp temizleyeceğim yardımcı olursanız sevinirim. ve Umarım zor değildir
Bende temizleyip termal macunları yenilemek istiyorum ama bazı vidalar içe doğru olduğu için laptopu açamıyorum

LeeroyJenkins

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Oyun

içini açacağınız zaman bana mesaj atarsanız ayrıntılı yardımcı olmaya çalışırım tabiki. zor sayılmaz merak etmeyin. fanın içini açtığınızda ses yapan fanın silindiri hiç zorlamadan elinize gelecektir. onun fotoğrafını atarsanız neresini yapıştırmanız gerektiğini de detaylı söylerim.

Metehanz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Casper Nirvana a15 he
Hp veya asus olsa yardim edebilirdim açılımında da onu bilmiyorum

içini açacağınız zaman bana mesaj atarsanız ayrıntılı yardımcı olmaya çalışırım tabiki. zor sayılmaz merak etmeyin. fanın içini açtığınızda ses yapan fanın silindiri hiç zorlamadan elinize gelecektir. onun fotoğrafını atarsanız neresini yapıştırmanız gerektiğini de detaylı söylerim.
Evde yapıştırıcı olarak Sağlam yapıştırır denebilecek yapıştırıcı yok. farkediyor mu nasıl yapıştırdığı

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
Laptopun içinden motor sesi çıkıyor. asus marka pc daha 2,5yillik. Bilgisayarı zorladığımda geçiyor ses. aksi takdirde zorlamadığımda traktör sesi çıkıyor . yakın tarihte içini açıp temizleyeceğim. Ve ekleyeyim pc harddiskim yanmıştı servise gönderdim değiştirdiler ondan sonra oldu.
Not: aldığımdandır hiç temizlemedim
Ya fanda sorun vardır veya harddisk te ,fanı temizleyip yine aynı sonucu alırsanız , bi ssd almanızı öneririm.

LeeroyJenkins

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hp veya asus olsa yardim edebilirdim açılımında da onu bilmiyorum

Evde yapıştırıcı olarak Sağlam yapıştırır denebilecek yapıştırıcı yok. farkediyor mu nasıl yapıştırdığı

japon yapıştırıcısı almanız lazım, madem o kadar açacaksınız yağ ve termal macunda alın onları da yenileyin açmışken derim.

LeeroyJenkins

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Termal macun alırım. Yağ Derken tam neyden bahsediyoruz nereden bulabilirim
motor yağı internetten sipariş edebilirsin en küçüğünü alsan yeter veya birinden çok az rica etsen o da yeterli 1-2 damla kullanacağız

motor yağı internetten sipariş edebilirsin en küçüğünü alsan yeter veya birinden çok az rica etsen o da yeterli 1

pardon MAKİNE YAĞI*

Son düzenleme: