Yardım Laptopumun SSD'sini yükseltmek istiyorum

alikok253

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar değerli forum üyeleri sizlere bir sorunumdan bahsetmek istiyorum. Lenovo V15 Laptopa sahibim. Bu laptopumun 256GB M2 SSD Depolama alanında sadece 20gb boş alan kaldı.. Yükseltmek istiyorum lakin ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun. 1TB M2 SSD alsam şuanki takılı SSD'mdeki veriler, kurulu windows VB. Nasıl aktarılacak nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen moderatör:

goqhan06

Emektar
Reaksiyon puanı
57
Laptop da HDD yuvasıda görünüyor. Sizde HDD de varmı yokmu belirtmemişsiniz. Buna göre alternatifleri yazacağım.

Klonlama Programı olarak Macrium Reflect gayet başarılı program, internette kullanımı mevcut. Bilgisayarı açıkken direk herşeyi klonluyor.
1. Yöntem Elinizde 2,5 luk HDD var ise boş yere HDD yi takıp Klonlama programı ile SSD deki verileri HDD ye klonlayın. (HDD takılıysa direk klonlamaya başlayabilirsiniz.) Sonra eski SSD yi çıkarıp yenisini takarak HDD den SSD ye klonlayacaksınız.
2. Yöntem M2 SSD Kutusu alıp yenisini içine takarak dahili SSD den kutuya takmış olduğunuz SSD ye klonlama yapacaksınız.

Bu işlemler sırasında Boot ederken zorlanabilirsiniz. Onun için biraz Bios bilginiz olması gerekiyor yada Windows başlamadan Boot ekranına geçmek için klavye kısa yolu bilmelisiniz. Bununla ilgili internette bilgiler mevcut.

Son düzenleme:

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
700
1 tb olanı al tak sıfırdan 11 kurulumu yap , sonra eski ssd'ye de apart alıp onu harici disk gibi kullan gerekli şeyleri 1 tb içine aktar sonra biçimlendir sonra da 256 gb zaten harici disk gibi kullanırsın.