Soru Laptopumun fanından dırdırdır diye ses geliyor durmuyor.

Bu konuyu okuyanlar

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,838
Ne zamandır beri böyle?
Fanın kanatlarına birşey çarpıyor olabilir

BeKo37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne zamandır beri böyle?
Fanın kanatlarına birşey çarpıyor olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yaklaşık 1 buçuk aydır böyle. Arada sırada kontrol etmek için pc yi açıyorum nadiren normal çalışıyor ama çoğunlukla dırdır ediyor

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Bilgisayarınızın marka modeli dahil ayrıntılı bilgi verirseniz daha iyi olur.

BeKo37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarınızın marka modeli dahil ayrıntılı bilgi verirseniz daha iyi olur.
O işleri abim daha iyi biliyor ama bilgisayarın altında şu yazıyor | Toshiba Satellite L775 | Kusura Bakmayın Pek Bilmem Ben Ama Ses Bilgisayar açıldıktan 5 saniye sonra geliyor bir videoda görmüştüm fan almak gerekiyor diye doğrumu

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
O işleri abim daha iyi biliyor ama bilgisayarın altında şu yazıyor | Toshiba Satellite L775 | Kusura Bakmayın Pek Bilmem Ben Ama Ses Bilgisayar açıldıktan 5 saniye sonra geliyor bir videoda görmüştüm fan almak gerekiyor diye doğrumu

Fan sesi gürültülü olsada doğal bir fan gülürtüsü mü yoksa başlıkta dediğiniz gibi sanki fana bir müdahele oluyormuş çarpma yapıyormuş gibi mi ses çıkarıyor? eğer öyleyse açıp bakmak lazım kasayı fan bir şey ile karşılaşıyor mu diye.

BeKo37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fan sesi gürültülü olsada doğal bir fan gülürtüsü mü yoksa başlıkta dediğiniz gibi sanki fana bir müdahele oluyormuş çarpma yapıyormuş gibi mi ses çıkarıyor? eğer öyleyse açıp bakmak lazım kasayı fan bir şey ile karşılaşıyor mu diye.
dediğim gibi dırdır diye yani müdahale olurmuscasina geliyor. Kasayı ancak abim açabilir bizim evde. Bilgisayarcilar ona bile para istiyor

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Fan temizliği yaptınmı?
Fanı yağlayabilirsin.
Vidaları gevşemiştir belki.
Fan yıpranmışsa yenisini alın.
Dişi fan dırdır yapabilir. :D

• Komik
Reactions: bud

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
dediğim gibi dırdır diye yani müdahale olurmuscasina geliyor. Kasayı ancak abim açabilir bizim evde. Bilgisayarcilar ona bile para istiyor

Ses öyle ise ya kontrol edilip bir anormallik var varsa düzeltilmesi lazım yoksa da yeni fan ile değişmesi gerekir.