Laptopumda ki bip sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Cesurad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikler herkese selamlar,

Son zamanlar da laptopum bir anda 1snlik donmadan sonra hatta daha kısa da olabilir ani bir mavi ekran verip abartmıyorum çok abartılı bir biip sesi çıkarıyor ve gerçekten de çok uzun sürüyor. Bu durum da bilgisayarım açılınca değil zaman geçirdikten birkaç saat sonra oluyor ve genelde olan bir durum değil. Bip sesi çok kuvvetli ve çok uzun şekilde yaşandıktan sonra bilgisayarım yeniden başlıyor. Gece çalıştığım için bilgisayarda ki bu bip sesi herkesi bi anda uyandırabiliyor ve çalışmaya devam etmem için laptopun bu zamanlar da yanımda olması gerekiyor.Bu başıma 3. kez gelişi artık merakımdan sizlerin yardımına danışmak istedim. Burda ki deneyimli insanların yorumunu almak istiyorum yardımınızı esirgemeyin lütfen. Bilgisayarımın özelliklerini aşağı kısma bırakıyorum.

İnternette bu şekilde bulunmakta; Lenovo IdeaPad C340-14IWL Intel Core i5 8265U 8GB 256GB SSD MX230 Windows 10 Home 14" FHD İkisi Bir Arada Bilgisayar 81N400HATX
Özellikleri;
İşlemci: Intel® Core™ i5-8265U CPU @ 1.60GHz (8CPUs), -1.8 GHz
Ram: 8gb
Ekran Kartı: Intel® UHD Graphics 620 4gb (Nvidia Geforce MX230 4gb)

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
hocam ben güç kaynagı arızasi diye biliyorum bu bip seslerinin anlamları var bilgisiyarınızı hic bir sey yapmadan acik tutun o ses yine gelirse bize haber verin

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
ramlerden dolayı olabilir , çıkartılıp üzerinde toz varsa alınıp tekrar yerine düzgünce takılması sorunu çözebilir. Eğer 4x2 ise tek tek takıp sıkıntı yapıyor mu kontrol edilebilir.

Mysterious Master

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
128
1 uzun bipin anlamı bellek tazelemesinde hataymış. Aşağıdaki video rehberliğinde Memtest86 yazılımıyla test yapar mısınız?