Laptopuma kahve döküldü

Bu konuyu okuyanlar

ZaferBeyyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba
Asus GL752VW model laptopumun üstüne az şekerli soğuk kahve döküldü . Dökülür dökülmez ters çevirdim temizledim , klavyeyi söktüm kahve işlemciye anakarta ulaşmamış klavyenin içinde kalmış . Klavyeyi isopropil alkol kullanarak görünürdeki yerleri temizledim ve süpürgeyle sıvıları çektim 1 gün kurumaya bıraktıktan sonra klavyeyi taktım . Klavyeyi takınca laptop 2 3 saniye çalışıp gücü kesiyor . Klavyeyi sökünce kendiliğinden açılıyor windows ekranı geliyor . Klavyeyi kendi başıma ilk defa çıkarttım bağlantı kablosu gibi adını bilmediğim oturtmalı bir kablo gibi bir şey var ona zarar vermiş olabilir miyim veya kahveden dolayı bir sıkıntı mı olmuştur ? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
185
kahveden dolayı olmuştur o klavyenin bağlantı kablosu pcb kartın devamı ince bi kart kahveyi azıcık emse bile bozulmuştur. ben de 2 gün önce ofisten dönünce bilgisayarımı kolonya ile silince laptopumun klavyesi bozuldu yani düşünün kolonya gibi uçucu bi sıvı ile silmemde bile bozuluyorsa kahve ile de bozulmuş olma ihtimali çok yüksek, internetten klavye alıp kendiniz takabilirsiniz ben öyle yaptım ama orjinaliyle arasında hissiyat farkı oluyor, eskisini aratıyor mu derseniz aratmıyor