Laptopum Ne Kadar Eder?

Bu konuyu okuyanlar

mRhn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, aranıza yeni katıldım konuyu yanlış yere açtıysam ve bu içerik kurallara aykırı ise şimdiden özür dilerim.
Laptopum yaklaşık 2 sene önce çantasının kolunun kopması sonucu sırtımdan düştü ve köşesinde ezik oluştu. Daha birkaç ay öncesine kadar güzelce çalışıyor sanıyordum ki bir anda kapanıp bir daha açılmayana kadar. Tamirciye götürdüm tamir ettirdim. Meğer ben laptopu düşürdüğümde ekran kartı bozulmuş ve ben gpu ile oynuyormuşum oyunları. Ekran kartı artık yok laptopta. Şimdi ise isteklerimi karşılamada yetersiz kalmasından ötürü satmak ve kendime giriş-orta seviyede geçici bir süreliğine kasa toplamak istiyorum. Hikaye kısmı buraya kadar. Şimdi laptop özelliklerine gelelim:
Model: Lenovo Ideapad 520
İşlemci: Intel i5 6200u
Ram: 8 GB
Ekran Kartı: Intel HD Graphics 520 (Bozulmadan önce AMD R7 M360 mevcuttu.)
HDD: 1 TB
Bu özelliklerde bir laptop sahibiyim ve laptop kasasında da ezik var. Laptopun çalışmasında vs bir sıkıntısı yok. Eziğin de kullanıma bir engeli ve gözü aşırı rahatsız edecek tarzda bir hasarı yok. Laptop metal kasa olduğundan çatlama vs olmadı, dediğim gibi sadece köşesi ezildi.
Sorum başlıktan da anlaşılacağı gibi bu laptop bu durumda ne kadar eder ve üstüne biraz ekleme yaparak nasıl bir sistem toplayabilirim. Hatta forumda varsa görmedim yeni olduğum için, satış bölümü varsa satmak, takas etmek isterim.
İlginiz için teşekkür eder, fikirleriniz ve önerilerinizi dinlemek isterim.
IMG-9310 - Kopya.JPG
IMG-9312.JPG
IMG-9313.JPG
IMG-9314.JPG
IMG-9315.JPG
IMG-9316.JPG
IMG-9317.JPG
IMG-9318.JPG

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Ezik olan yer ekran kartı yeri değil bence sürücüsünü tekrar dan kur eğer tamirci içinden çalmadı ise kurulum başarılı olacak ve çalışacak yok donanım bulunamadı diyorsa git tamircinin kafansında o laptopu kır. (=