Yardım Laptopum bozuldu hangisini yapmam daha mantıklı olur?

Bu konuyu okuyanlar

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Selam dostlarım yaklaşık 1 hafta 10 gün önce eski laptopum bozuldu tamire verdiğimdede sıkıntının ekran kartının chipsetinde olduğunu söyledi.
Bugün aradığındada değişimin olduğunu fakat gene yanıt vermediği için iadesi yapıldığını söyledi.
Benimde pc ihtiyacım var fakat şuanki maddiyatımıza göre çok ucuk fiyatları var parçaların.

Aklımda 3 seçenek var :
-Pcyi başka bir tamirciye daha vermek
-MiniPc almak (Rasbery PI4 gibi) fakat işlerime yeteceğine sanmam.
-Ya da APU bir sistem almak maddiyatımız olduğu zamanda ekran kartı ve RAM takviyesi yapmak. (İlerde takviye yapmayı planladığım ekran kartı AMD RX 6500 XT ona görede APU sistem varsa önerirseniz çok mutlu olurum)

Dostlarım bunlar düşündüğüm seçenekler daha farklı ve iyi bir seçenek varsa lütfen belirtin. En kötü durumdada bilgisayarsız kalırım. Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler.

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
ben 1.seçeneği devreye sokarıdım en mantıklı ve fiyat açısından uygunluk sağlayacak yöntem olacaktır, hem yeni bir pc alana kadar iadare edersiniz hem de yeni bir pc aldığınızda elinizde yedek bir pc olarak kalacaktır...

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
ben 1.seçeneği devreye sokarıdım en mantıklı ve fiyat açısından uygunluk sağlayacak yöntem olacaktır, hem yeni bir pc alana kadar iadare edersiniz hem de yeni bir pc aldığınızda elinizde yedek bir pc olarak kalacaktır...
benimde en mantıklı bulduğum o yeniden tamire vermek dediğiniz gibi hem maddiyat açısndan iyi hemde yedek bir pc olucak teşekkürler cevabınız için.

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Önce 1. seçeneği tamir edilme durumu ve tamir ücretini göz önünde bulundurarak karar verip, duruma göre 3. seçeneği tercih etmek olabilir.

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
PC'nin kendi teknik servisine gönder.
Markası Toshiba nerdeyse 9 yıl olucak 1 hem garantisi bitti hemde artık Toshiba laptop üretmediği için servisleri yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Önce 1. seçeneği tamir edilme durumu ve tamir ücretini göz önünde bulundurarak karar verip, duruma göre 3. seçeneği tercih etmek olabilir.
Az önce gene sordum iadesini alırken tamamen gebermiş durumda imiş ekran kartı maalsef tamir olmuyor 3. seçenek gözüktü gibi bana :/