Laptopu şarja takınca ses azalması

Bu konuyu okuyanlar

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Arkadaşlar 20 küsür gün önce asus vivobook d5009dj aldım şu an farkettim laptop şarjda iken ses daha az çıkıyor değilken artıyor acaba bu kendi özelliği mi bir bilginiz var mı?

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
Pildeyken güç tasarrufunda olması ile alakalı bir durum olması muhtemel. Güç seçeneklerinden işlemcinin çalışma yüzdelerini kontrol edin pildeyken ve prizdeyken kaç diye. Muhtemelen pilde işlemciyi daha az kullanmaya ayarlı olabilir ve bu da sistemi ters etki ile daha çok yoruyor olabilir

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,310
Ya zaten şarjdayken uğraşman yanlış ? öldüğü gibi bırak laptop.Hem bence kendi özelliğidir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pardon olduğu gibi
şarj da kullanmak daha iyi laptoplar için yanlış bilgi verme pls öbür türlü doldur boşalt yapıcaksın bataryanın perti daha kolay çıkacak

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
tamam
Pildeyken güç tasarrufunda olması ile alakalı bir durum olması muhtemel. Güç seçeneklerinden işlemcinin çalışma yüzdelerini kontrol edin pildeyken ve prizdeyken kaç diye. Muhtemelen pilde işlemciyi daha az kullanmaya ayarlı olabilir ve bu da sistemi ters etki ile daha çok yoruyor olabilir
Tamamdır ben onu kontrol edeyim teşekkür ederim

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Arkadaşlar 20 küsür gün önce asus vivobook d5009dj aldım şu an farkettim laptop şarjda iken ses daha az çıkıyor değilken artıyor acaba bu kendi özelliği mi bir bilginiz var mı?
pilin üstüne tıkla pilde çalışırken en yüksek performans de
sonra güç seçenekleri kısmında gelişmiş güç seçenekleri yazıyo o kısımdan ses yerini ayarlarsın