Laptopu Bataryasız Kulanmak Sıkıntı Yasatırmı

Bu konuyu okuyanlar

WatchAndlearn02

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Beyler Nette Cok Arastırdım bazıları fazla akımda anakart cop bazıları cökturur dıyo bazıları batarya ıcın daha ıyı olur dıyo bazıları pc fazla ısınmaz dıyor sızce nasıl kullanıyım bende elektrıkler gıttıgınde veya anıden gıdıp geldıgınde voltajı dengede tutan o prızlerden var cevaplarınızı beklıyorum

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Bataryayı çıkarmadan kullanın. Haftada bir-iki defa şarjı tamamen bitirip laptop kapalı şekilde 10-12 saat şarj edin.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Beyler Nette Cok Arastırdım bazıları fazla akımda anakart cop bazıları cökturur dıyo bazıları batarya ıcın daha ıyı olur dıyo bazıları pc fazla ısınmaz dıyor sızce nasıl kullanıyım bende elektrıkler gıttıgınde veya anıden gıdıp geldıgınde voltajı dengede tutan o prızlerden var cevaplarınızı beklıyorum
o prizlere güvenme anakartı yakarsın bataryasız kullanma artık çoğu notebookta gömülü macbooklar da gömülü oluyor...
o prizlere çok güvenme interaktif ups gerek tam koruma için.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bataryasız kullanmanızı önermem. Eğer bataryasız kullanırsanız herhangi bir elektrik kesintisinde bilgisayarınız kapanacaktır. Ve bu durum birkaç defa tekrar ederse HDD'de bad sector oluşumuna da sebep olabilir.