Laptopta oyunlarda ekran yırtılması ve çizikler çıkıyor yazılarda birbirine giriyor çözüm yolu nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Tolgaankara291

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Öncelikle herkese merhaba. Yaklaşık 3 haftadır bu problemle karşı karşıyayım ve oyun oynayamıyorum. Özellikle bu karantina günlerinde resmen işkence gibi geçiyor. 3 Hafta önce Lol oynadığım sırada birden ekran karardı ve haritadaki ağaçlar çimenler birbirine girip grafik hatası dedi oyundan attı. Daha sonra tekrar oyuna girmeye çalıştığımda bu sefer oyuna giremedim çünkü yine siyah ekran oldu ve oyundan attı. Resimlerde gösterdiğim gibi Nvidia Denetim Masasından Yüksek Performanslı Nvidia İşlemcisiyle oyunlarımı oynuyordum. Bu sefer bunu Entegre Grafik yaptım ve PhysX yapılandırmasını 940M'e getirdim. Bu seferde ekranda entegre grafik olduğu için işlemcinin ekran kartını devreye soktu ve oyunlarda minimum ayarlarda bile oynasam donmalar kasmalar oluyordu. Her yolu denedim Nvidia sürücüsünü tamamen kaldırdım (dosya bırakmayacak şekilde) tekrar güncel driver yükledim. Bilgisayarı sıfırladım Nvidia Desteğe durumumu belirttim ama hiçbir şekilde çözüm alamadım. 3 Hafta önce gayet her şey yolundaydı her oyunu Yüksek Performanslı Nvidia İşlemcisiyle açıyor ve ekran kartımın yettiği her oyunu rahatlıkla oynuyordum. Bazı arkadaşlarım uyumsuzluk problemi olabilir işlemci ekran kartı dediler ama bilgisayarımda işlemci ekran kartı uyumsuzluğu olacak herhangi bir durumda yok çünkü değiştirdiğim hiçbir şey olmadı. Ayrıca BIOS güncellemesi de yapmıştım bilgisayarımın resmi sayfasından. Aşağıda Yüksek Performanslı Nvidia İşlemcisinde ve PhysX yapılandırmasındaki 940M'de aldığım ekran yırtılmasının bir örneğini atacağım. GeForce Experience'takinin aynısını oyunlarda alıyorum yazılarda resimlerdeki yırtılma çizikleri ve bilgisayarımın özelliklerini de belirtiyorum. Kıymetli forum üyeleri lütfen bana yardımcı olun çok zor durumdayım saygılar.

Bilgisayarımın Özellikleri:
8GB RAM
i5 6200U CPU 2.30 Ghz 2.40
4GB Geforce 940M
x64 Tabanlı İşlemci
Mesaj otomatik birleştirildi:

güncel bilen varsa yardımcı olabilir mi

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    83 KB · Görüntüleme: 234
  • Ekran Alıntısı1.PNG